Eritrese wielrenner Girmay verrast met winst in Gent-Wevelgem
WEVELGEM (ANP) - De Eritreër Biniam Girmay heeft de Vlaamse wielerkoers Gent-Wevelgem gewonnen. De renner van Intermarché - Wanty - Gobert was na 248 kilometer de snelste van een kopgroep van vier renners, die net uit de greep van het peloton bleef. De Fransman Christophe Laporte werd tweede, de Belg Dries Van Gestel derde. Diens landgenoot Jasper Stuyven bleef naast het podium.
Girmay (21) is de eerste Afrikaanse winnaar van Gent-Wevelgem. Hij toonde de laatste weken al vorm met de twaalfde plaats in Milaan-Sanremo en de vijfde in de E3 Classic. Afgelopen najaar werd de Eritreër tweede achter de Italiaan Filippo Baroncini in de wegrace voor beloften bij de WK in België.
Het viertal was voorop gekomen na een koers waarin Wout van Aert, de winnaar van vorig jaar, tevergeefs had geprobeerd in de laatste heuvelzone een selectie door te voeren. De Belg van Jumbo-Visma, vrijdag nog winnaar van de E3 Classic, denderde bij de derde doorkomst op de Kemmelberg omhoog. Het was de enige keer dat het langs de moeilijke kant omhoog ging, maar ook nu leidde het niet tot een definitieve schifting. Wel werd duidelijk dat sprinter Fabio Jakobsen voor dit werk nog net tekort kwam terwijl voormalig wereldkampioen Peter Sagan een zorgwekkend vormgebrek etaleerde.
'Nooit verwacht'
Van Aert kreeg zeven renners mee onder wie twee ploeggenoten - Laporte en de Belg Tiesj Benoot - maar dat was meteen de reden voor onder anderen de Denen Mads Pedersen en Kasper Asgreen om niet mee te werken. Na een nieuwe samensmelting sloop het viertal weg dat de voorsprong zag oplopen tot zo'n 40 seconden, maar in de straten van Wevelgem weer in het vizier van het peloton reed. Daar zette Girmay op 250 meter voor de streep de sprint in, niemand kwam hem nog voorbij.
De Eritreër was nota bene normaal gesproken zaterdag naar huis vertrokken. "Ik mis mijn vrouw en mijn dochter. Ik moet nu echt naar huis", lachte Girmay, die amper besefte wat hem was overkomen. "Ik weet niet hoe het gelukt is. Dit had ik nooit verwacht", vertelde hij voor de camera van Sporza. Zijn goede optreden in de E3 Classic had de ploegleiding doen besluiten hem ook op te nemen in de ploeg voor Gent-Wevelgem. "Maar nu ga ik echt naar huis. Nee, ik rijd geen Ronde van Vlaanderen. Deze overwinning verandert mijn leven, maar ik hoop dat het ook betekenis heeft voor andere Afrikaanse renners."
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
55 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
15 uur geleden