Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritreeër Girmay sprint naar tweede ritzege in Tour de France

Eritreeër Girmay sprint naar tweede ritzege in Tour de France

COLOMBEY-LES-DEUX-ÉGLISES (ANP) - Biniam Girmay heeft in de achtste etappe van de Tour de France zijn tweede ritzege geboekt. Het was een heuvelachtige rit van Semur-en-Auxois naar Colombey-les-Deux-Églises over 183 kilometer. De groenetruidrager van Intermarché - Wanty uit Eritrea bleef in de oplopende sprint de Belgen Jasper Philipsen en Arnaud De Lie voor.

De 24-jarige Girmay won eerder in Turijn de derde etappe van deze Ronde van Frankrijk. Dat was voor de Eritreeër de eerste ritzege in de Tour. De gele trui blijft in handen van de Sloveen Tadej Pogacar.

Twee renners van EF Education - EasyPost hadden snode plannen in de etappe die begon zonder de Deen Mads Pedersen. De Zwitserse tijdritspecialist Stefan Bissegger en de Amerikaan Neilson Powless gingen er meteen na de officiële start vandoor en kregen gezelschap van de Noor Jonas Abrahamsen. De houder van de bergtrui was mee omdat er punten te vergaren waren voor het bergklassement. Abrahamsen kwam op de eerste drie hellingen als eerste boven. Bij de derde deed hij dat alleen nadat Bissegger en Powless hadden geconcludeerd dat het peloton geen lange vlucht tolereerde.

Jakobsen

Bij de vierde helling, op 86 kilometer voor de finish, had Abrahamsen nog altijd een voorsprong van zes minuten. Enkele sprintersploegen begonnen zich langzaam te roeren. Met nog 15 kilometer te gaan pakte het peloton de Noor terug. De ploegen met klassementsrenners hielden hun kopmannen in veiligheid.

Voor sprinter Fabio Jakobsen ging het in de slotfase te snel. Hij moest lossen. Andere sprinters maakten zich op voor een lastige slotkilometer met eerst een oplopend stuk, dan een beetje bergaf en dan nog eens een oplopende finish.

Coquard

De renners van de Franse ploeg Cofidis begonnen de sprint vroeg voor Bryan Coquard, maar die ging te vroeg aan. Philipsen en Girmay lanceerden hun sprint en alleen De Lie kwam nog in de buurt, maar hij had geen ruimte om tussen de twee sprinters door te komen. De Belgisch kampioen moest achter Girmay en Philipsen genoegen nemen met de derde plaats. Marijn van den Berg was op de vijfde plaats de beste Nederlander.

De negende etappe oogt op voorhand spectaculair. In de rit met start en finish in Troyes liggen gravelstroken met een totale lengte van 32 kilometer.

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

18 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

22 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

1 dag geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

1 dag geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden