Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'EssilorLuxottica wil van overname moeder optiekketen Pearle af'

'EssilorLuxottica wil van overname moeder optiekketen Pearle af'

PARIJS (ANP) - De Frans-Italiaanse brillen- en lenzenmaker EssilorLuxottica wil optiekconcern GrandVision niet meer overnemen. Ingewijden stellen tegenover persbureau Bloomberg dat de onderneming zich zorgen maakt over de gevolgen van de coronacrisis op het moederbedrijf van Pearle en Eye Wish. De toename in onlineverkopen van EssilorLuxottica zelf zou daarnaast de overname van een concern met fysieke winkels minder interessant maken.

Ook de juridische strijd die de twee bedrijven voerden zorgen voor onrust bij fabrikant EssilorLuxottica, die bekend is van onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban. Die strijd werd overigens ingezet door EssilorLuxottica, die vond dat GrandVision meer informatie moest geven over de aanpassingen die het deed aan de bedrijfsvoering. EssilorLuxottica kreeg echter geen gelijk van de voorzieningenrechter.

Overigens stellen de ingewijden dat het opzeggen van de overnameovereenkomst, die juli vorig jaar werd gesloten, slechts een van de opties is. Toen bereikte EssilorLuxottica een deal om GrandVision voor 7,3 miljard euro over te nemen van investeerder HAL. Essilor Luxottica zou ook nog kunnen proberen om de overnameprijs in nieuwe onderhandelingen omlaag te krijgen.

Boete van 400 miljoen euro

Mocht EssilorLuxottica besluiten af te zien van de koop, dan moet het een boete betalen aan HAL. Die zou 400 miljoen euro bedragen.

De overname is overigens nog niet goedgekeurd door de Europese Commissie, die onderzoekt of er geen concurrentiebezwaren zijn. Er gaan al langer geruchten dat de commissie wil dat GrandVision winkels afstoot. Het bedrijf heeft nu nog meer dan 7000 winkels in ruim veertig landen.

EssilorLuxottica wilde tegenover Bloomberg niet reageren. GrandVision wil ook niet op de berichten ingaan, maar laat wel weten nog altijd achter de overname te staan. HAL was niet direct bereikbaar.

Meer uit Financieel

Minister Heerma hoopt snel met rijksambtenaren verder te praten

DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".

40 minuten geleden
Glasvezel ver weg voor half miljoen adressen, zegt Telecompaper

HOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.

1 uur geleden
Duits beleggersvertrouwen gekelderd door oorlog Midden-Oosten

MÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.

2 uur geleden
Hoogste rechter wijst beroep Odido tegen Huawei-ban af

DEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.

2 uur geleden
Nederland wil met Finland en VK defensiekredietinstelling starten

DEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.

3 uur geleden
IMF bezorgd dat Oekraïne niet genoeg hervormt voor steun

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.

3 uur geleden
KHN: extra omzet WK voetbal essentieel voor horeca

WOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.

4 uur geleden