Estafettemannen grijpen bij WK brons op 4x400 meter
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben bij de WK indoor in Belgrado brons veroverd op de 4x400 meter. Het viertal met Taymir Burnet, Nick Smidt, Terrence Agard en Tony van Diepen finishte in 3.06,90 en moest daarmee België en Spanje voor laten gaan.
Het viertal van België won in 3.06,52. Spanje was met 3.06,82 nog net iets sneller dan Nederland.
Nederland had zich eerder op de dag voor de finale geplaatst met Isayah Boers, Smidt, Jochem Dobber en Van Diepen. Zij liepen toen de vierde tijd. De Amerikanen, die in Tokio voor Nederland de olympische titel grepen, werden uitgeschakeld.
Doorbraak
De estafetteploegen op de 4x400 meter braken vorig jaar internationaal door. Eerst was er goud voor zowel de mannen als de vrouwen op de EK indoor, daarna daarna veroverden de mannen goud bij de WK estafette. Het hoogtepunt volgde op de Olympische Spelen, waar het kwartet Liemarvin Bonevacia, Agard, Van Diepen en Ramsey Angela stuntte met zilver op de 4x400 meter. Bonevacia ontbrak op de WK indoor. Hij liep kort voor de WK een hamstringblessure op. Angela was er in Belgrado ook niet bij.
Burnet was wel blij met derde plek, maar ook niet helemaal. "We waren hier gekomen voor goud, maar derde is ook oké. Het is wat het is", zei hij bij de NOS. Agard was het daarmee eens. "Teleurgesteld zijn we niet, maar we moeten het goedmaken in het outdoorseizoen."
Van Diepen maakte als slotloper op het einde nog veel achterstand goed, maar hij had de Spanjaard die tweede lag ook nog willen pakken. "Ik ben tevreden", zei hij. "Met een niet optimaal team laten we nog steeds zien dat we een topprestatie kunnen halen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.
4 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
6 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
7 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
9 uur geleden