Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettemannen grijpen bij WK brons op 4x400 meter

Estafettemannen grijpen bij WK brons op 4x400 meter

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben bij de WK indoor in Belgrado brons veroverd op de 4x400 meter. Het viertal met Taymir Burnet, Nick Smidt, Terrence Agard en Tony van Diepen finishte in 3.06,90 en moest daarmee België en Spanje voor laten gaan.

Het viertal van België won in 3.06,52. Spanje was met 3.06,82 nog net iets sneller dan Nederland.

Nederland had zich eerder op de dag voor de finale geplaatst met Isayah Boers, Smidt, Jochem Dobber en Van Diepen. Zij liepen toen de vierde tijd. De Amerikanen, die in Tokio voor Nederland de olympische titel grepen, werden uitgeschakeld.

Doorbraak

De estafetteploegen op de 4x400 meter braken vorig jaar internationaal door. Eerst was er goud voor zowel de mannen als de vrouwen op de EK indoor, daarna daarna veroverden de mannen goud bij de WK estafette. Het hoogtepunt volgde op de Olympische Spelen, waar het kwartet Liemarvin Bonevacia, Agard, Van Diepen en Ramsey Angela stuntte met zilver op de 4x400 meter. Bonevacia ontbrak op de WK indoor. Hij liep kort voor de WK een hamstringblessure op. Angela was er in Belgrado ook niet bij.

Burnet was wel blij met derde plek, maar ook niet helemaal. "We waren hier gekomen voor goud, maar derde is ook oké. Het is wat het is", zei hij bij de NOS. Agard was het daarmee eens. "Teleurgesteld zijn we niet, maar we moeten het goedmaken in het outdoorseizoen."

Van Diepen maakte als slotloper op het einde nog veel achterstand goed, maar hij had de Spanjaard die tweede lag ook nog willen pakken. "Ik ben tevreden", zei hij. "Met een niet optimaal team laten we nog steeds zien dat we een topprestatie kunnen halen."

Meer uit Sport

Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

10 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

10 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

10 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

11 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

12 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

12 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

13 uur geleden