
Espanyol ontslaat alweer trainer
BARCELONA (ANP) - Abelardo Fernández is niet langer coach van Espanyol. De Spaanse club heeft de voormalig verdediger al weer weggestuurd nadat hij pas in december was aangetreden. Aanvankelijk boekte Abelardo redelijke resultaten maar in de vier duels na de coronapauze bleef verder herstel uit. Na een overwinning en een gelijkspel werd twee keer verloren en lijkt degradatie amper nog te voorkomen.
"De club heeft dit besluit genomen op grond van de sportieve prestaties en met de hoop degradatie nog te kunnen voorkomen", luidt het op de website. Ook de assistenten Tomás Hervás en Iñaki Tejada kunnen vertrekken bij de tweede club van Barcelona. Huidig technisch directeur Francisco Joaquín Pérez Rufete neemt de taken van Abelardo over. Hij wordt zo de vierde trainer die dit seizoen de leiding heeft bij Espanyol na eerder ontslag van David Gallego en Pablo Machín.
Espanyol staat laatste in La Liga met een achterstand van acht punten op de 'veilige' zeventiende plek. Er zijn nog zeven duels te spelen in Spanje.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA kiest er definitief voor om vanaf het seizoen 2025-2026 een hervorming door te voeren in de Champions League voor vrouwen. Er komt een soort minitoernooi met achttien ploegen, twee meer dan in de huidige groepsfase.
35 minuten geledenPRAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft een contract tot het einde van het seizoen getekend bij Slavia Praag, met een optie voor drie extra seizoenen. Dat meldt de Tsjechische club. De 21-jarige middenvelder leek begin augustus aan de slag te gaan bij het Turkse Samsunspor, maar die transfer ketste op het laatste moment af. Volgens Samsunspor stelde Ihattaren "onaanvaardbare" aanvullende eisen.
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalbond FA heeft Manchester City aangeklaagd om het gedrag van enkele spelers tijdens het competitieduel met Tottenham Hotspur van zondag (3-3). Diverse City-spelers werden woedend toen de scheidsrechter in de laatste minuut verzuimde de voordeelregel toe te passen, waardoor Manchester City de kans op de overwinning werd ontnomen.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse voetbalsters moeten dinsdagavond in ieder geval winnen van België om groepswinnaar te worden in de Nations League en uitzicht te blijven houden op deelname aan de Olympische Spelen volgend jaar. "België is een taaie tegenstander", zegt bondscoach Andries Jonker.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse bondscoach Andries Jonker verwacht niet dat de Schotse voetbalvrouwen dinsdag open huis houden tegen Engeland in de ontknoping van groep A1 in de Nations League.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft zijn puzzel qua opstelling voor het laatste Nations League-groepsduel van Nederland nog niet weten te leggen. In aanloop naar de wedstrijd tegen België van dinsdag (20.45 uur) staat achter vier namen van voetbalsters nog een vraagteken.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van MVV zijn vrijdag niet welkom bij de competitiewedstrijd van hun club in de Keuken Kampioen Divisie tegen Helmond Sport. Dat heeft burgemeester Elly Blanksma van Helmond maandag besloten na overleg met politie en de officier van justitie.
2 uur geleden