Estafetteploeg 4x400 meter gemengd naar olympische finale
TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg heeft zich bij de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de finale van het nieuwe onderdeel 4x400 meter gemengd. Jochem Dobber, Lieke Klaver, Lisanne de Witte en Ramsey Angela liepen in hun serie naar de tweede plaats in een dik Nederlands record van 3.10,69. Alleen het Poolse kwartet was sneller.
De tweede plaats betekende een rechtstreekse doorgang naar de finale op zaterdag. Het Nederlandse viertal was ook sneller dan de landen in de andere serie, met Verenigde Staten als winnaar in 3.11,39. Het Poolse kwartet liep met 3.10,44 zelfs een Europees record. Op zich is dat niet zo vreemd, want het nummer bestaat nog maar kort en de kunststofbaan in het Japanse stadion lijkt vooral geschikt voor de sprintnummers.
Dobber opende sterk en hielp Klaver aan de leiding. Zij kon de koppositie niet vasthouden en zag vlak voor de wissel een Poolse voorbijkomen. De Witte en Angela consolideerden de tweede plek kundig. De tijd was veel beter dan het oude Nederlandse record van 3.18,04, dat in juni werd gevestigd bij de WK estafette in Polen. Het Oranje-viertal haalde er in het Olympisch Stadion van Tokio ruim 7 seconden af.
Kanshebber
Een medaille in de finale zaterdag behoort zeker tot de mogelijkheden. De Nederlandse ploeg liet sterke estafettelanden als Jamaica en Groot-Brittannië achter zich en zette ook een betere tijd neer dan de Duitse ploeg. De Verenigde Staten vielen aanvankelijk weg vanwege een diskwalificatie in de gewonnen serie, maar die beslissing werd later herroepen. De Amerikaanse gemengde estafetteploeg, regerend wereldkampioen en wereldrecordhouder op de 'mixed relay', mag daardoor zaterdag in de finale toch meedoen.
Klaver was bijzonder blij met de finaleplek én het Nederlands record. "Het voelde heel solide", zei de 22-jarige atlete, die in Tokio ook individueel uitkomt op de 400 meter. "We kregen pas heel kort van te voren te horen wie er zouden lopen in de series. De trainers hielden dat zo lang mogelijk achter om iedereen hongerig te houden."
De Nederlandse atletiekploeg heeft de mogelijkheid voor de finale een nog sterkere ploeg op te stellen. Zo werden bijvoorbeeld Femke Bol, Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen gespaard. Er is ruime keuze voor de estafette, want er zijn veel 400-meterlopers geselecteerd omdat de Oranje-equipe ook uitkomt op de 4x400 bij de vrouwen en de mannen.
Meer uit Sport
KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.
9 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.
10 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.
12 uur geledenKARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.
12 uur geledenMONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
15 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
16 uur geleden