Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ervaringsdeskundige ziet het somber in voor Memphis

Ervaringsdeskundige ziet het somber in voor Memphis

HOOFDDORP (ANP) - Op basis van wetenschappelijke gegevens en eigen ervaring ziet Vincent Gouttebarge het somber in voor Memphis Depay. De aanvaller van Olympique Lyon en Oranje scheurde zondag in de competitiewedstrijd tegen Stade Rennes (0-1) de voorste kruisband van zijn linkerknie. Een operatie wacht. Het EK van komende zomer, dat voor het Nederlands elftal op 14 juni begint tegen Oekraïne, wordt een race tegen de klok voor Depay.

"Gemiddeld duurt het 6,5 maand tot een voetballer na reconstructie van de voorste kruisband weer kan gaan trainen", zegt Gouttebarge, hoofd medische zaken bij de internationale spelersvakbond FIFPro. "Voor een terugkeer in wedstrijdverband staat 7,5 maand. En weer kunnen spelen, wil niet zeggen dat je ook direct weer op niveau kan presteren. Het verschilt allemaal per speler en het is in het geval van Memphis dus speculeren. Maar gezien de tijd die resteert, moet hij ook een afweging maken tussen z'n gezondheid op de lange termijn en het EK."

De Fransman weet precies waar hij over praat. In zijn tijd bij FC Volendam scheurde Gouttebarge twee keer de voorste kruisband van een knie af. "De eerste keer kon ik na zo'n acht maanden weer voetballen. Maar tijdens een trainingskamp in de winter zakte ik weer door die knie. Dezelfde schade, weer een operatie. Ik heb daarna nog een paar jaar zonder problemen gevoetbald, maar ik heb wel altijd extra oefeningen moeten doen. De knie blijft een zwakke plek."

Volle speelkalender

De 25-jarige Depay zit in de kracht van z'n leven. De nummer 10 van Oranje beschikt over een sterk lichaam en zit graag in de sportschool. "Dat zit bij hem allemaal wel goed, hij zorgt goed voor z'n lichaam. Hij kan het zich ook permitteren om extra individuele begeleiding te financieren", aldus Gouttebarge. "De kracht van Memphis is z'n snelheid en explosiviteit. Maar juist bij een blessure aan de voorste kruisband zie je vaak dat de knie daarna wat moeizamer buigt. Terwijl die buiging juist belangrijk is in een volle sprint. En op de lange termijn is er ook kans op artrose bij zulke blessures."

Uit onderzoek van de FIFPro blijkt dat gemiddeld eens in de twee jaar een Europese club met een selectie van ongeveer 25 spelers te maken krijgt met een dergelijke knieblessure. Gouttebarge concludeert op basis van cijfers van de afgelopen vijftien jaar dat de volle speelkalender en buitenlandse, commerciële reizen van topclubs hebben geleid tot een toename van het aantal blessuregevallen. "Topvoetbal is moordend, het gaat maar door en door. Het aantal wedstrijden staat niet meer in verhouding tot het aantal rustdagen."

Meer uit Voetbal

Bosz na domper PSV: wij waren voetballend de bovenliggende partij

LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.

1 uur geleden
Veurink ondanks mindere spel voetbalsters tevreden na nieuwe zege

TILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.

1 uur geleden
PSV lijdt in Champions League nipte nederlaag bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.

4 uur geleden
Voetbalsters door in WK-kwalificatie na nieuwe zege op Hongarije

TILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.

5 uur geleden
Oud-aanvoerder Real Madrid Carvajal tekent bij Getafe

GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.

16 uur geleden
De Jong blijft nog vier jaar directeur topvoetbal bij de KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.

16 uur geleden
PEC Zwolle ontslaat na acht speelronden trainer Van der Vegt

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.

17 uur geleden