Estafetteploegen pakken allebei brons op 4x50 meter vrij WK
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de 4x50 meter vrije slag brons gepakt bij de WK kortebaan. Kim Busch, Maaike de Waard, Kira Toussaint en Valerie van Roon waren in Melbourne met 1.35,36 net wat sneller dan Zweden, dat als vierde eindigde. De ploeg van de Verenigde Staten won goud in 1.33,89 en Australië werd voor eigen publiek tweede (1.34,23).
De zwemsters van Nederland waren in de heats nog tot de vierde tijd gekomen. Ook in de finale wisselden ze de vierde tussentijd af met de derde, maar de finish bleek goed genoeg om Zweden zo'n drie tienden van een seconde voor te blijven.
Ook voor de mannen was er een derde plek op de 4x50 meter vrij. Met een tijd van 1.23,75 moesten Kenzo Simons, Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg en Thom de Boer de zwemmers van Australië (1.23,44) en Italië (1.23,44) voor laten. De Nederlandse tijd was vijf honderdsten van een seconde beter dan die van nummer 4 Japan.
Vier WK-medailles
Zo eindigt de Nederlandse ploeg de dag met vier WK-medailles. Eerder zorgde Marrit Steenbergen met een derde plek op de 100 meter vrije slag voor de eerste Nederlandse plak in Australië. Tes Schouten zorgde voor het beste resultaat tot nu toe met zilver op de 100 meter schoolslag.
De WK zwemmen duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
16 minuten geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geleden