Ernst Kuipers: we zitten nog steeds op het verkeerde spoor
DEN HAAG (ANP) - Het nog altijd stijgende aantal ziekenhuisopnames van patiënten met het coronavirus laat zien "dat we nog steeds op het verkeerde spoor zitten". Dat zegt Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, in de Tweede Kamer.
De druk op de ziekenhuizen neemt door het nog altijd snel oplopende aantal besmettingen verder toe, waarschuwt Kuipers. In het beste geval wordt de piek voor de ziekenhuizen al volgende week bereikt, maar dan moet de komende dagen echt een afvlakking te zien zijn. De oplopende opnames in de ziekenhuizen, zowel op de ic als op verpleegafdelingen, wijzen daar volgens hem nu nog niet op.
Waar het aantal besmettingen dit voorjaar razendsnel steeg, gaat dat nu volgens Kuipers een stuk langzamer. Maar ook de omslag als gevolg van de maatregelen die het kabinet heeft genomen, laat nu langer op zich wachten.
Kuipers waarschuwt ook dat die maatregelen erop gericht zijn het reproductiegetal, dat het tempo aangeeft waarin mensen elkaar aansteken, maar net onder de 1 te krijgen. Bij een laag aantal ziekenhuispatiënten kan dat volgens hem prima. Maar in de huidige situatie blijft daarmee "niet heel veel speling" over. "Wat we nu doen is heel erg scherp aan de wind zeilen."
Meer uit Gezond
LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden bepaalt op zijn vroegst op 9 december, maar mogelijk pas eind februari, of de Staat en enkele anderen mensen hebben misleid bij de vaccinatie tegen het coronavirus. Een coronasceptische club, Recht OpRecht, zegt dat dit is gebeurd en heeft daarom een bodemprocedure aangespannen. Die diende donderdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere ziekenhuizen hebben woensdag hun websites offline gehaald na de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Bij andere ziekenhuizen is de hoofdpagina wel beschikbaar, maar zijn sommige diensten uit de lucht.
2 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De insulinepennen die eerder deze maand zijn gestolen bij een Nederlandse groothandel kunnen online worden verkocht. Daarvoor waarschuwt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De dienst heeft dat ook gedeeld met toezichthouders in andere Europese landen.
2 dagen geledenDELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, bekend als de eendenbek, heeft in totaal 223.210 euro opgebracht met 8421 donateurs. Dat meldt het Universiteitsfonds Delft van de TU Delft in een voortgangsbericht. Het ontwerp wordt de komende tijd afgerond en getest met patiënten en zorgprofessionals. Ook wordt bekeken hoe het nieuwe speculum kan worden toegepast in zorgsystemen in Europa, Kenia en Zuid-Afrika.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.
1 week geledenWAGENINGEN (ANP) - Klimaatverandering kan in Europa leiden tot grotere uitbraken van zowel het westnijlvirus als het daaraan verwante usutuvirus. Dat concludeert onderzoeker Mariken de Wit van Wageningen University & Research. De onderzoeksresultaten van haar proefschrift, dat ze donderdag verdedigt, kunnen volgens de universiteit bijdragen aan een betere voorbereiding op toekomstige uitbraken in Nederland.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.
1 week geleden