Estafettezwemsters als snelste naar EK-finale 4x100 wissel
BOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen in Boedapest met de beste tijd van alle landen de finale bereikt op de 4 x 100 meter wisselslag. Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard en Femke Heemskerk kwamen tot een tijd van 3.58,67. Daarmee was het Oranje-kwartet 11 honderdsten van een seconde sneller dan de Russinnen. Zweden was goed voor de derde tijd.
De finale is later op zondag. Het is de afsluiter van het toernooi. Eerder komen Ranomi Kromowidjojo en De Waard uit in de finale op de 50 meter vlinderslag. Thom de Boer is een van de zwemmers in de finale op de 50 meter vrije slag.
Op de 400 meter vrij slaagden Robin Neumann (4.14,70, 15e), Imani de Jong (4.15,20, 16e) en Silke Holkenborg (4.17,67, 27e) er niet in zich te kwalificeren voor de finale. Dat gold ook voor Arjan Knipping op de 4 x 100 meter wisselslag. Knipping, geplaatst voor de Olympische Spelen, was goed voor de tiende tijd: 4.17,47. Slechts de beste acht zwemmers keren terug voor de finale.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
2 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
20 uur geleden