Estafettevrouwen pakken op WK indoor zilver op 4x400 meter
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen hebben bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado zilver veroverd. Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte en Femke Bol kwamen tot 3.28,57 minuten. Alleen de atletes van Jamaica waren met 3.28,40 sneller. Het brons was voor Polen in 3.28,59.
Nederland, de regerend Europees kampioen op de 4x400 meter, had zich eerder op de dag met 3.29,36 als tweede geplaatst voor de finale.
Klaver, de nummer 6 van de WK-finale op de 400 meter op zaterdag, nam na 200 meter de leiding en hield die knap vast met de Jamaicaanse Junelle Bromfield in haar rug. Saalberg werd daarna gepasseerd door haar concurrente uit Jamaica. Met De Witte in de baan zakte Nederland terug naar de vierde plaats, ook nog achter de Verenigde Staten en Polen. Slotloopster Bol leek daarna aanvankelijk ook niet veel dichter bij de Poolse Justyna Swiety-Ersetic te komen. Op de laatste dertig meter haalde ze de Poolse en ook de Amerikaanse toch nog in. Alleen de Jamaicaanse Stephenie-Ann McPherson was te ver voor.
Vierde medaille
Voor Nederland is het de vierde medaille op deze WK indoor. Jessica Schilder haalde eerder brons bij het kogelstoten. Bol pakte zilver op de 400 meter. De estafettemannen grepen kort voor de vrouwen brons op de 4x400 meter.
"Ik ben supertrots op iedereen, ook op Andrea die vanochtend heeft gelopen", verwees Bol bij de NOS naar Andrea Bouma die in de series had gelopen. Klaver was vooral benieuwd hoe snel ze had gelopen. "Volgens mij ging het heel goed."
Bol keek terug op een heel sterk indoorseizoen dat in Belgrado leidde tot twee keer zilver. "Ik heb mijn eigen verwachtingen 100 procent overtroffen. Het moet niet normaal worden, dus ik geniet er heel erg van."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
14 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
15 uur geleden