'Ernstige allergische reactie bij zorgmedewerker VS na vaccin'
WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Alaska heeft een zorgmedewerker een ernstige allergische reactie gekregen nadat degene het coronavaccin van Pfizer kreeg toegediend. Volgens The New York Times, dat zich baseert op drie anonieme bronnen, had de zorgmedewerker geen voorgeschiedenis van allergische reacties op geneesmiddelen. Wel is onduidelijk of hij of zij andere allergieën had.
De zorgmedewerker is opgenomen in het ziekenhuis en ligt daar nog steeds. Volgens de krant was de allergische reactie vergelijkbaar met die van twee Britten die vorige week het vaccin kregen toegediend. Beiden zijn inmiddels hersteld. Zij hadden in het verleden wel last allergieën, waaronder een ei-allergie.
De farmaceut meldde eerder al dat in het vaccin geen ei zit. Op het nieuwe geval in Amerika is nog niet gereageerd. In de proeffase van het Pfizer-vaccin zijn verder geen ernstige bijwerkingen geconstateerd. Wel kregen sommige proefpersonen last van onder meer hoofdpijn en koorts.
In de Verenigde Staten worden deze maand naar verwachting miljoenen mensen gevaccineerd met het Pfizer-vaccin. Volgens The New York Times zijn de autoriteiten nu extra alert op nieuwe allergische reacties.
De Britse gezondheidsautoriteiten hebben vanwege de twee eerdere allergiegevallen geadviseerd om het Pfizer-vaccin niet toe te dienen bij mensen die in het verleden ernstige allergische reacties hebben gehad.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische 'taartengooier' Noël Godin is op 80-jarige leeftijd overleden, heeft zijn echtgenote bekendgemaakt. Godin was onder meer schrijver en acteur, maar werd vooral bekend door het gooien van taarten naar beroemdheden, zoals Microsoft-oprichter Bill Gates, de Franse oud-president Nicolas Sarkozy en zanger Patrick Bruel.
58 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Een nieuwe videotop van de bondgenoten van Oekraïne stond maandag vooral in het teken van de haperende luchtafweer en geldnood van het land. Op onafhankelijkheidsdag in Kyiv vroeg president Volodymyr Zelensky de leiders van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen, inclusief premier Rob Jetten, met klem om meer hulp.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin krijgt meer mogelijkheden om bedrijven over te nemen die worden gezien als cruciaal voor de Russische economische infrastructuur. President Vladimir Poetin heeft een decreet getekend waardoor de staat het bestuur over bijvoorbeeld energiecentrales, fabrieken of distributiecentra tijdelijk kan overnemen als die te slecht beschermd zouden zijn tegen Oekraïense droneaanvallen.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - Armenië maakt "zichtbaar vaart" met de voorbereidingen voor EU-toetreding, aldus premier Nikol Pashinyan in het Armeense parlement. Volgens staatspersbureau ArmenPress sorteert het land voor om per 2029 de visumregels met de EU te versoepelen. Een officieel toetredingsverzoek ligt in het verschiet, haalt persbureau AFP de premier aan. Wanneer dat verzoek eenmaal is ingediend, volgt een referendum over het EU-lidmaatschap.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De voormalige Syrische grootmoefti Ahmed Hassoun heeft in Syrië een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Hassoun had nauwe banden met de inmiddels verdreven dictator Bashar al-Assad en verscheen regelmatig aan zijn zijde.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbeving van deze maand in Indonesië is opgelopen naar honderd. Het aantal overleden slachtoffers steeg nadat gewonden waren bezweken aan hun verwondingen, melden de autoriteiten.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil vrede, maar zal zich niet zomaar tegen elke prijs overleveren aan Rusland. President Volodymyr Zelensky zei dat in een videotoespraak ter gelegenheid van 35 jaar Oekraïense onafhankelijkheid.
6 uur geleden