Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritreeërs in zalencentrum 'kregen niks mee van rellen buiten'

Eritreeërs in zalencentrum 'kregen niks mee van rellen buiten'

DEN HAAG (ANP) - Eritreeërs die in zalencentrum Opera in Den Haag op een bijeenkomst aanwezig waren, hebben niets van de ongeregeldheden buiten meegekregen. Dat zegt een woordvoerster namens de Federatie van Eritrese Gemeenschappen in Nederland. Volgens haar was in het pand "een heel vreedzaam feestje gaande".

Volgens de woordvoerster ging het om een verlaat nieuwjaarsfeest van een groep Eritreeërs. Zij konden volgens haar de afgelopen drie jaar "dit soort bijeenkomsten niet meer houden". Ze beweert dat de relschoppers geen Eritreeërs zijn, maar Ethiopiërs die de ongeregeldheden hebben veroorzaakt. Zij zouden volgens haar kwaad zijn, omdat ze een recente oorlog in de Tigray-regio hebben verloren. "En die uiten hun kwaadheid al drie jaar met heel veel geweld." De Eritrese groep die aanwezig was in Opera is volgens de woordvoerster dan ook "dankbaar" voor de inzet van de politie en de Mobiele Eenheid.

Ze meldt verder dat de politie al een week geleden op de hoogte is gebracht over mogelijke incidenten en oproepen van tegenstanders om naar het zalencentrum te komen. Volgens haar is de locatie van de bijeenkomst ook tot zaterdagmiddag geheim gehouden. "En daardoor is er geen confrontatie geweest tussen deze twee groepen, maar heeft de politie alles tegen kunnen houden", aldus de woordvoerster.

"De politie en gemeente waren vooraf op de hoogte van de bijeenkomst en er zijn in overleg met het zalencentrum en de organisator van de bijeenkomst de nodige maatregelen genomen", staat in een verklaring van burgemeester Jan van Zanen. "Op basis hiervan was de beveiliging opgeschroefd en heeft de politie extra eenheden in paraatheid gebracht."

Meer uit Binnenland

NVWA: gevaarlijke stoffen in meerdere libidoverhogende middelen

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt voor vijf libidoverhogende middelen. Het gaat om LibiForMe, Mr Stiff (in vloeibare vorm en als capsules), Night Longer Mixed Herbal Blend en Ayibogan Natural.

7 minuten geleden
Drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Bij de gemeente Noardeast-Fryslân zijn tot nu toe drie demonstraties aangemeld rond Koningsdag. Dat meldt een woordvoerder van de Friese gemeente waar Dokkum onder valt, de stad waar koning Willem-Alexander en zijn familie maandag Koningsdag vieren. Demonstraties die vooraf zijn aangemeld, krijgen een vak toegewezen aan de route, "binnen hoor- en zichtafstand van de koninklijke familie", laat de woordvoerder weten.

8 minuten geleden
Energiebedrijven steunen energiemaatregelen kabinet

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn positief over de energiemaatregelen die het kabinet heeft aangekondigd. "Het kabinet houdt hiermee regie. Het is goed dat veel maatregelen in het teken staan van verduurzaming, en daarmee ook onze strategische autonomie", zegt branchekoepel Energie-Nederland.

32 minuten geleden
Transportsector ontevreden over steunpakket kabinet

ZOETERMEER (ANP) - De transportsector vindt het steunpakket vanuit de overheid vanwege de hoge brandstofprijzen "ernstig tekortschieten". Als reactie op de dure diesel gaat per 1 juli voor een periode van zes maanden de wegenbelasting voor vrachtwagens omlaag. "De geboden verlichting staat in geen verhouding tot de dagelijkse kostenexplosie waarmee transportbedrijven worden geconfronteerd", reageert branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN).

43 minuten geleden
Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

4 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

7 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

9 uur geleden