Ernstig treinongeval Voorschoten is wereldnieuws
DEN HAAG (ANP) - Het ernstige treinongeval in Voorschoten is ook in het buitenland nieuws. Naast media in omliggende landen zoals België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk wordt ook in bijvoorbeeld Italië, Griekenland, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Maleisië en Qatar over het incident bericht.
De berichtgeving gaat gepaard met foto's van de deels ontspoorde trein die ernstige schade heeft opgelopen. Buiten Nederland wordt vooral in België groot uitgepakt met het nieuws over Voorschoten. De VRT en kranten als De Morgen en De Standaard berichten er prominent over, met tal van foto's.
Het Belgische persbureau Belga, het Franse persbureau AFP, het Britse persbureau Reuters, persbureau DPA uit Duitsland en het Italiaanse ANSA berichten met updates over het incident en reacties daarop van onder meer de regering en het koningshuis. Dat doet ook Bild, de grootste krant van Duitsland. Ook andere dagbladen bij de oosterburen, zoals de Rheinische Post, schrijven over het ongeluk.
Griekenland
De correspondent van de BBC in Den Haag, Anna Holligan, schrijft dat een dergelijke incident uiterst zeldzaam is in Nederland, verwijzend naar de spoorwegsystemen die "over het algemeen erg veilig zijn". In de VS bericht onder meer CNN over het treinongeval.
Een klein aantal media verwijst naar het grote treinongeval vorige maand in Griekenland. In de buurt van de stad Larissa botste een passagierstrein frontaal op een vrachttrein, nadat ze kilometerslang op hetzelfde spoor hadden gereden. Daarbij kwamen 57 mensen om het leven.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak tegen de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam. De voormalig analist bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) werd onlangs vrijgesproken van het lekken van informatie aan de Marokkaanse geheime dienst. Wel werd El M. veroordeeld tot twintig maanden cel voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar zijn huis.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
6 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
22 uur geleden