Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritrese ambassadeur neemt geen verantwoordelijkheid voor rellen

Eritrese ambassadeur neemt geen verantwoordelijkheid voor rellen

HILVERSUM (ANP) - De Eritrese ambassadeur voor Nederland Negassi Kassa Tekle neemt geen enkele verantwoordelijkheid voor de rellen in Den Haag van zaterdagavond. Dat maakte hij duidelijk in een uitzending van Nieuwsuur maandagavond. De ambassadeur vindt dat de Nederlandse autoriteiten en politie aan zet zijn om de relschoppers te straffen en ervoor te zorgen dat zij zich voortaan aan de regels houden.

De rellen ontstonden tijdens een feest van regeringsgezinde Eritreeërs, waar tegenstanders van het dictatoriale regime de confrontatie met hen zochten. Acht agenten raakten hierbij gewond en dertien mensen werden opgepakt. Deze twee groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Tekle vindt het onacceptabel dat agenten zijn aangevallen, maar legt de verantwoordelijkheid voor het aanpakken van de relschoppers tegelijkertijd wel onder meer bij hen neer. De ambassadeur ontkent dat de rellen van zaterdag een politieke kwestie zijn. Hij doet de groep die de rellen begon af als "onwettelijke mensen die alleen bezig zijn met het verstoren en verhinderen van Eritrese bijeenkomsten". Volgens Tekle maken zij geen deel uit van de Eritrese gemeenschap "ook al beweren ze van wel". Daar voegt hij aan toe dat ze vanuit de ambassade geen controle hebben over de groep.

Brussel

Presentator Jeroen Wollaars legde Tekle voor of de rellen niet zijn ontstaan doordat het Eritrese dictatoriale regime teveel invloed uitoefent op de levens van leden van de Eritrese gemeenschap. Maar dit zag de ambassadeur als een "verdraaiing van de feiten".

Tot slot werd besproken waarom Tekle nog vanuit Brussel opereert en niet naar Den Haag is gekomen. De ambassadeur gaf aan dat hij van plan is om naar Nederland te komen, maar nog niet weet wanneer precies.

Meer uit Binnenland

Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

36 minuten geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

2 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

3 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

4 uur geleden
Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

4 uur geleden
Medische experts gaan cruiseschip inspecteren

MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

5 uur geleden
Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

7 uur geleden