Estafettevrouwen pakken op WK indoor zilver op 4x400 meter
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen hebben bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado zilver veroverd. Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Lisanne de Witte en Femke Bol kwamen tot 3.28,57 minuten. Alleen de atletes van Jamaica waren met 3.28,40 sneller. Het brons was voor Polen in 3.28,59.
Nederland, de regerend Europees kampioen op de 4x400 meter, had zich eerder op de dag met 3.29,36 als tweede geplaatst voor de finale.
Klaver, de nummer 6 van de WK-finale op de 400 meter op zaterdag, nam na 200 meter de leiding en hield die knap vast met de Jamaicaanse Junelle Bromfield in haar rug. Saalberg werd daarna gepasseerd door haar concurrente uit Jamaica. Met De Witte in de baan zakte Nederland terug naar de vierde plaats, ook nog achter de Verenigde Staten en Polen. Slotloopster Bol leek daarna aanvankelijk ook niet veel dichter bij de Poolse Justyna Swiety-Ersetic te komen. Op de laatste dertig meter haalde ze de Poolse en ook de Amerikaanse toch nog in. Alleen de Jamaicaanse Stephenie-Ann McPherson was te ver voor.
Vierde medaille
Voor Nederland is het de vierde medaille op deze WK indoor. Jessica Schilder haalde eerder brons bij het kogelstoten. Bol pakte zilver op de 400 meter. De estafettemannen grepen kort voor de vrouwen brons op de 4x400 meter.
"Ik ben supertrots op iedereen, ook op Andrea die vanochtend heeft gelopen", verwees Bol bij de NOS naar Andrea Bouma die in de series had gelopen. Klaver was vooral benieuwd hoe snel ze had gelopen. "Volgens mij ging het heel goed."
Bol keek terug op een heel sterk indoorseizoen dat in Belgrado leidde tot twee keer zilver. "Ik heb mijn eigen verwachtingen 100 procent overtroffen. Het moet niet normaal worden, dus ik geniet er heel erg van."
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
11 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
12 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden