Eritrese wielrenner Girmay verrast met winst in Gent-Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - De Eritreër Biniam Girmay heeft de Vlaamse wielerkoers Gent-Wevelgem gewonnen. De renner van Intermarché - Wanty - Gobert was na 248 kilometer de snelste van een kopgroep van vier renners, die net uit de greep van het peloton bleef. De Fransman Christophe Laporte werd tweede, de Belg Dries Van Gestel derde. Diens landgenoot Jasper Stuyven bleef naast het podium.
Girmay (21) is de eerste Afrikaanse winnaar van Gent-Wevelgem. Hij toonde de laatste weken al vorm met de twaalfde plaats in Milaan-Sanremo en de vijfde in de E3 Classic. Afgelopen najaar werd de Eritreër tweede achter de Italiaan Filippo Baroncini in de wegrace voor beloften bij de WK in België.
Het viertal was voorop gekomen na een koers waarin Wout van Aert, de winnaar van vorig jaar, tevergeefs had geprobeerd in de laatste heuvelzone een selectie door te voeren. De Belg van Jumbo-Visma, vrijdag nog winnaar van de E3 Classic, denderde bij de derde doorkomst op de Kemmelberg omhoog. Het was de enige keer dat het langs de moeilijke kant omhoog ging, maar ook nu leidde het niet tot een definitieve schifting. Wel werd duidelijk dat sprinter Fabio Jakobsen voor dit werk nog net tekort kwam terwijl voormalig wereldkampioen Peter Sagan een zorgwekkend vormgebrek etaleerde.
'Nooit verwacht'
Van Aert kreeg zeven renners mee onder wie twee ploeggenoten - Laporte en de Belg Tiesj Benoot - maar dat was meteen de reden voor onder anderen de Denen Mads Pedersen en Kasper Asgreen om niet mee te werken. Na een nieuwe samensmelting sloop het viertal weg dat de voorsprong zag oplopen tot zo'n 40 seconden, maar in de straten van Wevelgem weer in het vizier van het peloton reed. Daar zette Girmay op 250 meter voor de streep de sprint in, niemand kwam hem nog voorbij.
De Eritreër was nota bene normaal gesproken zaterdag naar huis vertrokken. "Ik mis mijn vrouw en mijn dochter. Ik moet nu echt naar huis", lachte Girmay, die amper besefte wat hem was overkomen. "Ik weet niet hoe het gelukt is. Dit had ik nooit verwacht", vertelde hij voor de camera van Sporza. Zijn goede optreden in de E3 Classic had de ploegleiding doen besluiten hem ook op te nemen in de ploeg voor Gent-Wevelgem. "Maar nu ga ik echt naar huis. Nee, ik rijd geen Ronde van Vlaanderen. Deze overwinning verandert mijn leven, maar ik hoop dat het ook betekenis heeft voor andere Afrikaanse renners."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
9 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
15 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden