Estafetteploeg 4x400 meter gemengd naar olympische finale
TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg heeft zich bij de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de finale van het nieuwe onderdeel 4x400 meter gemengd. Jochem Dobber, Lieke Klaver, Lisanne de Witte en Ramsey Angela liepen in hun serie naar de tweede plaats in een dik Nederlands record van 3.10,69. Alleen het Poolse kwartet was sneller.
De tweede plaats betekende een rechtstreekse doorgang naar de finale op zaterdag. Het Nederlandse viertal was ook sneller dan de landen in de andere serie, met Verenigde Staten als winnaar in 3.11,39. Het Poolse kwartet liep met 3.10,44 zelfs een Europees record. Op zich is dat niet zo vreemd, want het nummer bestaat nog maar kort en de kunststofbaan in het Japanse stadion lijkt vooral geschikt voor de sprintnummers.
Dobber opende sterk en hielp Klaver aan de leiding. Zij kon de koppositie niet vasthouden en zag vlak voor de wissel een Poolse voorbijkomen. De Witte en Angela consolideerden de tweede plek kundig. De tijd was veel beter dan het oude Nederlandse record van 3.18,04, dat in juni werd gevestigd bij de WK estafette in Polen. Het Oranje-viertal haalde er in het Olympisch Stadion van Tokio ruim 7 seconden af.
Kanshebber
Een medaille in de finale zaterdag behoort zeker tot de mogelijkheden. De Nederlandse ploeg liet sterke estafettelanden als Jamaica en Groot-Brittannië achter zich en zette ook een betere tijd neer dan de Duitse ploeg. De Verenigde Staten vielen aanvankelijk weg vanwege een diskwalificatie in de gewonnen serie, maar die beslissing werd later herroepen. De Amerikaanse gemengde estafetteploeg, regerend wereldkampioen en wereldrecordhouder op de 'mixed relay', mag daardoor zaterdag in de finale toch meedoen.
Klaver was bijzonder blij met de finaleplek én het Nederlands record. "Het voelde heel solide", zei de 22-jarige atlete, die in Tokio ook individueel uitkomt op de 400 meter. "We kregen pas heel kort van te voren te horen wie er zouden lopen in de series. De trainers hielden dat zo lang mogelijk achter om iedereen hongerig te houden."
De Nederlandse atletiekploeg heeft de mogelijkheid voor de finale een nog sterkere ploeg op te stellen. Zo werden bijvoorbeeld Femke Bol, Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen gespaard. Er is ruime keuze voor de estafette, want er zijn veel 400-meterlopers geselecteerd omdat de Oranje-equipe ook uitkomt op de 4x400 bij de vrouwen en de mannen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Carlos Alcaraz keert na een afwezigheid van meer dan vier maanden terug op de tennisbaan. De 23-jarige Spanjaard is hersteld van een polsblessure en doet mee aan de US Open, waar hij vanaf 30 augustus zijn titel verdedigt.
5 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er bij de wereldkampioenschappen in Aken niet in geslaagd zich al te plaatsen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. In de eerste manche van de landenwedstrijd kreeg het team van bondscoach Wout-Jan van der Schans donderdag een springfout te veel en eindigde daarmee op de dertiende plaats. Alleen de beste tien landen plaatsten zich voor de finale van vrijdag. Nederland had bij de eerste zeven landen moeten eindigen om al zeker te zijn van een olympisch ticket.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben de derde groepswedstrijd op het wereldkampioenschap in eigen land gewonnen van Japan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg de Japanners in het Wagener Stadion in Amstelveen met 4-1.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Formule 1-coureur Liam Lawson is in de Dutch Grand Prix onverwacht de teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. De Nieuw-Zeelander vervangt de Fransman Isack Hadjar, die een polsblessure heeft opgelopen tijdens een fitnesstraining.
6 uur geledenARDOOIE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de tweede etappe in de Renewi Tour op zijn naam geschreven. De Belgische sprinter van Alpecin-Premier Tech was na 173,9 kilometer tussen Blankenberge en Ardooie de snelste van het peloton. Hij versloeg de Brit Joshua Giddings en de Noor Søren Wærenskjold in de massasprint. Arvid de Kleijn was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het prijzengeld voor de tennissers en tennissters op de US Open is verhoogd naar een nieuw recordbedrag. De winnaars in het enkelspel ontvangen 5,5 miljoen dollar (ongeveer 4,71 miljoen euro), meldt de organisatie van het Amerikaanse grandslamtoernooi in New York.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen wil optimaal genieten van de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Het is hier alle keren heel bijzonder geweest. Ik wil heel graag die laatste keer ook die positieve sfeer ervaren en goed afsluiten", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persconferentie op het circuit in de duinen.
8 uur geleden