Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettezwemmers met nationaal record op 4x100 wissel naar Spelen

Estafettezwemmers met nationaal record op 4x100 wissel naar Spelen

DOHA (ANP) - De estafettezwemmers hebben zich bij de WK met een nationaal record op de 4x100 meter wisselslag met overtuiging geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. De mannen deden op de vorige WK niet mee omdat Nederland geen rugslagspecialist had en moesten daardoor in de series in Doha nog een goede tijd neerzetten. Met WK-debutant Kai van Westering (20) als specialist op de rugslag zwom Nederland de tweede tijd (3.32,89).

Met verder Caspar Corbeau (school), Nyls Korstanje (vlinder) en Stan Pijnenburg (vrij) plaatsten de zwemmers zich daarmee ook eenvoudig voor de strijd om de medailles van zondagavond. De Amerikaanse zwemmers wonnen de series in 3.32,53.

Het vorige Nederlands record stond op naam van Nick Driebergen, Lennart Stekelenburg, Joeri Verlinden en Sebastiaan Verschuren uit 2012 (3.33,46).

Verrassend

Door de komst van Van Westering ziet coach Patrick Pearson ook dit nummer nu als kans op olympisch succes. Met deze tijd zou Nederland vorig jaar achtste zijn geworden in de WK-finale, maar volgens de zwemmers zit er nog meer in. "Het enige doel was nu om ons te kwalificeren voor de Spelen en niet tegen een diskwalificatie aan te lopen. Dus we kunnen zeker nog harder", aldus de ploeg, die met Van Westering en Corbeau twee geboren Amerikanen telt.

Met goede tijden verzekerden de estafettezwemsters (4x100 vrij en 4x100 wissel) en de gemengde estafetteploeg (4x100 wissel) zich afgelopen zomer al vrijwel zeker van deelname aan de Spelen. De zwemsters pakten een week geleden op de 4x100 vrij al verrassend de wereldtitel in Doha, daarbij geholpen door een gebrek aan veel sterke deelnemers.

Gediskwalificeerd

Op de 4x100 wissel plaatsten Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard en Kim Busch zich als vierde ook voor de finale (4.02,09). Met die wedstrijd worden de WK zondagavond afgesloten.

De 22-jarige Thomas Jansen werd op de 400 meter wisselslag gediskwalificeerd omdat hij aan het einde van zijn baan rugslag niet op zijn rug zwom. Zijn tijd was waarschijnlijk ook niet goed genoeg geweest voor een plek in de finale.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

9 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

13 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

14 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

15 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

18 uur geleden