Estafettezwemmers met nationaal record op 4x100 wissel naar Spelen
DOHA (ANP) - De estafettezwemmers hebben zich bij de WK met een nationaal record op de 4x100 meter wisselslag met overtuiging geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. De mannen deden op de vorige WK niet mee omdat Nederland geen rugslagspecialist had en moesten daardoor in de series in Doha nog een goede tijd neerzetten. Met WK-debutant Kai van Westering (20) als specialist op de rugslag zwom Nederland de tweede tijd (3.32,89).
Met verder Caspar Corbeau (school), Nyls Korstanje (vlinder) en Stan Pijnenburg (vrij) plaatsten de zwemmers zich daarmee ook eenvoudig voor de strijd om de medailles van zondagavond. De Amerikaanse zwemmers wonnen de series in 3.32,53.
Het vorige Nederlands record stond op naam van Nick Driebergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden en Sebastiaan Verschuren uit 2012 (3.33,46).
Verrassend
Door de komst van Van Westering ziet coach Patrick Pearson ook dit nummer nu als kans op olympisch succes. Met deze tijd zou Nederland vorig jaar achtste zijn geworden in de WK-finale, maar volgens de zwemmers zit er nog meer in. "Het enige doel was nu om ons te kwalificeren voor de Spelen en niet tegen een diskwalificatie aan te lopen. Dus we kunnen zeker nog harder", aldus de ploeg, die met Van Westering en Corbeau twee geboren Amerikanen telt.
Met goede tijden verzekerden de estafettezwemsters (4x100 vrij en 4x100 wissel) en de gemengde estafetteploeg (4x100 wissel) zich afgelopen zomer al vrijwel zeker van deelname aan de Spelen. De zwemsters pakten een week geleden op de 4x100 vrij al verrassend de wereldtitel in Doha, daarbij geholpen door een gebrek aan veel sterke deelnemers.
Gediskwalificeerd
Op de 4x100 wissel plaatsten Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard en Kim Busch zich als vierde ook voor de finale (4.02,09). Met die wedstrijd worden de WK zondagavond afgesloten.
De 22-jarige Thomas Jansen werd op de 400 meter wisselslag gediskwalificeerd omdat hij aan het einde van zijn baan rugslag niet op zijn rug zwom. Zijn tijd was waarschijnlijk ook niet goed genoeg geweest voor een plek in de finale.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike behield zondag in de laatste etappe de leiding van het klassement. De slotrit met start en finish in Barcelona werd gewonnen door de Australiër Brady Gilmore (NSN Cycling Team).
27 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
1 dag geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geleden