Eritrese wielrenner Girmay verrast met winst in Gent-Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - De Eritreër Biniam Girmay heeft de Vlaamse wielerkoers Gent-Wevelgem gewonnen. De renner van Intermarché - Wanty - Gobert was na 248 kilometer de snelste van een kopgroep van vier renners, die net uit de greep van het peloton bleef. De Fransman Christophe Laporte werd tweede, de Belg Dries Van Gestel derde. Diens landgenoot Jasper Stuyven bleef naast het podium.
Girmay (21) is de eerste Afrikaanse winnaar van Gent-Wevelgem. Hij toonde de laatste weken al vorm met de twaalfde plaats in Milaan-Sanremo en de vijfde in de E3 Classic. Afgelopen najaar werd de Eritreër tweede achter de Italiaan Filippo Baroncini in de wegrace voor beloften bij de WK in België.
Het viertal was voorop gekomen na een koers waarin Wout van Aert, de winnaar van vorig jaar, tevergeefs had geprobeerd in de laatste heuvelzone een selectie door te voeren. De Belg van Jumbo-Visma, vrijdag nog winnaar van de E3 Classic, denderde bij de derde doorkomst op de Kemmelberg omhoog. Het was de enige keer dat het langs de moeilijke kant omhoog ging, maar ook nu leidde het niet tot een definitieve schifting. Wel werd duidelijk dat sprinter Fabio Jakobsen voor dit werk nog net tekort kwam terwijl voormalig wereldkampioen Peter Sagan een zorgwekkend vormgebrek etaleerde.
'Nooit verwacht'
Van Aert kreeg zeven renners mee onder wie twee ploeggenoten - Laporte en de Belg Tiesj Benoot - maar dat was meteen de reden voor onder anderen de Denen Mads Pedersen en Kasper Asgreen om niet mee te werken. Na een nieuwe samensmelting sloop het viertal weg dat de voorsprong zag oplopen tot zo'n 40 seconden, maar in de straten van Wevelgem weer in het vizier van het peloton reed. Daar zette Girmay op 250 meter voor de streep de sprint in, niemand kwam hem nog voorbij.
De Eritreër was nota bene normaal gesproken zaterdag naar huis vertrokken. "Ik mis mijn vrouw en mijn dochter. Ik moet nu echt naar huis", lachte Girmay, die amper besefte wat hem was overkomen. "Ik weet niet hoe het gelukt is. Dit had ik nooit verwacht", vertelde hij voor de camera van Sporza. Zijn goede optreden in de E3 Classic had de ploegleiding doen besluiten hem ook op te nemen in de ploeg voor Gent-Wevelgem. "Maar nu ga ik echt naar huis. Nee, ik rijd geen Ronde van Vlaanderen. Deze overwinning verandert mijn leven, maar ik hoop dat het ook betekenis heeft voor andere Afrikaanse renners."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
13 minuten geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
47 minuten geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
3 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
1 dag geleden