Eritreeërs in zalencentrum 'kregen niks mee van rellen buiten'
DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die in zalencentrum Opera in Den Haag op een bijeenkomst aanwezig waren, hebben niets van de ongeregeldheden buiten meegekregen. Dat zegt een woordvoerster namens de Federatie van Eritrese Gemeenschappen in Nederland. Volgens haar was in het pand "een heel vreedzaam feestje gaande".
Volgens de woordvoerster ging het om een verlaat nieuwjaarsfeest van een groep Eritreeërs. Zij konden volgens haar de afgelopen drie jaar "dit soort bijeenkomsten niet meer houden". Ze beweert dat de relschoppers geen Eritreeërs zijn, maar Ethiopiërs die de ongeregeldheden hebben veroorzaakt. Zij zouden volgens haar kwaad zijn, omdat ze een recente oorlog in de Tigray-regio hebben verloren. "En die uiten hun kwaadheid al drie jaar met heel veel geweld." De Eritrese groep die aanwezig was in Opera is volgens de woordvoerster dan ook "dankbaar" voor de inzet van de politie en de Mobiele Eenheid.
Ze meldt verder dat de politie al een week geleden op de hoogte is gebracht over mogelijke incidenten en oproepen van tegenstanders om naar het zalencentrum te komen. Volgens haar is de locatie van de bijeenkomst ook tot zaterdagmiddag geheim gehouden. "En daardoor is er geen confrontatie geweest tussen deze twee groepen, maar heeft de politie alles tegen kunnen houden", aldus de woordvoerster.
"De politie en gemeente waren vooraf op de hoogte van de bijeenkomst en er zijn in overleg met het zalencentrum en de organisator van de bijeenkomst de nodige maatregelen genomen", staat in een verklaring van burgemeester Jan van Zanen. "Op basis hiervan was de beveiliging opgeschroefd en heeft de politie extra eenheden in paraatheid gebracht."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions heeft de "juiste procedure" gevolgd toen bleek dat er aan boord van de Hondius een 69-jarige Nederlander was overleden. Dat laat het bedrijf weten in reactie op een video die online rondgaat, waarop te zien is dat de kapitein spreekt van een natuurlijk overlijden.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip Hondius die woensdagavond is overgebracht naar het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) is geïnfecteerd met het hantavirus. "De patiënt is hiervan op de hoogte gesteld en heeft toestemming gegeven om deze informatie te delen", meldt het Leidse ziekenhuis.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip Hondius zijn voorzorgsmaatregelen getroffen om de kans op verspreiding van het hantavirus zo klein mogelijk te houden. Zo worden de kamers aan boord gedesinfecteerd, blijven opvarenden zoveel mogelijk in hun hut waar ze eten en water krijgen en er is gevraagd een mondmasker te dragen. Dat zei de Amerikaanse epidemioloog Maria Van Kerkhove tijdens een persconferentie van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opvarende van het cruiseschip de m/v Hondius die donderdag is opgenomen in het Radboudumc, is positief getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ziekenhuis in Nijmegen op basis van informatie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De patiënt ligt in isolatie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.
6 uur geleden