Estafetteteam 4x400 gemengd naar finale WK atletiek
EUGENE (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg heeft zich bij de WK atletiek in Eugene overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter gemengd. Het viertal Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigde in de eerste van twee series als tweede achter het kwartet van de Verenigde Staten en ging rechtstreeks door naar de finale, die om 04.50 uur Nederlandse tijd in de nacht van vrijdag op zaterdag wordt gelopen.
Bonevacia en Klaver maakten vorige zomer samen met Femke Bol en Ramsey Angela deel uit van het estafetteteam dat op de Olympische Spelen van Tokio als vierde eindigde op de 4x400 meter gemengd, een betrekkelijk nieuw onderdeel in de atletiek. Er mag voor de finale één atleet worden gewisseld. Het ligt voor de hand dat Femke Bol dan de plaats inneemt van Saalberg. Bol komt op deze WK individueel uit op de 400 meter horden, maar is op de 400 meter veruit de snelste Nederlandse atlete.
Starter Bonevacia opende in stadion Hayward Field van Eugene met een snelle ronde van 44,93 en gaf het stokje soepel over aan Klaver, die de leiding nam in de race en met een splittijd van onder de 50 seconden (49,46) zichzelf overtrof. Van Diepen ving vervolgens een aanval van de Amerikaan Vernon Norwood kundig op en hield Oranje bij de derde wissel op de eerste plaats.
Saalberg moest met ingaan van de laatste 200 meter de koppositie afstaan aan de Amerikaanse Wadeline Jonathas, maar ze wist wel de Poolse Justyna Swiety-Ersetic voor te blijven. De Poolse ploeg won vorig jaar olympisch goud in Tokio, de Amerikanen behaalden brons.
De eindtijd van het Nederlandse viertal was 3.12,63. Het team van de Verenigde Staten noteerde 3.11,75. Het waren de twee beste tijden in de heats, want in de tweede serie kwam waren de landen minder snel. De Dominicaanse Republiek, in Tokio winnaar van het zilver, won die serie in 3.13,22.
Meer uit Sport
GENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes vreest dat het maandag heel moeilijk wordt om haar gele trui in de Tour de France Femmes te verdedigen. "Het zal heel lastig worden, maar we gaan het proberen", zei de 27-jarige sprintster van SD Worx - Protime in Genève nadat ze de tweede etappe in de Tour de France Femmes wist te winnen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes is in de sprint een klasse apart. De 27-jarige renster van SD Worx - Protime was zondag in het Zwitserse Genève opnieuw de snelste van alle deelneemsters aan de Tour de France. Wiebes rijdt maandag voor de tweede dag op rij in de gele trui in de Ronde van Frankrijk.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was in de gele leiderstrui in de straten van Genève wederom de snelste in een massasprint. Wiebes behoudt de leiding in het klassement en voert ook het puntenklassement om de groene trui aan.
10 uur geledenRØDOVRE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft bij zijn rentree na blessureleed de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike won de eerste drie etappes van de vijfdaagse ronde. De Deen Rasmus Søjberg Pedersen won zondag de slotrit.
12 uur geledenAIGLE (ANP) - De tweede etappe van de Tour de France Femmes is zondag in het Zwitserse Aigle van start gegaan. Lorena Wiebes (27) rijdt in de gele leiderstrui in de rit over 147,9 kilometer naar Genève. De Nederlandse sprintster van SD Worx - Protime won zaterdag de openingsetappe van de Ronde van Frankrijk in Lausanne.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben in de Women's Series het toernooi van Tokio gewonnen. Het is de derde zege van het seizoen voor Nederland. In de finale werd in de nacht van zaterdag op zondag het Japanse team Mitsubishi Electric met 21-16 verslagen. Ilse Kuijt werd verkozen tot beste speelster (MVP) van het toernooi, ze maakte vier tweepunters in de finale.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).
1 dag geleden