Erwin Koeman ondergaat hartoperatie
DEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer en trainer Erwin Koeman, de oudere broer van bondscoach Ronald Koeman, ondergaat vrijdag een openhartoperatie in een ziekenhuis in Eindhoven. Dat zegt de 31-voudig international in een interview met De Telegraaf.
De 58-jarige Erwin Koeman verblijft al in het ziekenhuis en stelt dat hem een ’pittige’ ingreep te wachten staat. "Maar men is er op tijd bij en dat is geruststellend", zegt de speler die net als Ronald deel uitmaakte van het Nederlands Elftal dat in 1988 Europees kampioen werd.
Koeman was al in contact met specialisten vóórdat zijn broer Ronald op 3 mei na het wielrennen een hartinfarct kreeg en naar het ziekenhuis in Amsterdam moest worden afgevoerd. Daar werden twee stents geplaatst om vernauwingen in de bloedvaten weer te verwijden.
"In mijn geval kan dat niet. De vernauwingen zien er anders uit en dat vereist dat er een techniek voor een bypass wordt toegepast", legt Koeman uit in de krant. Hij zegt niet geheimzinnig te willen doen over de ingreep en daarom ermee naar buiten te zijn gekomen. In het geval van Ronald waren de media al op de hoogte voordat alle familie was ingelicht en in paniekverhalen over zijn gezondheid zegt Erwin geen trek te hebben.
De problemen bij Erwin kwamen aan het licht tijdens een onderzoek dat door hemzelf was aangevraagd. In de familie aan de kant van zijn vader zijn meerdere personen overleden door hartfalen.
Meer uit Voetbal
FAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.
4 uur geledenRABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.
12 uur geleden