Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ervaren Duitse doelman Neuer sluit zich op EK af voor kritiek

Ervaren Duitse doelman Neuer sluit zich op EK af voor kritiek

HERZOGENAURACH (ANP/DPA) - Manuel Neuer sluit zich op het EK voetbal in eigen land af voor kritiek. De 38-jarige doelman van Bayern München is sinds het WK van 2010 de eerste keuze bij de Duitse ploeg, maar na recente mindere optredens is zijn positie onderwerp van discussie. Met Marc-André ter Stegen heeft Neuer een belangrijke concurrent.

"Ik heb niets gehoord of gelezen. Dat is echt hoe ik het altijd heb gedaan", vertelde Neuer tijdens een persconferentie in Herzogenaurach. "We bespreken alles intern met degenen die verantwoordelijk zijn. We kijken naar de video's en evalueren alles op basis van die video's. Dus ik heb geen gedachten over deze discussie."

Neuer brak in december 2022, kort na het WK in Qatar, een been en stond een jaar aan de kant. Ter Stegen en Kevin Trapp keepten sindsdien de wedstrijden voor Duitsland. Nagelsmann maakte in maart al bekend op het EK voor Neuer te kiezen.

'Vertrouwen is belangrijk'

Ter Stegen uitte zijn teleurstelling kort voor het toernooi in Duitsland, maar zei dat hij zijn rol accepteerde en het team volledig zou steunen.

"Vertrouwen is belangrijk en dat vertrouwen voel ik bij ploeggenoten en de coachingsstaf," zei Neuer. "Voor mij lag de focus op openingswedstrijd tegen Schotland en nu zijn we bezig met de voorbereidingen op het tweede duel van woensdag met Hongarije."

Interlandcarrière

Of Neuer na het EK zijn interlandloopbaan beëindigt, wilde hij nog niet zeggen. "Dat kan ik nog niet verklappen. Ik zal er na het toernooi over nadenken."

Meer uit Voetbal

Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

1 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

4 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

4 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

5 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

5 uur geleden
Koeman ziet Weghorst na slecht seizoen nog altijd als meerwaarde

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.

5 uur geleden