'EssilorLuxottica wil van overname moeder optiekketen Pearle af'
PARIJS (ANP) - De Frans-Italiaanse brillen- en lenzenmaker EssilorLuxottica wil optiekconcern GrandVision niet meer overnemen. Ingewijden stellen tegenover persbureau Bloomberg dat de onderneming zich zorgen maakt over de gevolgen van de coronacrisis op het moederbedrijf van Pearle en Eye Wish. De toename in onlineverkopen van EssilorLuxottica zelf zou daarnaast de overname van een concern met fysieke winkels minder interessant maken.
Ook de juridische strijd die de twee bedrijven voerden zorgen voor onrust bij fabrikant EssilorLuxottica, die bekend is van onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban. Die strijd werd overigens ingezet door EssilorLuxottica, die vond dat GrandVision meer informatie moest geven over de aanpassingen die het deed aan de bedrijfsvoering. EssilorLuxottica kreeg echter geen gelijk van de voorzieningenrechter.
Overigens stellen de ingewijden dat het opzeggen van de overnameovereenkomst, die juli vorig jaar werd gesloten, slechts een van de opties is. Toen bereikte EssilorLuxottica een deal om GrandVision voor 7,3 miljard euro over te nemen van investeerder HAL. Essilor Luxottica zou ook nog kunnen proberen om de overnameprijs in nieuwe onderhandelingen omlaag te krijgen.
Boete van 400 miljoen euro
Mocht EssilorLuxottica besluiten af te zien van de koop, dan moet het een boete betalen aan HAL. Die zou 400 miljoen euro bedragen.
De overname is overigens nog niet goedgekeurd door de Europese Commissie, die onderzoekt of er geen concurrentiebezwaren zijn. Er gaan al langer geruchten dat de commissie wil dat GrandVision winkels afstoot. Het bedrijf heeft nu nog meer dan 7000 winkels in ruim veertig landen.
EssilorLuxottica wilde tegenover Bloomberg niet reageren. GrandVision wil ook niet op de berichten ingaan, maar laat wel weten nog altijd achter de overname te staan. HAL was niet direct bereikbaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.
6 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.
9 uur geleden