Espanyol ontslaat alweer trainer
BARCELONA (ANP) - Abelardo Fernández is niet langer coach van Espanyol. De Spaanse club heeft de voormalig verdediger al weer weggestuurd nadat hij pas in december was aangetreden. Aanvankelijk boekte Abelardo redelijke resultaten maar in de vier duels na de coronapauze bleef verder herstel uit. Na een overwinning en een gelijkspel werd twee keer verloren en lijkt degradatie amper nog te voorkomen.
"De club heeft dit besluit genomen op grond van de sportieve prestaties en met de hoop degradatie nog te kunnen voorkomen", luidt het op de website. Ook de assistenten Tomás Hervás en Iñaki Tejada kunnen vertrekken bij de tweede club van Barcelona. Huidig technisch directeur Francisco Joaquín Pérez Rufete neemt de taken van Abelardo over. Hij wordt zo de vierde trainer die dit seizoen de leiding heeft bij Espanyol na eerder ontslag van David Gallego en Pablo Machín.
Espanyol staat laatste in La Liga met een achterstand van acht punten op de 'veilige' zeventiende plek. Er zijn nog zeven duels te spelen in Spanje.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was tevreden over zijn team in de eerste helft tegen AZ in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-4). Binnen tien minuten moest de landskampioen met tien man verder na een rode kaart voor Joey Veerman. "Toen moesten we iets oefenen waar we normaal niet aan toekomen: verdedigen en in een laag blok staan. Ik vond dat ons dat in de eerste helft goed afging", zei Bosz in de perskamer van het Philips Stadion.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Joey Veerman voelde mee met Mexx Meerdink na zijn overtreding op de AZ-spits die tot de vroege rode kaart van de PSV'er leidde. "Ik vond het sneu, hij lag te bibberen en hij had ook wel een flinke jaap achter zijn oor. Ik probeerde hem rustig te krijgen, maar hij raakte een beetje in paniek", zei Veerman tegen ESPN na de 4-0-nederlaag in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal dankbaar geprofiteerd van een vroege rode kaart voor PSV'er Joey Veerman en de prijs voor de tweede keer gewonnen. In het zonnige Eindhoven werd het 4-0. Veerman werd binnen tien minuten van het veld gestuurd nadat hij met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht had geraakt. Meerdink kon met een pleister op de wang door en kopte AZ halverwege de eerste helft op voorsprong. Na rust voerden Weslley Patati, Elijah Dijkstra en Ro-Zangelo Daal de score verder op.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ heeft in de strijd om de Johan Cruijff Schaal overtuigend gewonnen van een tiental van landskampioen PSV: 0-4. De Alkmaarders wonnen de Nederlandse Supercup voor de tweede keer. PSV speelde vanaf de negende minuut met een man minder na een rode kaart voor Joey Veerman.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman heeft al in de negende minuut tegen AZ in het duel om de Johan Cruijff Schaal een rode kaart gekregen. De 27-jarige middenvelder raakte met zijn schoen Mexx Meerdink in het gezicht tijdens een duel om de bal. Videoscheidsrechter Pol van Boekel had enkele minuten nodig om in te grijpen, waarna scheidsrechter Serdar Gözübüyük zijn advies voor een rode kaart volgde.
12 uur geleden