'EssilorLuxottica overweegt nieuwe rechtszaak tegen Pearle-moeder'
PARIJS (ANP) - Brillen- en lenzenconcern EssilorLuxottica overweegt zijn overnameprooi GrandVision, het moederbedrijf van optiekketen Pearle, aan te klagen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf achter merken als Ray-Ban en Oakley won eerder een zaak voor een arbitragehof. Daardoor krijgt EssilorLuxottica het recht om onder een eerder afgesproken overname voor ruim 7 miljard euro uit te komen.
EssilorLuxottica sloot eerder een akkoord om GrandVision van meerderheidsaandeelhouder HAL te kopen. Maar toen de coronacrisis toesloeg verslechterde de relatie tussen de partijen. EssilorLuxottica beschuldigde GrandVision ervan de afspraken te hebben geschonden en wilde onder de deal uit. Een Nederlandse rechtszaak haalde niets uit, maar in een arbitragezaak in Zwitserland kreeg het Frans-Italiaanse bedrijf wel gelijk.
In een eventuele nieuwe rechtszaak tegen GrandVision zou EssilorLuxottica een schadevergoeding kunnen eisen. Woordvoerders van beide bedrijven wilden niet reageren op vragen van Reuters.
Analisten houden er rekening mee dat EssilorLuxottica HAL en GrandVision niet in de rechtszaal treft, maar aan de onderhandelingstafel. Daar zouden ze een nieuwe overnameprijs kunnen uitonderhandelen, zoals EssilorLuxottica vermoedelijk al de hele tijd wilde. Kenners van vermogensbeheerder Bernstein denken dat EssilorLuxottica de aankoop van tal van optiekketens uit de GrandVision-portefeuille nog altijd strategisch interessant vindt. Tegelijkertijd zal HAL waarschijnlijk niet snel een andere koper vinden voor GrandVision, zo redeneren de analisten.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
59 minuten geledenWOERDEN (ANP) - De drukte voor verwarmingsbedrijven houdt de komende tijd aan. De afgelopen week kregen monteurs al veel storingsmeldingen binnen. De verwachting is dat het komend weekend, vanwege lokaal strenge vorst, alleen maar drukker wordt, blijkt uit een rondvraag.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in november onverwacht gegroeid. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke auto-industrie. De groei is een opsteker voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media neemt Mood for Magazines B.V., de uitgever van de magazines LINDA. en LINDA.meiden, over van Talpa Network. Dat maakten de mediabedrijven vrijdag bekend. De overname komt voort uit het besluit van Talpa Network om voor LINDA. een nieuwe eigenaar te zoeken. Linda de Mol blijft nauw verbonden aan LINDA. en aan de huidige hoofdredactie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.
3 uur geleden