Estafettemannen grijpen bij WK brons op 4x400 meter
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben bij de WK indoor in Belgrado brons veroverd op de 4x400 meter. Het viertal met Taymir Burnet, Nick Smidt, Terrence Agard en Tony van Diepen finishte in 3.06,90 en moest daarmee België en Spanje voor laten gaan.
Het viertal van België won in 3.06,52. Spanje was met 3.06,82 nog net iets sneller dan Nederland.
Nederland had zich eerder op de dag voor de finale geplaatst met Isayah Boers, Smidt, Jochem Dobber en Van Diepen. Zij liepen toen de vierde tijd. De Amerikanen, die in Tokio voor Nederland de olympische titel grepen, werden uitgeschakeld.
Doorbraak
De estafetteploegen op de 4x400 meter braken vorig jaar internationaal door. Eerst was er goud voor zowel de mannen als de vrouwen op de EK indoor, daarna daarna veroverden de mannen goud bij de WK estafette. Het hoogtepunt volgde op de Olympische Spelen, waar het kwartet Liemarvin Bonevacia, Agard, Van Diepen en Ramsey Angela stuntte met zilver op de 4x400 meter. Bonevacia ontbrak op de WK indoor. Hij liep kort voor de WK een hamstringblessure op. Angela was er in Belgrado ook niet bij.
Burnet was wel blij met derde plek, maar ook niet helemaal. "We waren hier gekomen voor goud, maar derde is ook oké. Het is wat het is", zei hij bij de NOS. Agard was het daarmee eens. "Teleurgesteld zijn we niet, maar we moeten het goedmaken in het outdoorseizoen."
Van Diepen maakte als slotloper op het einde nog veel achterstand goed, maar hij had de Spanjaard die tweede lag ook nog willen pakken. "Ik ben tevreden", zei hij. "Met een niet optimaal team laten we nog steeds zien dat we een topprestatie kunnen halen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
3 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
6 uur geleden