Eritrees meisje gestorven na val uit raam azc
HEERLEN (ANP) - Het 10-jarige Eritrese meisje dat afgelopen zaterdag uit een raam van het azc in Heerlen viel, is donderdag in het academisch ziekenhuis van Maastricht overleden aan haar verwondingen. Dat heeft een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) laten weten.
Bij de val uit het raam op eenhoog kwam het kind zeer ongelukkig op haar hoofd terecht en raakte ze ernstig gewond, aldus de woordvoerder. "De artsen van het ziekenhuis hebben gevochten voor haar leven, maar donderdag bleek dat verder behandelen geen zin meer had", zei hij. Daarop is het meisje overleden.
Slachtofferhulp is ingeschakeld om familie en andere bewoners van het azc op te vangen.
De vader van het kind had zeer recent een verblijfsvergunning gekregen, die ook gaat gelden voor de andere gezinsleden, aldus de woordvoerder. "Het is triest als je je land ontvlucht om dan je kind hier te moeten verliezen", zei hij. "Haar dood heeft een grote impact op bewoners van het azc, familie en medewerkers van het COA."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Peter Plasman, raadsman van de aangeefster in de zedenzaak tegen Marco Borsato, vindt het lastig te verteren dat het Openbaar Ministerie afziet van hoger beroep in de zaak.
18 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het ongeluk op de spoorwegovergang in Oss, dat in september 2018 vier kinderlevens kostte, is niet veroorzaakt door een op hol geslagen Stint. Dat benadrukte advocaat Carry Knoops dinsdag in de inleiding van het pleidooi van het verdedigingsteam op de vijfde zittingsdag in de Stint-zaak.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep in de zaak tegen Marco Borsato. Dat heeft het OM dinsdag bekendgemaakt. Justitie verwacht "dat er een zeer kleine kans is dat het hof, bij de behandeling van de zaak in hoger beroep, wel tot een veroordeling zou komen".
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het register van de Raad van Europa voor schade geleden in Oekraïne zijn al zeker 86.000 claims binnengekomen. Dat zegt secretaris-generaal Alain Berset in Den Haag.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is omhooggeschoten. In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 2114 mensen in het aanmeldcentrum. Dat zijn er 146 meer dan de nacht ervoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland wonen voor het eerst meer ouderen dan jongeren. Ongeveer 3,76 miljoen mensen zijn 65 jaar of ouder, terwijl er bijna 3,72 miljoen mensen van jonger dan 20 zijn. Statistiekbureau CBS zegt dat dit zowel door vergrijzing als door migratie komt.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.
7 uur geleden