Erwin Koeman ondergaat hartoperatie
DEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer en trainer Erwin Koeman, de oudere broer van bondscoach Ronald Koeman, ondergaat vrijdag een openhartoperatie in een ziekenhuis in Eindhoven. Dat zegt de 31-voudig international in een interview met De Telegraaf.
De 58-jarige Erwin Koeman verblijft al in het ziekenhuis en stelt dat hem een ’pittige’ ingreep te wachten staat. "Maar men is er op tijd bij en dat is geruststellend", zegt de speler die net als Ronald deel uitmaakte van het Nederlands Elftal dat in 1988 Europees kampioen werd.
Koeman was al in contact met specialisten vóórdat zijn broer Ronald op 3 mei na het wielrennen een hartinfarct kreeg en naar het ziekenhuis in Amsterdam moest worden afgevoerd. Daar werden twee stents geplaatst om vernauwingen in de bloedvaten weer te verwijden.
"In mijn geval kan dat niet. De vernauwingen zien er anders uit en dat vereist dat er een techniek voor een bypass wordt toegepast", legt Koeman uit in de krant. Hij zegt niet geheimzinnig te willen doen over de ingreep en daarom ermee naar buiten te zijn gekomen. In het geval van Ronald waren de media al op de hoogte voordat alle familie was ingelicht en in paniekverhalen over zijn gezondheid zegt Erwin geen trek te hebben.
De problemen bij Erwin kwamen aan het licht tijdens een onderzoek dat door hemzelf was aangevraagd. In de familie aan de kant van zijn vader zijn meerdere personen overleden door hartfalen.
Meer uit Voetbal
ELDA (ANP/RTR) - De Argentijn Lionel Messi is eigenaar geworden van de Spaanse club Eldense. De 39-jarige vedette van Inter Miami heeft de overname van de aandelen van een Colombiaanse investeringsgroep, die een meerderheidsbelang in de club uit Elda had, afgerond. Eldense komt uit in de Segunda División, het tweede niveau.
33 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP) - Het Nederlands elftal is er dit kalenderjaar nog geen een keer in geslaagd een wedstrijd te eindigen zonder tegendoelpunt. In de Nations League-wedstrijd tegen Griekenland kreeg Oranje donderdag voor de elfde wedstrijd op rij minimaal een doelpunt tegen.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City moet volgens de Britse premier Andy Burnham "gepaste consequenties ondergaan als wangedrag is vastgesteld". Dat heeft een woordvoerder van de premier donderdag gezegd, nadat de premier een dag eerder nog zei te hopen dat de eigenaren de club niet gaan verkopen.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Jurriën Timber speelt donderdag in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League zijn 25e interland voor Oranje. De 25-jarige verdediger van Arsenal debuteerde ruim vijf jaar geleden in een oefenwedstrijd tegen Schotland, die in 2-2 eindigde.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk begint donderdag in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland in de Nations League aan zijn 99e interland. De 35-jarige aanvoerder kan komende zondag in het thuisduel met Servië toetreden tot de 'Club van Honderd' bij Oranje.
2 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Jurriën Timber begint donderdag in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland in de Nations League in het basiselftal. De centrale verdediger neemt de plaats in van Jan Paul van Hecke, die de selectie woensdag verliet vanwege een voetblessure.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Hoofdsponsor Etihad van Manchester City heeft laten weten juridische stappen te overwegen tegen de Premier League. Dat doet de luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten omdat de Engelse voetbalclub in haar ogen ten onrechte schuldig is bevonden aan meer dan honderd overtredingen van de financiële regels van de hoogste Engelse profcompetitie. De misstanden zouden begaan zijn in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
3 uur geleden