Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafetteploegen pakken allebei brons op 4x50 meter vrij WK

Estafetteploegen pakken allebei brons op 4x50 meter vrij WK

MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de 4x50 meter vrije slag brons gepakt bij de WK kortebaan. Kim Busch, Maaike de Waard, Kira Toussaint en Valerie van Roon waren in Melbourne met 1.35,36 net wat sneller dan Zweden, dat als vierde eindigde. De ploeg van de Verenigde Staten won goud in 1.33,89 en Australië werd voor eigen publiek tweede (1.34,23).

De zwemsters van Nederland waren in de heats nog tot de vierde tijd gekomen. Ook in de finale wisselden ze de vierde tussentijd af met de derde, maar de finish bleek goed genoeg om Zweden zo'n drie tienden van een seconde voor te blijven.

Ook voor de mannen was er een derde plek op de 4x50 meter vrij. Met een tijd van 1.23,75 moesten Kenzo Simons, Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg en Thom de Boer de zwemmers van Australië (1.23,44) en Italië (1.23,44) voor laten. De Nederlandse tijd was vijf honderdsten van een seconde beter dan die van nummer 4 Japan.

Vier WK-medailles

Zo eindigt de Nederlandse ploeg de dag met vier WK-medailles. Eerder zorgde Marrit Steenbergen met een derde plek op de 100 meter vrije slag voor de eerste Nederlandse plak in Australië. Tes Schouten zorgde voor het beste resultaat tot nu toe met zilver op de 100 meter schoolslag.

De WK zwemmen duren tot en met zondag.

Meer uit Sport

Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

38 minuten geleden
Skiër Braathen bezorgt Brazilië historisch goud op Winterspelen

BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.

2 uur geleden
Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

4 uur geleden
'Negatieve gedachten' velden Malinin in olympische vrije kür

MILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.

7 uur geleden
Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

13 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

16 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

18 uur geleden