Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Ernstige allergische reactie bij zorgmedewerker VS na vaccin'

'Ernstige allergische reactie bij zorgmedewerker VS na vaccin'

WASHINGTON (ANP) - In de Amerikaanse staat Alaska heeft een zorgmedewerker een ernstige allergische reactie gekregen nadat degene het coronavaccin van Pfizer kreeg toegediend. Volgens The New York Times, dat zich baseert op drie anonieme bronnen, had de zorgmedewerker geen voorgeschiedenis van allergische reacties op geneesmiddelen. Wel is onduidelijk of hij of zij andere allergieën had.

De zorgmedewerker is opgenomen in het ziekenhuis en ligt daar nog steeds. Volgens de krant was de allergische reactie vergelijkbaar met die van twee Britten die vorige week het vaccin kregen toegediend. Beiden zijn inmiddels hersteld. Zij hadden in het verleden wel last allergieën, waaronder een ei-allergie.

De farmaceut meldde eerder al dat in het vaccin geen ei zit. Op het nieuwe geval in Amerika is nog niet gereageerd. In de proeffase van het Pfizer-vaccin zijn verder geen ernstige bijwerkingen geconstateerd. Wel kregen sommige proefpersonen last van onder meer hoofdpijn en koorts.

In de Verenigde Staten worden deze maand naar verwachting miljoenen mensen gevaccineerd met het Pfizer-vaccin. Volgens The New York Times zijn de autoriteiten nu extra alert op nieuwe allergische reacties.

De Britse gezondheidsautoriteiten hebben vanwege de twee eerdere allergiegevallen geadviseerd om het Pfizer-vaccin niet toe te dienen bij mensen die in het verleden ernstige allergische reacties hebben gehad.

Meer uit Buitenland

Boeren gooien stenen naar politie Brussel, traangas ingezet

BRUSSEL (ANP) - De sfeer bij de boerenprotesten in Brussel is volgens Belgische media op sommige plekken "erg grimmig". De boeren gooien volgens de krant De Morgen met stenen en aardappelen naar de politie, die traangas en waterkanonnen heeft ingezet.

36 minuten geleden
EU-hof houdt Frontex verantwoordelijk voor pushback Syrisch gezin

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft geoordeeld dat de EU-grensbewakingsdienst Frontex verantwoordelijk kan worden gehouden voor de zogeheten pushback van een Syrisch gezin. Hulporganisatie VluchtelingenWerk spreekt van een "baanbrekende uitspraak". Volgens de organisatie is het de eerste keer dat het EU-hof heeft geoordeeld over de rol van Frontex bij een pushback, het illegaal uitzetten van migranten die niet de kans hebben gekregen om asiel aan te vragen.

38 minuten geleden
VN: aanval op vluchtelingenkamp Soedan eiste meer dan 1000 levens

EL-FASHER (ANP/RTR) - Bij een aanval op het Zamzam-vluchtelingenkamp bij de Soedanese stad el-Fasher kwamen in april minstens 1013 mensen om, melden de VN in een rapport. De Rapid Support Forces (RSF) die de aanval uitvoerden, deden niet genoeg om burgerdoden te voorkomen en hadden het mogelijk op de burgerbevolking gemunt, volgens het rapport.

55 minuten geleden
Levenslange celstraf voor Franse anesthesist die patiënten doodde

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse anesthesist is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het vergiftigen van dertig patiënten tussen de 4 en 89 jaar. Twaalf van de slachtoffers overleden.

57 minuten geleden
Oekraïense delegatie voor onderhandelingen onderweg naar VS

KYIV (ANP/AFP) - Een Oekraïense delegatie is onderweg naar de Verenigde Staten voor overleg met Amerikaanse functionarissen over het stoppen van de oorlog met Rusland. De teams spreken elkaar vrijdag en zaterdag, aldus president Volodymyr Zelensky. Hij voegde eraan toe dat Europese functionarissen mogelijk aanschuiven.

1 uur geleden
Estland: Russische grenswachten staken illegaal grens over

TALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.

1 uur geleden
Von der Leyen: we moeten vandaag oplossing geld Oekraïne vinden

BRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.

1 uur geleden