Estafettemannen pakken brons op 4x400 meter bij EK indoor
ISTANBUL (ANP) - De Nederlandse mannenploeg heeft op de EK indooratletiek in Istanbul de Europese titel op de 4x400 meter estafette van 2021 niet kunnen prolongeren. Het kwartet, bestaande uit Isayah Boers, Isaya Klein Ikkink, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia, wist wel de bronzen medaille te bemachtigen in een tijd van 3.06,59. België greep de titel in 3.05,83. Het zilver was voor Frankrijk in 3.06,52.
De medaille kwam voor een groot deel op het conto van Bonevacia, die als slotloper een gaatje naar de voorste lopers dichtliep en met een machtige eindversnelling bijna nog het zilver veroverde. Boers, Klein Ikkink en Angela liepen steeds zo’n beetje in vierde positie tijdens de hectische race, waarin sommige atleten zich nogal eens bijna verstapten.
Bonevacia en Angela zaten ook in het team dat twee jaar geleden in Torun Europees indoorgoud won op de 4x400 in een Nederlands record van 3.06,06. In datzelfde jaar stuntte Bonevacia, Angela, Tony van Diepen en Terrance Agard met de zilveren medaille op de Olympische Spelen in Tokio.
Vorig jaar was de oogst minder. Agard, Van Diepen, Taymir Burnet en Nick Smidt wonnen op de WK indoor in Belgrado nog wel brons, maar op de WK in Eugene en de EK in München was er geen eremetaal.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
14 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
17 uur geleden