Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafetteploegen pakken allebei brons op 4x50 meter vrij WK

Estafetteploegen pakken allebei brons op 4x50 meter vrij WK

MELBOURNE (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de 4x50 meter vrije slag brons gepakt bij de WK kortebaan. Kim Busch, Maaike de Waard, Kira Toussaint en Valerie van Roon waren in Melbourne met 1.35,36 net wat sneller dan Zweden, dat als vierde eindigde. De ploeg van de Verenigde Staten won goud in 1.33,89 en Australië werd voor eigen publiek tweede (1.34,23).

De zwemsters van Nederland waren in de heats nog tot de vierde tijd gekomen. Ook in de finale wisselden ze de vierde tussentijd af met de derde, maar de finish bleek goed genoeg om Zweden zo'n drie tienden van een seconde voor te blijven.

Ook voor de mannen was er een derde plek op de 4x50 meter vrij. Met een tijd van 1.23,75 moesten Kenzo Simons, Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg en Thom de Boer de zwemmers van Australië (1.23,44) en Italië (1.23,44) voor laten. De Nederlandse tijd was vijf honderdsten van een seconde beter dan die van nummer 4 Japan.

Vier WK-medailles

Zo eindigt de Nederlandse ploeg de dag met vier WK-medailles. Eerder zorgde Marrit Steenbergen met een derde plek op de 100 meter vrije slag voor de eerste Nederlandse plak in Australië. Tes Schouten zorgde voor het beste resultaat tot nu toe met zilver op de 100 meter schoolslag.

De WK zwemmen duren tot en met zondag.

Meer uit Sport

Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

1 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

12 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

15 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

17 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

20 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

20 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

20 uur geleden