Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritrese ambassadeur neemt geen verantwoordelijkheid voor rellen

Eritrese ambassadeur neemt geen verantwoordelijkheid voor rellen

HILVERSUM (ANP) - De Eritrese ambassadeur voor Nederland Negassi Kassa Tekle neemt geen enkele verantwoordelijkheid voor de rellen in Den Haag van zaterdagavond. Dat maakte hij duidelijk in een uitzending van Nieuwsuur maandagavond. De ambassadeur vindt dat de Nederlandse autoriteiten en politie aan zet zijn om de relschoppers te straffen en ervoor te zorgen dat zij zich voortaan aan de regels houden.

De rellen ontstonden tijdens een feest van regeringsgezinde Eritreeƫrs, waar tegenstanders van het dictatoriale regime de confrontatie met hen zochten. Acht agenten raakten hierbij gewond en dertien mensen werden opgepakt. Deze twee groepen staan vaker lijnrecht tegenover elkaar.

Tekle vindt het onacceptabel dat agenten zijn aangevallen, maar legt de verantwoordelijkheid voor het aanpakken van de relschoppers tegelijkertijd wel onder meer bij hen neer. De ambassadeur ontkent dat de rellen van zaterdag een politieke kwestie zijn. Hij doet de groep die de rellen begon af als "onwettelijke mensen die alleen bezig zijn met het verstoren en verhinderen van Eritrese bijeenkomsten". Volgens Tekle maken zij geen deel uit van de Eritrese gemeenschap "ook al beweren ze van wel". Daar voegt hij aan toe dat ze vanuit de ambassade geen controle hebben over de groep.

Brussel

Presentator Jeroen Wollaars legde Tekle voor of de rellen niet zijn ontstaan doordat het Eritrese dictatoriale regime teveel invloed uitoefent op de levens van leden van de Eritrese gemeenschap. Maar dit zag de ambassadeur als een "verdraaiing van de feiten".

Tot slot werd besproken waarom Tekle nog vanuit Brussel opereert en niet naar Den Haag is gekomen. De ambassadeur gaf aan dat hij van plan is om naar Nederland te komen, maar nog niet weet wanneer precies.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

2 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

2 uur geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

2 uur geleden
Halsema vraagt aandacht voor vrouwen in oorlogstijd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."

4 uur geleden
Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

7 uur geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

8 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

8 uur geleden