Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Est schoot Alkmaarse kickbokser De Nijs dood 'om conflict'

Est schoot Alkmaarse kickbokser De Nijs dood 'om conflict'

ALKMAAR (ANP) - De 47-jarige Juri H. uit Estland, die afgelopen jaar bekende in 2001 in Alkmaar kickbokser Coen de Nijs te hebben doodgeschoten, had "een persoonlijk conflict" met het slachtoffer. Dat zei hij vrijdagmorgen bij de behandeling van zijn strafzaak voor de rechtbank in Alkmaar.

Coen de Nijs werd op 22 juni 2001 op klaarlichte dag in het centrum van Alkmaar van korte afstand van achteren door zijn hoofd geschoten. De politie heeft altijd in het duister getast over de achtergronden. Toen hij de moord bekende, zat H. in Nederland een celstraf uit voor wapenbezit.

H. heeft lang gezwegen over een motief en wilde er in de rechtszaal weinig over kwijt, behalve dat hij klappen zou hebben gehad van De Nijs en "iets te vereffenen" had. Tegen de aandringende rechters zei hij dat hij aanvankelijk van plan was De Nijs te verwonden, maar dat hij hem door het hoofd schoot toen hij van achteren meende te zien dat De Nijs een wapen trok. Kort ervoor zou De Nijs zich hebben omgedraaid en H. hebben herkend.

Bekenden van De Nijs hebben na diens dood verklaard dat hij bang was en dat hij mogelijk verwikkeld was in een drugsconflict. De politie zegt dat H. de moord "van A tot Z heeft gepland" en "zeer professioneel" heeft uitgevoerd. De strafeis volgt vrijdag later in de ochtend.

Meer uit Binnenland

Dit jaar meer vlinders in lente, minder in zomer en najaar

WAGENINGEN (ANP) - Het afgelopen jaar had wat vlinders betreft "twee gezichten", zegt de Vlinderstichting in een terugblik op 2025. In de lente zijn meer dagvlinders geteld dan het gemiddelde van de afgelopen 35 jaar. "April en mei waren goede vlindermaanden." Dat kwam volgens de stichting deels door de weersomstandigheden. In het voorjaar was het "opvallend warm, droog en zeer zonnig".

7 minuten geleden
Brand in discotheek Saasveld, 3000 mensen geëvacueerd

SAASVELD (ANP) - In discotheek Bruins in het Overijsselse Saasveld is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken. Er waren zo'n 3000 mensen aanwezig in de discotheek, meldt de brandweer Twente.

3 uur geleden
Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

7 uur geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

7 uur geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

16 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

19 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

21 uur geleden