Ernstig zieke Eriksson leidt Liverpool in benefietduel met Ajax
LIVERPOOL (ANP) - Sven-Göran Eriksson is op 23 maart de coach van oud-spelers van FC Liverpool tijdens een benefietduel met voormalige sterren van Ajax. Dat heeft de Engelse topclub bekendgemaakt.
De Zweedse coach maakte vorige maand bekend dat hij aan kanker lijdt en waarschijnlijk nog maar een jaar te leven heeft. Clubiconen als Ian Rush, John Barnes en John Aldridge zullen tijdens het benefietduel naast hem in de dug-out zitten. De 76-jarige Eriksson leidde de Engelse nationale ploeg naar de kwartfinales van het WK van 2002 en 2006. De ernstig zieke Zweed vertelde onlangs dat hij graag ooit trainer van Liverpool was geweest. De huidige koploper van de Premier League laat die wens nu voor een duel in vervulling gaan.
Liverpool en Ajax maken binnenkort bekend met welke spelers ze het benefietduel op Anfield voor het goede doel spelen. Keeper Jerzy Dudek zal het shirt van Liverpool dragen. Ryan Babel speelt een helft voor Liverpool en een helft voor Ajax omdat hij voor beide clubs is uitgekomen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
21 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
23 uur geleden