Eritreeërs in zalencentrum 'kregen niks mee van rellen buiten'
DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die in zalencentrum Opera in Den Haag op een bijeenkomst aanwezig waren, hebben niets van de ongeregeldheden buiten meegekregen. Dat zegt een woordvoerster namens de Federatie van Eritrese Gemeenschappen in Nederland. Volgens haar was in het pand "een heel vreedzaam feestje gaande".
Volgens de woordvoerster ging het om een verlaat nieuwjaarsfeest van een groep Eritreeërs. Zij konden volgens haar de afgelopen drie jaar "dit soort bijeenkomsten niet meer houden". Ze beweert dat de relschoppers geen Eritreeërs zijn, maar Ethiopiërs die de ongeregeldheden hebben veroorzaakt. Zij zouden volgens haar kwaad zijn, omdat ze een recente oorlog in de Tigray-regio hebben verloren. "En die uiten hun kwaadheid al drie jaar met heel veel geweld." De Eritrese groep die aanwezig was in Opera is volgens de woordvoerster dan ook "dankbaar" voor de inzet van de politie en de Mobiele Eenheid.
Ze meldt verder dat de politie al een week geleden op de hoogte is gebracht over mogelijke incidenten en oproepen van tegenstanders om naar het zalencentrum te komen. Volgens haar is de locatie van de bijeenkomst ook tot zaterdagmiddag geheim gehouden. "En daardoor is er geen confrontatie geweest tussen deze twee groepen, maar heeft de politie alles tegen kunnen houden", aldus de woordvoerster.
"De politie en gemeente waren vooraf op de hoogte van de bijeenkomst en er zijn in overleg met het zalencentrum en de organisator van de bijeenkomst de nodige maatregelen genomen", staat in een verklaring van burgemeester Jan van Zanen. "Op basis hiervan was de beveiliging opgeschroefd en heeft de politie extra eenheden in paraatheid gebracht."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
3 uur geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.
4 uur geledenASSEN (ANP) - In Drenthe is bij het dorp Hijken (gemeente Midden-Drenthe) een dode wolf aangetroffen. Het dier is volgens de politie aangereden. De bestuurder van het voertuig dat bij de aanrijding betrokken was, heeft de politie woensdagochtend gebeld, meldt een politiewoordvoerder die berichtgeving door RTV Drenthe bevestigt. Het is de derde keer in ruim een week dat er in Drenthe een dode wolf is aangetroffen.
5 uur geleden