Estafetteploegen pakken allebei brons op 4x50 meter vrij WK
MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de 4x50 meter vrije slag brons gepakt bij de WK kortebaan. Kim Busch, Maaike de Waard, Kira Toussaint en Valerie van Roon waren in Melbourne met 1.35,36 net wat sneller dan Zweden, dat als vierde eindigde. De ploeg van de Verenigde Staten won goud in 1.33,89 en Australië werd voor eigen publiek tweede (1.34,23).
De zwemsters van Nederland waren in de heats nog tot de vierde tijd gekomen. Ook in de finale wisselden ze de vierde tussentijd af met de derde, maar de finish bleek goed genoeg om Zweden zo'n drie tienden van een seconde voor te blijven.
Ook voor de mannen was er een derde plek op de 4x50 meter vrij. Met een tijd van 1.23,75 moesten Kenzo Simons, Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg en Thom de Boer de zwemmers van Australië (1.23,44) en Italië (1.23,44) voor laten. De Nederlandse tijd was vijf honderdsten van een seconde beter dan die van nummer 4 Japan.
Vier WK-medailles
Zo eindigt de Nederlandse ploeg de dag met vier WK-medailles. Eerder zorgde Marrit Steenbergen met een derde plek op de 100 meter vrije slag voor de eerste Nederlandse plak in Australië. Tes Schouten zorgde voor het beste resultaat tot nu toe met zilver op de 100 meter schoolslag.
De WK zwemmen duren tot en met zondag.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
11 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
11 uur geleden