
Essent vraagt politiek om energiebelasting te schrappen
DEN BOSCH (ANP) - Energieleverancier Essent wil dat de energiebelasting wordt geschrapt. Dat levert huishoudens volgens het bedrijf jaarlijks gemiddeld ruim 800 euro op. Essent zegt zich zorgen te maken dat de energierekening voor Nederlandse huishoudens onbetaalbaar wordt en verduurzaming op den duur "niets meer oplevert".
"Door de vele energiebesparingen die Nederlanders hebben doorgevoerd, gaat het energieverbruik omlaag. Toch gaat de energierekening omhoog", constateert de energieleverancier. Volgens Essent bestaat de energierekening inmiddels voor het grootste deel uit overheidskosten en neemt dat alleen maar toe als er niets verandert. "Daardoor krijgen consumenten steeds minder grip op de eigen rekening."
Essent gaat woensdag tijdens een rondetafelgesprek over de betaalbaarheid van de energierekening in de Tweede Kamer de politiek hiertoe oproepen. Ook de netbeheerkosten moeten vanuit de overheid worden geschrapt, vindt de energieleverancier.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De uitspraken van Fed-voorzitter Jerome Powell hebben vrijdag voor een jubelstemming gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. De baas van de Amerikaanse centrale bank hintte voorzichtig op een renteverlaging in september, waarbij hij wees op toenemende risico's voor de arbeidsmarkt ondanks de aanhoudende zorgen over inflatie.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat Intel ermee heeft ingestemd de Amerikaanse regering een belang van 10 procent in de chipfabrikant te geven. "Ze hebben ermee ingestemd en ik denk dat het een geweldige deal voor hen is", zei Trump vrijdag tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL stopt vanaf zaterdag tijdelijk met het versturen van pakketten naar de Verenigde Staten in verband met nieuwe Amerikaanse regels. Dat bevestigt een woordvoerder van het postbedrijf na berichtgeving van BNR. Het blijft nog wel mogelijk om brieven te sturen naar het land.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP/RTR) - Canada schrapt per 1 september alle importheffingen op Amerikaanse goederen die vallen onder het huidige Noord-Amerikaanse vrijhandelsverdrag. Dat heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag aangekondigd, nadat verschillende media hierover al hadden bericht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag overwegend positief de handel uitgegaan. Beleggers reageerden enthousiast op uitspraken van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell en kauwden nog na op de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie op donderdag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een van de nieuwe eigenaren van schoenenmerk Van Lier, ondernemer Nick de Ronde Bresser, is van plan het bedrijf voort te zetten met een "lichtere" opzet. Dat betekent dat er waarschijnlijk geen eigen fysieke winkels komen en de distributie wordt uitbesteed aan een externe partij. De Ronde Bresser richtte dertien jaar geleden het schoenenmerk MIPACHA op en krijgt ook de dagelijkse leiding over Van Lier.
5 uur geleden