Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritreeërs veroordeeld tot 4 tot 12 maanden cel voor rellen

Eritreeërs veroordeeld tot 4 tot 12 maanden cel voor rellen

DEN HAAG (ANP) - Een groep Eritreeërs is vrijdag veroordeeld tot celstraffen van 4 tot 12 maanden, waarvan 2 tot 4 maanden voorwaardelijk, voor het relschoppen rond zalencentrum Opera aan de Fruitweg in Den Haag in februari van dit jaar. Daarbij raakten tientallen agenten gewond en werd voor ruim 700.000 euro schade aangericht.

In totaal zijn 26 mensen aangehouden voor de ongeregeldheden rondom een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap. De rechtbank in Den Haag behandelde de zaak tegen de eerste tien verdachten, tussen de 19 en 36 jaar. Daar eiste het Openbaar Ministerie zes tot twaalf maanden celstraf tegen de mannen voor ernstige openlijke geweldpleging. Negen van hen zijn veroordeeld, een verdachte is vrijgesproken.

Volgens de rechter is aan de hand van camerabeelden bewezen dat de meeste verdachten stoepstenen naar de politie hebben gegooid en rondliepen met stokken. Ook houdt hij hen verantwoordelijk voor de daden van alle andere relschoppers en de totale schade. "Het ging om een continuproces waarbij de groepsdynamiek ervoor zorgde dat het geweld escaleerde tot een ongekende heftigheid." De vrijgesproken verdachte had het geweld gefilmd, maar volgens de rechter is niet bewezen dat hij er daarmee aan heeft bijgedragen.

Livestream

Op zaterdag 17 februari belaagden honderden tegenstanders van het Eritrese regime een bijeenkomst van voorstanders van het regime. De gevel van het zalencentrum, auto's en een touringcar gingen daarbij in vlammen op. De verdachten beweerden dat de intentie was om vreedzaam te demonstreren. Ze willen een verbod op bijeenkomsten ter ondersteuning van het regime waarvoor zij zijn gevlucht. De rechter wees erop dat zij dit niet mogen afdwingen met geweld, dat zich nota bene keerde tegen de overheid die hen juist veiligheid heeft geboden.

Geen van de verdachten was aanwezig bij de uitspraak, met toestemming van de rechter. Ze mogen ook de uitkomst van een eventueel hoger beroep in vrijheid afwachten. Behalve de 23-jarige verdachte uit Den Haag, die de zwaarste straf van twaalf maanden cel heeft gekregen, en gelijk naar de gevangenis moet. Hij is schuldig bevonden aan geweldpleging én opruiing, omdat hij vier dagen voor de rellen daartoe zou hebben opgeroepen tijdens een livestream op TikTok.

Meer uit Binnenland

Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

2 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

5 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

6 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

10 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

17 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

20 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

1 dag geleden