
Estafetteploeg pakt paralympisch zilver op 4x100 meter wisselslag
PARIJS (ANP) - De Nederlandse zwemmers Olivier van de Voort, Thijs van Hofweegen, Chantalle Zijderveld en Florianne Bultje hebben op de Paralympische Spelen de zilveren medaille veroverd op de 4x100 meter wisselslag. De wereldrecordhouders moesten in Parijs alleen Australië voor zich dulden.
Nederland tikte aan in 4.28,07, maar zag Australië na een knappe eindsprint het paralympisch record verbreken met een tijd van 4.27,08. Spanje (4.29,39) pakte brons.
Gemengde gevoelens
Zijderveld hield gemengde gevoelens over aan de zilveren race. "Aan de ene kant ben ik erg blij. Ik heb alles gegeven en ik weet zeker dat iedereen 100 procent heeft gegeven", reageerde ze na afloop. "Natuurlijk zijn we teleurgesteld dat het geen goud is, vooral omdat we de wereldrecordhouders zijn, maar ik ben ook trots."
"Je wil op de hoogste trede van het podium staan en het volkslied horen, maar zilver is ook een mooie kleur", aldus Zijderveld.
Record
De para-atleten Joël de Jong en Olivier Hendriks slaagden er in het Stade de France niet in om een medaille te veroveren op de 100 meter. De 21-jarige De Jong eindigde als zesde in zijn finale met een tijd van 12,20. De Amerikaan Ezra Frech veroverde het goud (12,06).
De 21-jarige Hendriks kwam in zijn finale tot een tijd van 11,15, waarmee hij zevende werd. Sherman Isidro Guity Guity uit Costa Rica snelde naar het goud in een nieuw paralympisch record: 10,65.
Zaterdag pakte De Jong de paralympische titel bij het verspringen in een nieuw wereldrecord. Een dag eerder was Hendriks goed voor zilver op de 400 meter.
Meer uit Sport
MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.
9 uur geledenEMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.
9 uur geledenROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.
11 uur geledenWATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.
15 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Voormalig wielrenner Rohan Dennis uit Australië heeft een voorwaardelijke celstraf van twee jaar gekregen voor de dodelijke aanrijding van zijn echtgenote, de voormalig wielrenster Melissa Hoskins in 2023.
17 uur geleden