Ervaren Duitse doelman Neuer sluit zich op EK af voor kritiek
HERZOGENAURACH (ANP/DPA) - Manuel Neuer sluit zich op het EK voetbal in eigen land af voor kritiek. De 38-jarige doelman van Bayern München is sinds het WK van 2010 de eerste keuze bij de Duitse ploeg, maar na recente mindere optredens is zijn positie onderwerp van discussie. Met Marc-André ter Stegen heeft Neuer een belangrijke concurrent.
"Ik heb niets gehoord of gelezen. Dat is echt hoe ik het altijd heb gedaan", vertelde Neuer tijdens een persconferentie in Herzogenaurach. "We bespreken alles intern met degenen die verantwoordelijk zijn. We kijken naar de video's en evalueren alles op basis van die video's. Dus ik heb geen gedachten over deze discussie."
Neuer brak in december 2022, kort na het WK in Qatar, een been en stond een jaar aan de kant. Ter Stegen en Kevin Trapp keepten sindsdien de wedstrijden voor Duitsland. Nagelsmann maakte in maart al bekend op het EK voor Neuer te kiezen.
'Vertrouwen is belangrijk'
Ter Stegen uitte zijn teleurstelling kort voor het toernooi in Duitsland, maar zei dat hij zijn rol accepteerde en het team volledig zou steunen.
"Vertrouwen is belangrijk en dat vertrouwen voel ik bij ploeggenoten en de coachingsstaf," zei Neuer. "Voor mij lag de focus op openingswedstrijd tegen Schotland en nu zijn we bezig met de voorbereidingen op het tweede duel van woensdag met Hongarije."
Interlandcarrière
Of Neuer na het EK zijn interlandloopbaan beëindigt, wilde hij nog niet zeggen. "Dat kan ik nog niet verklappen. Ik zal er na het toernooi over nadenken."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.
33 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
18 uur geleden