Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'EssilorLuxottica overweegt nieuwe rechtszaak tegen Pearle-moeder'

'EssilorLuxottica overweegt nieuwe rechtszaak tegen Pearle-moeder'

PARIJS (ANP) - Brillen- en lenzenconcern EssilorLuxottica overweegt zijn overnameprooi GrandVision, het moederbedrijf van optiekketen Pearle, aan te klagen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf achter merken als Ray-Ban en Oakley won eerder een zaak voor een arbitragehof. Daardoor krijgt EssilorLuxottica het recht om onder een eerder afgesproken overname voor ruim 7 miljard euro uit te komen.

EssilorLuxottica sloot eerder een akkoord om GrandVision van meerderheidsaandeelhouder HAL te kopen. Maar toen de coronacrisis toesloeg verslechterde de relatie tussen de partijen. EssilorLuxottica beschuldigde GrandVision ervan de afspraken te hebben geschonden en wilde onder de deal uit. Een Nederlandse rechtszaak haalde niets uit, maar in een arbitragezaak in Zwitserland kreeg het Frans-Italiaanse bedrijf wel gelijk.

In een eventuele nieuwe rechtszaak tegen GrandVision zou EssilorLuxottica een schadevergoeding kunnen eisen. Woordvoerders van beide bedrijven wilden niet reageren op vragen van Reuters.

Analisten houden er rekening mee dat EssilorLuxottica HAL en GrandVision niet in de rechtszaal treft, maar aan de onderhandelingstafel. Daar zouden ze een nieuwe overnameprijs kunnen uitonderhandelen, zoals EssilorLuxottica vermoedelijk al de hele tijd wilde. Kenners van vermogensbeheerder Bernstein denken dat EssilorLuxottica de aankoop van tal van optiekketens uit de GrandVision-portefeuille nog altijd strategisch interessant vindt. Tegelijkertijd zal HAL waarschijnlijk niet snel een andere koper vinden voor GrandVision, zo redeneren de analisten.

Meer uit Financieel

Shell koopt Canadees energiebedrijf in miljardendeal

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.

8 uur geleden
Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

8 uur geleden
Rechter: KLM en Suriname moeten vergoeding reisagenten evalueren

PARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.

8 uur geleden
Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen samenwerking aan

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.

8 uur geleden
Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

11 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

12 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

13 uur geleden