Estafettevrouwen pakken op WK indoor zilver op 4x400 meter
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen hebben bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado zilver veroverd. Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte en Femke Bol kwamen tot 3.28,57 minuten. Alleen de atletes van Jamaica waren met 3.28,40 sneller. Het brons was voor Polen in 3.28,59.
Nederland, de regerend Europees kampioen op de 4x400 meter, had zich eerder op de dag met 3.29,36 als tweede geplaatst voor de finale.
Klaver, de nummer 6 van de WK-finale op de 400 meter op zaterdag, nam na 200 meter de leiding en hield die knap vast met de Jamaicaanse Junelle Bromfield in haar rug. Saalberg werd daarna gepasseerd door haar concurrente uit Jamaica. Met De Witte in de baan zakte Nederland terug naar de vierde plaats, ook nog achter de Verenigde Staten en Polen. Slotloopster Bol leek daarna aanvankelijk ook niet veel dichter bij de Poolse Justyna Swiety-Ersetic te komen. Op de laatste dertig meter haalde ze de Poolse en ook de Amerikaanse toch nog in. Alleen de Jamaicaanse Stephenie-Ann McPherson was te ver voor.
Vierde medaille
Voor Nederland is het de vierde medaille op deze WK indoor. Jessica Schilder haalde eerder brons bij het kogelstoten. Bol pakte zilver op de 400 meter. De estafettemannen grepen kort voor de vrouwen brons op de 4x400 meter.
"Ik ben supertrots op iedereen, ook op Andrea die vanochtend heeft gelopen", verwees Bol bij de NOS naar Andrea Bouma die in de series had gelopen. Klaver was vooral benieuwd hoe snel ze had gelopen. "Volgens mij ging het heel goed."
Bol keek terug op een heel sterk indoorseizoen dat in Belgrado leidde tot twee keer zilver. "Ik heb mijn eigen verwachtingen 100 procent overtroffen. Het moet niet normaal worden, dus ik geniet er heel erg van."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden