Estafettezwemmers 4x100 wissel gemengd als vierde naar finale
PARIJS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemmers hebben zich op de 4x100 meter wisselslag gemengd overtuigend geplaatst voor de olympische finale van zaterdagavond. De tijd van Kai van Westering, Caspar Corbeau, Tessa Giele en Marrit Steenbergen was de vierde van allemaal (3.43,60). Het viertal moet wel nog ruim een seconde zien te winnen op China (3.42,26) om in aanmerking te komen voor een medaille.
Corbeau nam de schoolslag voor zijn rekening. Arno Kamminga is normaal gesproken sneller, maar hij liep in aanloop naar de halve finale van de individuele 200 meter schoolslag in Parijs een rugblessure op. Het is nog onduidelijk of de tweevoudig winnaar van olympisch zilver in de laatste twee dagen van het zwemtoernooi nog in actie kan komen.
De Verenigde Staten plaatsten zich als eerste (3.40,98), voor Australië (3.41,42) en China. Ook met titelverdediger Groot-Brittannië (vijfde in 3.43,73) moet Nederland serieus rekening houden in de strijd om een medaille.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
21 minuten geledenSPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 uur geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
5 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
1 dag geleden