Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritrese wielrenner Girmay verrast met winst in Gent-Wevelgem

Eritrese wielrenner Girmay verrast met winst in Gent-Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - De Eritreër Biniam Girmay heeft de Vlaamse wielerkoers Gent-Wevelgem gewonnen. De renner van Intermarché - Wanty - Gobert was na 248 kilometer de snelste van een kopgroep van vier renners, die net uit de greep van het peloton bleef. De Fransman Christophe Laporte werd tweede, de Belg Dries Van Gestel derde. Diens landgenoot Jasper Stuyven bleef naast het podium.

Girmay (21) is de eerste Afrikaanse winnaar van Gent-Wevelgem. Hij toonde de laatste weken al vorm met de twaalfde plaats in Milaan-Sanremo en de vijfde in de E3 Classic. Afgelopen najaar werd de Eritreër tweede achter de Italiaan Filippo Baroncini in de wegrace voor beloften bij de WK in België.

Het viertal was voorop gekomen na een koers waarin Wout van Aert, de winnaar van vorig jaar, tevergeefs had geprobeerd in de laatste heuvelzone een selectie door te voeren. De Belg van Jumbo-Visma, vrijdag nog winnaar van de E3 Classic, denderde bij de derde doorkomst op de Kemmelberg omhoog. Het was de enige keer dat het langs de moeilijke kant omhoog ging, maar ook nu leidde het niet tot een definitieve schifting. Wel werd duidelijk dat sprinter Fabio Jakobsen voor dit werk nog net tekort kwam terwijl voormalig wereldkampioen Peter Sagan een zorgwekkend vormgebrek etaleerde.

'Nooit verwacht'

Van Aert kreeg zeven renners mee onder wie twee ploeggenoten - Laporte en de Belg Tiesj Benoot - maar dat was meteen de reden voor onder anderen de Denen Mads Pedersen en Kasper Asgreen om niet mee te werken. Na een nieuwe samensmelting sloop het viertal weg dat de voorsprong zag oplopen tot zo'n 40 seconden, maar in de straten van Wevelgem weer in het vizier van het peloton reed. Daar zette Girmay op 250 meter voor de streep de sprint in, niemand kwam hem nog voorbij.

De Eritreër was nota bene normaal gesproken zaterdag naar huis vertrokken. "Ik mis mijn vrouw en mijn dochter. Ik moet nu echt naar huis", lachte Girmay, die amper besefte wat hem was overkomen. "Ik weet niet hoe het gelukt is. Dit had ik nooit verwacht", vertelde hij voor de camera van Sporza. Zijn goede optreden in de E3 Classic had de ploegleiding doen besluiten hem ook op te nemen in de ploeg voor Gent-Wevelgem. "Maar nu ga ik echt naar huis. Nee, ik rijd geen Ronde van Vlaanderen. Deze overwinning verandert mijn leven, maar ik hoop dat het ook betekenis heeft voor andere Afrikaanse renners."

Meer uit Sport

Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

42 minuten geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

1 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

2 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

14 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

16 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

18 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

21 uur geleden