Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Erken dat seizoen PSV verloren is'

'Erken dat seizoen PSV verloren is'

EINDHOVEN (ANP) - De supporters van PSV willen van de leiding en de technische staf weten hoe ze denken de club uit de huidige crisis te krijgen. "Waar moeten we vertrouwen aan ontlenen dat het tij gekeerd kan worden? Wij als supporters hebben het recht om die vraag te stellen. Het is de plicht van de trainer en de directie om met het antwoord te komen", zegt Harrie Timmermans van de Supportersvereniging PSV.

De Eindhovenaren verspeelden zondag bij FC Emmen opnieuw twee punten. Van de laatste negen duels (competitie en Europees) won PSV er slechts eentje. "Van huis uit ben ik optimistisch. Maar we zijn er dit seizoen in bedreven aan het raken om teleurstellingen te incasseren", aldus Timmermans. "Ik heb sinds 1982 een seizoenkaart en heb met PSV mooie dingen meegemaakt. We zijn 24 keer kampioen geworden. Of dit de slechtste reeks is die ik heb meegemaakt? Met Phillip Cocu stond PSV op een gegeven moment even dertiende, geloof ik. Maar dit is wel een forse dip."

Wat Timmermans betreft, moeten de leiding en technische staf om te beginnen het verwachtingspatroon snel bijstellen. "Erken dat het seizoen verloren is. Stel het verwachtingspatroon bij, naar een meer reële. Anders blijf je in een crisissituatie zitten."

Nog altijd het vertrouwen

PSV miste lange tijd Steven Bergwijn en Donyell Malen wegens blessures. Ook sinds die twee internationals terug zijn, weet PSV het tij nog niet te keren. Timmermans: "Het zijn hele belangrijke spelers. Maar je moet ook oppassen dat je de druk niet alleen bij die twee neerlegt."

Trainer Mark van Bommel heeft nog steeds het vertrouwen van de clubleiding en ook spelers spraken zondag na de 1-1 bij Emmen hun steun uit. "Ik doe nooit uitspraken over de positie van de trainer", aldus Timmermans. "Als je kijkt naar clubs die wel snel overgaan tot een trainerswissel, levert dat vaak ook maar weinig op. Het is vooral zaak dat het verhaal van hoe PSV dit aan gaat pakken, gedeeld wordt met de gehele achterban."

Meer uit Voetbal

SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

8 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

9 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

11 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

15 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

15 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

18 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

19 uur geleden