Estafettevrouwen duiken op EK ook onder Nederlands record 4x100
MADRID (ANP) - De Nederlandse vrouwenploeg heeft op het EK atletiek voor landenteams in Madrid de 4x100 meter estafette gewonnen in een Nederlands record. Nadine Visser, Lieke Klaver, Minke Bisschops en Marije van Hunenstijn klokten 42,02 en snoepten daarmee twee honderdsten af van het oude record uit 2016.
De vrouwen liepen hun record kort nadat de estafettemannen de snelsten waren op de 4x100 meter in een Nederlands record van 37,87. Nsikak Ekpo, Taymir Burnet, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa wisselden vloeiend en renden naar de verbetering van het oude Nederlands record uit 2019, dat op 37,91 stond.
Voor Visser was het haar tweede optreden van de dag. De 30-jarige atlete eindigde eerder als tweede op de 100 meter horden in 12,39. Klaver kwam voor het eerst in actie. Zij loopt zondag op de slotdag van het toernooi nog de 200 meter.
Nulscores
De Nederlandse equipe begon als leider in de tussenstand aan de tweede toernooidag, maar wist die koppositie ondanks de zeges op de estafette niet vast te houden en zakte naar de vierde plaats achter Italië, Duitsland en Polen. Het verschil met Italië na 25 van de 37 onderdelen is 43,5 punten, maar Polen heeft slechts 3 punten meer. Op de slotdag zet hoofdcoach Laurent Meuwly naast Klaver ook nog Niels Laros (5000 meter), Stefan Nillessen (1500 meter) en Maureen Koster (1500 meter) als troeven in.
Tegenvallers voor de Nederlandse equipe waren de nulscores voor Justin Sluijter bij het verspringen en Nick Smidt op de 400 meter horden. Sluijter sprong drie keer ongeldig en Smidt verstapte zich kort na de passage van een horde. Hij raakte geblesseerd en kon niet meer verder.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden