Eritreër Girmay sprint naar zege in Ronde van Zwitserland
NOTTWIL (ANP) - Wielrenner Biniam Girmay heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Eritreër van Intermarché-Circus-Wanty was in de 173,7 kilometer lange etappe, van Beromünster naar Nottwil, de snelste in de sprint. De Fransman Arnaud Démare werd tweede, voor de Belg Wout van Aert van Jumbo-Visma.
De Zwitserse renner Stefan Küng, die zondag de openingsetappe (tijdrit) won, behoudt de leiding in het algemeen klassement. Van Aert eindigde in die tijdrit ook al als derde en neemt die positie ook in de tussenstand in, met 6 seconden achterstand op Küng. De Belg Remco Evenepoel is de nummer 2 op vijf tellen van de leider.
Mike Teunissen was maandag op de negende plaats de beste Nederlander. In het klassement doet Mick van Dijke het op de 23e plek het best.
Tweede seizoenszege
Na de eerste rit in de Ronde van Valencia is het voor Girmay de tweede zege van het seizoen.
De 86e Ronde van Zwitserland gaat dinsdag verder met een 143,8 kilometer lange rit van Tafers naar Villars-sur-Ollon. Het slotdeel van de etappe start met de beklimming van de Col des Mosses (13,5 kilometer met een stijgingspercentage van 4,1 procent), waarna het peloton 20 kilometer lang daalt richting de slotklim in ski-oord Villars-sur-Ollon (11 kilometer lang met een stijgingspercentage van 7,6 procent). Die klim start in Aigle, waar het hoofdkantoor van de internationale wielrenunie UCI zit.
Einde wielerronde
De Ronde van Zwitserland eindigt zondag met een tweede individuele tijdrit.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
1 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
5 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
8 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
10 uur geleden