Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ervaring met blessures en zelfvertrouwen helpen Griekspoor

Ervaring met blessures en zelfvertrouwen helpen Griekspoor

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor boekte ondanks een verstoorde voorbereiding op de Australian Open een van de mooiste zeges uit zijn loopbaan. De nummer 2 van Nederland kampt met een teenblessure, maar de ervaringen met fysieke tegenspoed én het aanwezige zelfvertrouwen hielpen hem aan een overtuigende zege op de Italiaan Fabio Fognini (6-1 6-4 6-4).

"Het was een hele strakke, goede en zakelijke overwinning", stelde Griekspoor (25). "Ik weet dat ik in dit soort situaties op mijn best ben. Ik heb best wel wat blessures gehad en weet dus hoe het is om wat minder te trainen voor wedstrijden."

Anderhalve week geleden meldde Griekspoor zich met zijn voetkwetsuur af voor een duel met Rafael Nadal en sindsdien verscheen hij aanzienlijk minder op de trainingsbanen. "De afgelopen dagen heb ik anderhalf tot twee uur kunnen spelen, maar niet geheel pijnvrij. Sinds zondag gaat het gelukkig veel beter."

Frustratie

"Ik heb vandaag met medicatie gespeeld, maar het ging eigenlijk heel goed. Of de hele aanloop me heeft geholpen? Het kan zeker hier en daar wel wat spanning wegnemen. Ik ben bijna niet in de problemen geweest, dus blijkbaar is het niet nodig om al die uren te maken", aldus Griekspoor met een glimlach.

De afgelopen tien dagen, sinds de opgave tegen Nadal, stonden voor Griekspoor vooral in het teken van fysieke trainingen. "Ik ben daar echt wel ziek van geweest, dat een wedstrijd tegen Nadal in de Rod Laver Arena me werd ontnomen. Ik had veel frustratie over mijn voet."

Vertrouwen

Toch pikte Griekspoor, de nummer 62 van de wereld, het weer op waar hij gebleven was. "Ik heb gewoon zoveel vertrouwen, ondanks dat de meeste zeges van paar maanden terug zijn. Tennissend gaat het alweer erg goed. Ik ben echt veel beter en constanter gaan serveren, kan met mijn forehand veel aanrichten bij de tegenstander en eindig graag aan het net", aldus Griekspoor, die woensdag tegen Pablo Carreño Busta zijn dertigste zege op rij kan boeken.

"Het wordt er niet makkelijker op, want hij is een heel pittige tegenstander. Ik speel graag tegen dit soort jongens en als ik een goede dag heb, dan kan ik de aanval openen."

Ondanks zijn blessure is Griekspoor voorlopig nog wel van plan zijn opwachting te maken in het dubbelspel. Hij vormt een koppel met de Italiaan Andrea Vavassori.

Meer uit Sport

Klaver leidt estafetteploeg op WK indoor naar finale 4x400 meter

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.

1 uur geleden
Estafettemannen als snelsten naar finale 4x400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.

2 uur geleden
LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

12 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

17 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

19 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

19 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

19 uur geleden