Eritreeërs in zalencentrum 'kregen niks mee van rellen buiten'
DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die in zalencentrum Opera in Den Haag op een bijeenkomst aanwezig waren, hebben niets van de ongeregeldheden buiten meegekregen. Dat zegt een woordvoerster namens de Federatie van Eritrese Gemeenschappen in Nederland. Volgens haar was in het pand "een heel vreedzaam feestje gaande".
Volgens de woordvoerster ging het om een verlaat nieuwjaarsfeest van een groep Eritreeërs. Zij konden volgens haar de afgelopen drie jaar "dit soort bijeenkomsten niet meer houden". Ze beweert dat de relschoppers geen Eritreeërs zijn, maar Ethiopiërs die de ongeregeldheden hebben veroorzaakt. Zij zouden volgens haar kwaad zijn, omdat ze een recente oorlog in de Tigray-regio hebben verloren. "En die uiten hun kwaadheid al drie jaar met heel veel geweld." De Eritrese groep die aanwezig was in Opera is volgens de woordvoerster dan ook "dankbaar" voor de inzet van de politie en de Mobiele Eenheid.
Ze meldt verder dat de politie al een week geleden op de hoogte is gebracht over mogelijke incidenten en oproepen van tegenstanders om naar het zalencentrum te komen. Volgens haar is de locatie van de bijeenkomst ook tot zaterdagmiddag geheim gehouden. "En daardoor is er geen confrontatie geweest tussen deze twee groepen, maar heeft de politie alles tegen kunnen houden", aldus de woordvoerster.
"De politie en gemeente waren vooraf op de hoogte van de bijeenkomst en er zijn in overleg met het zalencentrum en de organisator van de bijeenkomst de nodige maatregelen genomen", staat in een verklaring van burgemeester Jan van Zanen. "Op basis hiervan was de beveiliging opgeschroefd en heeft de politie extra eenheden in paraatheid gebracht."
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
1 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
18 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
22 uur geleden