Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ervaren Duitse doelman Neuer sluit zich op EK af voor kritiek

Ervaren Duitse doelman Neuer sluit zich op EK af voor kritiek

HERZOGENAURACH (ANP/DPA) - Manuel Neuer sluit zich op het EK voetbal in eigen land af voor kritiek. De 38-jarige doelman van Bayern München is sinds het WK van 2010 de eerste keuze bij de Duitse ploeg, maar na recente mindere optredens is zijn positie onderwerp van discussie. Met Marc-André ter Stegen heeft Neuer een belangrijke concurrent.

"Ik heb niets gehoord of gelezen. Dat is echt hoe ik het altijd heb gedaan", vertelde Neuer tijdens een persconferentie in Herzogenaurach. "We bespreken alles intern met degenen die verantwoordelijk zijn. We kijken naar de video's en evalueren alles op basis van die video's. Dus ik heb geen gedachten over deze discussie."

Neuer brak in december 2022, kort na het WK in Qatar, een been en stond een jaar aan de kant. Ter Stegen en Kevin Trapp keepten sindsdien de wedstrijden voor Duitsland. Nagelsmann maakte in maart al bekend op het EK voor Neuer te kiezen.

'Vertrouwen is belangrijk'

Ter Stegen uitte zijn teleurstelling kort voor het toernooi in Duitsland, maar zei dat hij zijn rol accepteerde en het team volledig zou steunen.

"Vertrouwen is belangrijk en dat vertrouwen voel ik bij ploeggenoten en de coachingsstaf," zei Neuer. "Voor mij lag de focus op openingswedstrijd tegen Schotland en nu zijn we bezig met de voorbereidingen op het tweede duel van woensdag met Hongarije."

Interlandcarrière

Of Neuer na het EK zijn interlandloopbaan beëindigt, wilde hij nog niet zeggen. "Dat kan ik nog niet verklappen. Ik zal er na het toernooi over nadenken."

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

4 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

4 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

6 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

6 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

7 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

8 uur geleden