Ernst Kuipers duikt op bij universiteit in Singapore
DEN HAAG (ANP) - Ernst Kuipers, voormalig minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, gaat per 1 mei aan de slag aan de Nanyang Technological University (NTU) in Singapore. Dat heeft die universiteit donderdag bekendgemaakt. Een woordvoerder van D66 bevestigt dat dit zijn nieuwe baan is.
Kuipers stapte begin dit jaar plotseling op uit het demissionaire kabinet. Hij zei toen al in de race te zijn voor een topbaan in het buitenland, maar daarna bleef het stil. Volgens de NTU is Kuipers benoemd tot vicevoorzitter van de onderzoeksafdeling en krijgt hij de titel van vooraanstaand professor.
De universiteit in Singapore noemt Kuipers een erkend en bekend gastro-enteroloog. Hij was vanaf 2000 hoogleraar in dat vakgebied aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. In 2013 werd hij bestuursvoorzitter van het Erasmus MC, een functie die hij bekleedde tot hij in 2022 gevraagd werd namens D66 minister te worden in het vierde kabinet-Rutte.
Ziekenhuisbedden
Tijdens de coronapandemie werd Kuipers bij het publiek bekend als voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg waarbij hij ging over de verdeling van de ziekenhuisbedden. In die rol was hij een van de gezichtsbepalende adviseurs waar het kabinet zijn coronabeleid op baseerde.
Wat Kuipers betreft is "de cirkel rond" nu hij zich weer gaat bezighouden met wetenschappelijk onderzoek. Hij wijst erop dat hij zijn loopbaan ooit begon als postdoctoraal onderzoeker. Hij spreekt met bewondering over de NTU, die volgens hem in korte tijd is opgeklommen tot een van 's werelds beste universiteiten.
Volgens de eigen site van de NTU telt de universiteit 33.000 studenten in onder meer ingenieurswetenschappen, bedrijfskunde, geneeskunde, geesteswetenschappen en kunst- en sociale wetenschappen. De NTU herbergt verder enkele onderzoekscentra.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De quarantaineperiode voor de passagiers van cruiseschip Hondius in Nederland is voorbij. Geen van deze passagiers die op het schip zaten waar in april het hantavirus uitbrak, werd uiteindelijk ziek, meldt het RIVM. Eén persoon blijft langer in quarantaine, want die is in nauw contact geweest met iemand die later is opgenomen met het virus.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De urgentie van de coronapandemie werd niet overal even duidelijk gevoeld. Ook bij wetenschappers liepen de inschattingen van de ernst van de situatie aanvankelijk uiteen, zei epidemioloog Amrish Baidjoe tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zag al vroeg dat de uitbraak van het coronavirus in de Chinese provincie Wuhan een stuk groter was dan China beweerde. Modelleurs van het RIVM constateerden dat door gegevens van lokale Chinese gezondheidsdiensten en andere Aziatische landen te analyseren, zei hoofdmodelleur Infectieziekten Jacco Wallinga tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie over het virus.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Diederik Gommers is volgende week maandag als eerste aan de beurt in een nieuwe verhoorweek door de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de pandemie lid van het Outbreak Management Team, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care en afdelingshoofd Intensive Care in het Erasmus MC. De verhoorweek staat in het teken van impact op de zorg.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is tijdens de coronapandemie "door het oog van de naald gekropen" waar het gaat om het overeind houden van de ziekenhuiszorg. Code zwart kon maar net aan worden afgewend, "ook met dank aan Duitsland", zei oud-premier Mark Rutte in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De coronacrisis riep, zeker in de beginfase in het voorjaar van 2020, ook in het kabinet "grote emoties" op. Dat zei toenmalig minister-president Mark Rutte vrijdag tijdens zijn eerste verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft de groep mensen die kritisch waren op het corona- en vaccinatiebeleid niet weten te bereiken. Dat zei Dick Schoof, toen topambtenaar op het ministerie van Justitie en Veiligheid, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens hem is er onvoldoende energie gestoken in het contact met die groep, ook wel 'wappies' genoemd.
6 dagen geleden