Eritreeër Girmay sprint naar tweede ritzege in Tour de France
COLOMBEY-LES-DEUX-ÉGLISES (ANP) - Biniam Girmay heeft in de achtste etappe van de Tour de France zijn tweede ritzege geboekt. Het was een heuvelachtige rit van Semur-en-Auxois naar Colombey-les-Deux-Églises over 183 kilometer. De groenetruidrager van Intermarché - Wanty uit Eritrea bleef in de oplopende sprint de Belgen Jasper Philipsen en Arnaud De Lie voor.
De 24-jarige Girmay won eerder in Turijn de derde etappe van deze Ronde van Frankrijk. Dat was voor de Eritreeër de eerste ritzege in de Tour. De gele trui blijft in handen van de Sloveen Tadej Pogacar.
Twee renners van EF Education - EasyPost hadden snode plannen in de etappe die begon zonder de Deen Mads Pedersen. De Zwitserse tijdritspecialist Stefan Bissegger en de Amerikaan Neilson Powless gingen er meteen na de officiële start vandoor en kregen gezelschap van de Noor Jonas Abrahamsen. De houder van de bergtrui was mee omdat er punten te vergaren waren voor het bergklassement. Abrahamsen kwam op de eerste drie hellingen als eerste boven. Bij de derde deed hij dat alleen nadat Bissegger en Powless hadden geconcludeerd dat het peloton geen lange vlucht tolereerde.
Jakobsen
Bij de vierde helling, op 86 kilometer voor de finish, had Abrahamsen nog altijd een voorsprong van zes minuten. Enkele sprintersploegen begonnen zich langzaam te roeren. Met nog 15 kilometer te gaan pakte het peloton de Noor terug. De ploegen met klassementsrenners hielden hun kopmannen in veiligheid.
Voor sprinter Fabio Jakobsen ging het in de slotfase te snel. Hij moest lossen. Andere sprinters maakten zich op voor een lastige slotkilometer met eerst een oplopend stuk, dan een beetje bergaf en dan nog eens een oplopende finish.
Coquard
De renners van de Franse ploeg Cofidis begonnen de sprint vroeg voor Bryan Coquard, maar die ging te vroeg aan. Philipsen en Girmay lanceerden hun sprint en alleen De Lie kwam nog in de buurt, maar hij had geen ruimte om tussen de twee sprinters door te komen. De Belgisch kampioen moest achter Girmay en Philipsen genoegen nemen met de derde plaats. Marijn van den Berg was op de vijfde plaats de beste Nederlander.
De negende etappe oogt op voorhand spectaculair. In de rit met start en finish in Troyes liggen gravelstroken met een totale lengte van 32 kilometer.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
6 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
1 dag geleden