Espanyol ontslaat alweer trainer
BARCELONA (ANP) - Abelardo Fernández is niet langer coach van Espanyol. De Spaanse club heeft de voormalig verdediger al weer weggestuurd nadat hij pas in december was aangetreden. Aanvankelijk boekte Abelardo redelijke resultaten maar in de vier duels na de coronapauze bleef verder herstel uit. Na een overwinning en een gelijkspel werd twee keer verloren en lijkt degradatie amper nog te voorkomen.
"De club heeft dit besluit genomen op grond van de sportieve prestaties en met de hoop degradatie nog te kunnen voorkomen", luidt het op de website. Ook de assistenten Tomás Hervás en Iñaki Tejada kunnen vertrekken bij de tweede club van Barcelona. Huidig technisch directeur Francisco Joaquín Pérez Rufete neemt de taken van Abelardo over. Hij wordt zo de vierde trainer die dit seizoen de leiding heeft bij Espanyol na eerder ontslag van David Gallego en Pablo Machín.
Espanyol staat laatste in La Liga met een achterstand van acht punten op de 'veilige' zeventiende plek. Er zijn nog zeven duels te spelen in Spanje.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
6 uur geleden