Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettemannen pakken brons op 4x400 meter bij EK indoor

Estafettemannen pakken brons op 4x400 meter bij EK indoor

ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse mannenploeg heeft op de EK indooratletiek in Istanbul de Europese titel op de 4x400 meter estafette van 2021 niet kunnen prolongeren. Het kwartet, bestaande uit Isayah Boers, Isaya Klein Ikkink, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia, wist wel de bronzen medaille te bemachtigen in een tijd van 3.06,59. België greep de titel in 3.05,83. Het zilver was voor Frankrijk in 3.06,52.

De medaille kwam voor een groot deel op het conto van Bonevacia, die als slotloper een gaatje naar de voorste lopers dichtliep en met een machtige eindversnelling bijna nog het zilver veroverde. Boers, Klein Ikkink en Angela liepen steeds zo’n beetje in vierde positie tijdens de hectische race, waarin sommige atleten zich nogal eens bijna verstapten.

Bonevacia en Angela zaten ook in het team dat twee jaar geleden in Torun Europees indoorgoud won op de 4x400 in een Nederlands record van 3.06,06. In datzelfde jaar stuntte Bonevacia, Angela, Tony van Diepen en Terrance Agard met de zilveren medaille op de Olympische Spelen in Tokio.

Vorig jaar was de oogst minder. Agard, Van Diepen, Taymir Burnet en Nick Smidt wonnen op de WK indoor in Belgrado nog wel brons, maar op de WK in Eugene en de EK in München was er geen eremetaal.

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

2 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

3 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

9 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

9 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

12 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden