Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritreeër Girmay sprint naar tweede ritzege in Tour de France

Eritreeër Girmay sprint naar tweede ritzege in Tour de France

COLOMBEY-LES-DEUX-ÉGLISES (ANP) - Biniam Girmay heeft in de achtste etappe van de Tour de France zijn tweede ritzege geboekt. Het was een heuvelachtige rit van Semur-en-Auxois naar Colombey-les-Deux-Églises over 183 kilometer. De groenetruidrager van Intermarché - Wanty uit Eritrea bleef in de oplopende sprint de Belgen Jasper Philipsen en Arnaud De Lie voor.

De 24-jarige Girmay won eerder in Turijn de derde etappe van deze Ronde van Frankrijk. Dat was voor de Eritreeër de eerste ritzege in de Tour. De gele trui blijft in handen van de Sloveen Tadej Pogacar.

Twee renners van EF Education - EasyPost hadden snode plannen in de etappe die begon zonder de Deen Mads Pedersen. De Zwitserse tijdritspecialist Stefan Bissegger en de Amerikaan Neilson Powless gingen er meteen na de officiële start vandoor en kregen gezelschap van de Noor Jonas Abrahamsen. De houder van de bergtrui was mee omdat er punten te vergaren waren voor het bergklassement. Abrahamsen kwam op de eerste drie hellingen als eerste boven. Bij de derde deed hij dat alleen nadat Bissegger en Powless hadden geconcludeerd dat het peloton geen lange vlucht tolereerde.

Jakobsen

Bij de vierde helling, op 86 kilometer voor de finish, had Abrahamsen nog altijd een voorsprong van zes minuten. Enkele sprintersploegen begonnen zich langzaam te roeren. Met nog 15 kilometer te gaan pakte het peloton de Noor terug. De ploegen met klassementsrenners hielden hun kopmannen in veiligheid.

Voor sprinter Fabio Jakobsen ging het in de slotfase te snel. Hij moest lossen. Andere sprinters maakten zich op voor een lastige slotkilometer met eerst een oplopend stuk, dan een beetje bergaf en dan nog eens een oplopende finish.

Coquard

De renners van de Franse ploeg Cofidis begonnen de sprint vroeg voor Bryan Coquard, maar die ging te vroeg aan. Philipsen en Girmay lanceerden hun sprint en alleen De Lie kwam nog in de buurt, maar hij had geen ruimte om tussen de twee sprinters door te komen. De Belgisch kampioen moest achter Girmay en Philipsen genoegen nemen met de derde plaats. Marijn van den Berg was op de vijfde plaats de beste Nederlander.

De negende etappe oogt op voorhand spectaculair. In de rit met start en finish in Troyes liggen gravelstroken met een totale lengte van 32 kilometer.

Meer uit Sport

NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

2 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

4 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

6 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

7 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

8 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

9 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

9 uur geleden