Estafettevrouwen pakken op WK indoor zilver op 4x400 meter
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen hebben bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado zilver veroverd. Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte en Femke Bol kwamen tot 3.28,57 minuten. Alleen de atletes van Jamaica waren met 3.28,40 sneller. Het brons was voor Polen in 3.28,59.
Nederland, de regerend Europees kampioen op de 4x400 meter, had zich eerder op de dag met 3.29,36 als tweede geplaatst voor de finale.
Klaver, de nummer 6 van de WK-finale op de 400 meter op zaterdag, nam na 200 meter de leiding en hield die knap vast met de Jamaicaanse Junelle Bromfield in haar rug. Saalberg werd daarna gepasseerd door haar concurrente uit Jamaica. Met De Witte in de baan zakte Nederland terug naar de vierde plaats, ook nog achter de Verenigde Staten en Polen. Slotloopster Bol leek daarna aanvankelijk ook niet veel dichter bij de Poolse Justyna Swiety-Ersetic te komen. Op de laatste dertig meter haalde ze de Poolse en ook de Amerikaanse toch nog in. Alleen de Jamaicaanse Stephenie-Ann McPherson was te ver voor.
Vierde medaille
Voor Nederland is het de vierde medaille op deze WK indoor. Jessica Schilder haalde eerder brons bij het kogelstoten. Bol pakte zilver op de 400 meter. De estafettemannen grepen kort voor de vrouwen brons op de 4x400 meter.
"Ik ben supertrots op iedereen, ook op Andrea die vanochtend heeft gelopen", verwees Bol bij de NOS naar Andrea Bouma die in de series had gelopen. Klaver was vooral benieuwd hoe snel ze had gelopen. "Volgens mij ging het heel goed."
Bol keek terug op een heel sterk indoorseizoen dat in Belgrado leidde tot twee keer zilver. "Ik heb mijn eigen verwachtingen 100 procent overtroffen. Het moet niet normaal worden, dus ik geniet er heel erg van."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
8 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden