Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ERK: weinig arbeidsmarkthervormingen voor coronageld doorgevoerd

ERK: weinig arbeidsmarkthervormingen voor coronageld doorgevoerd

LUXEMBURG (ANP) - EU-landen hebben hun arbeidsmarkt niet genoeg hervormd vergeleken met wat ze hadden toegezegd toen er geld vrijkwam uit coronaherstelfondsen. Die conclusie trekt de Europese Rekenkamer (ERK) in een nieuw verslag. Aan de helft van suggesties van de Europese Raad voor het hervormen van de arbeidsmarkt "is niet of slechts nauwelijks gevolg gegeven", stelt de rekenkamer.

Voor de coronaherstelfondsen is 650 miljard euro vrijgemaakt. Om het EU-geld te krijgen, moesten lidstaten beloven hun arbeidsmarkt te hervormen en daar extra geld in te stoppen. Ook moest de werkgelegenheid verbeteren. Bij de helft van de bijna honderd landelijke arbeidsmarkthervormingen is echter nog niet vast te stellen of ze effect hebben gehad op de arbeidsmarkt, concludeert de rekenkamer.

Veel structurele problemen zijn nog niet aangepakt, ziet de ERK. Het gaat bijvoorbeeld om de integratie van kwetsbare groepen op de arbeidsmarkt of de verschuiving weg van belastingen op arbeid.

Stimulans

Het Brusselse geld was bedoeld "als stimulans voor EU-landen om belangrijke structurele hervormingen door te voeren en hun economieën veerkrachtiger te maken", zegt Ivana Maletić van de ERK.

De rekenkamer stelt dat de belofte van meer geld voor arbeidsmarkthervormingen beter onderzocht moet worden. De ERK raadt de Europese Commissie aan de lidstaten te stimuleren echt iets te doen om de arbeidsmarkt aan te pakken. Daarvoor moet de Commissie beter controleren of het bestede geld nuttig wordt gebruikt en doeltreffend is, met meetbare (tussen)doelen.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

6 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

8 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

8 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

9 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

11 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

11 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

11 uur geleden