Eritrese ambassadeur neemt geen verantwoordelijkheid voor rellen
HILVERSUM (ANP) - De Eritrese ambassadeur voor Nederland Negassi Kassa Tekle neemt geen enkele verantwoordelijkheid voor de rellen in Den Haag van zaterdagavond. Dat maakte hij duidelijk in een uitzending van Nieuwsuur maandagavond. De ambassadeur vindt dat de Nederlandse autoriteiten en politie aan zet zijn om de relschoppers te straffen en ervoor te zorgen dat zij zich voortaan aan de regels houden.
De rellen ontstonden tijdens een feest van regeringsgezinde Eritreeërs, waar tegenstanders van het dictatoriale regime de confrontatie met hen zochten. Acht agenten raakten hierbij gewond en dertien mensen werden opgepakt. Deze twee groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.
Tekle vindt het onacceptabel dat agenten zijn aangevallen, maar legt de verantwoordelijkheid voor het aanpakken van de relschoppers tegelijkertijd wel onder meer bij hen neer. De ambassadeur ontkent dat de rellen van zaterdag een politieke kwestie zijn. Hij doet de groep die de rellen begon af als "onwettelijke mensen die alleen bezig zijn met het verstoren en verhinderen van Eritrese bijeenkomsten". Volgens Tekle maken zij geen deel uit van de Eritrese gemeenschap "ook al beweren ze van wel". Daar voegt hij aan toe dat ze vanuit de ambassade geen controle hebben over de groep.
Brussel
Presentator Jeroen Wollaars legde Tekle voor of de rellen niet zijn ontstaan doordat het Eritrese dictatoriale regime teveel invloed uitoefent op de levens van leden van de Eritrese gemeenschap. Maar dit zag de ambassadeur als een "verdraaiing van de feiten".
Tot slot werd besproken waarom Tekle nog vanuit Brussel opereert en niet naar Den Haag is gekomen. De ambassadeur gaf aan dat hij van plan is om naar Nederland te komen, maar nog niet weet wanneer precies.
Meer uit Binnenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.
9 uur geledenRITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.
12 uur geledenVREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.
14 uur geleden