Eritrese ambassadeur neemt geen verantwoordelijkheid voor rellen
HILVERSUM (ANP) - De Eritrese ambassadeur voor Nederland Negassi Kassa Tekle neemt geen enkele verantwoordelijkheid voor de rellen in Den Haag van zaterdagavond. Dat maakte hij duidelijk in een uitzending van Nieuwsuur maandagavond. De ambassadeur vindt dat de Nederlandse autoriteiten en politie aan zet zijn om de relschoppers te straffen en ervoor te zorgen dat zij zich voortaan aan de regels houden.
De rellen ontstonden tijdens een feest van regeringsgezinde Eritreeërs, waar tegenstanders van het dictatoriale regime de confrontatie met hen zochten. Acht agenten raakten hierbij gewond en dertien mensen werden opgepakt. Deze twee groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.
Tekle vindt het onacceptabel dat agenten zijn aangevallen, maar legt de verantwoordelijkheid voor het aanpakken van de relschoppers tegelijkertijd wel onder meer bij hen neer. De ambassadeur ontkent dat de rellen van zaterdag een politieke kwestie zijn. Hij doet de groep die de rellen begon af als "onwettelijke mensen die alleen bezig zijn met het verstoren en verhinderen van Eritrese bijeenkomsten". Volgens Tekle maken zij geen deel uit van de Eritrese gemeenschap "ook al beweren ze van wel". Daar voegt hij aan toe dat ze vanuit de ambassade geen controle hebben over de groep.
Brussel
Presentator Jeroen Wollaars legde Tekle voor of de rellen niet zijn ontstaan doordat het Eritrese dictatoriale regime teveel invloed uitoefent op de levens van leden van de Eritrese gemeenschap. Maar dit zag de ambassadeur als een "verdraaiing van de feiten".
Tot slot werd besproken waarom Tekle nog vanuit Brussel opereert en niet naar Den Haag is gekomen. De ambassadeur gaf aan dat hij van plan is om naar Nederland te komen, maar nog niet weet wanneer precies.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
10 uur geleden