Estafetteteam 4x400 gemengd naar finale WK atletiek
EUGENE (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg heeft zich bij de WK atletiek in Eugene overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter gemengd. Het viertal Liemarvin Bonevacia, Lieke Klaver, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigde in de eerste van twee series als tweede achter het kwartet van de Verenigde Staten en ging rechtstreeks door naar de finale, die om 04.50 uur Nederlandse tijd in de nacht van vrijdag op zaterdag wordt gelopen.
Bonevacia en Klaver maakten vorige zomer samen met Femke Bol en Ramsey Angela deel uit van het estafetteteam dat op de Olympische Spelen van Tokio als vierde eindigde op de 4x400 meter gemengd, een betrekkelijk nieuw onderdeel in de atletiek. Er mag voor de finale één atleet worden gewisseld. Het ligt voor de hand dat Femke Bol dan de plaats inneemt van Saalberg. Bol komt op deze WK individueel uit op de 400 meter horden, maar is op de 400 meter veruit de snelste Nederlandse atlete.
Starter Bonevacia opende in stadion Hayward Field van Eugene met een snelle ronde van 44,93 en gaf het stokje soepel over aan Klaver, die de leiding nam in de race en met een splittijd van onder de 50 seconden (49,46) zichzelf overtrof. Van Diepen ving vervolgens een aanval van de Amerikaan Vernon Norwood kundig op en hield Oranje bij de derde wissel op de eerste plaats.
Saalberg moest met ingaan van de laatste 200 meter de koppositie afstaan aan de Amerikaanse Wadeline Jonathas, maar ze wist wel de Poolse Justyna Swiety-Ersetic voor te blijven. De Poolse ploeg won vorig jaar olympisch goud in Tokio, de Amerikanen behaalden brons.
De eindtijd van het Nederlandse viertal was 3.12,63. Het team van de Verenigde Staten noteerde 3.11,75. Het waren de twee beste tijden in de heats, want in de tweede serie kwam waren de landen minder snel. De Dominicaanse Republiek, in Tokio winnaar van het zilver, won die serie in 3.13,22.
Meer uit Sport
PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
23 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 dag geleden