Eritreeër Girmay sprint naar tweede ritzege in Tour de France
COLOMBEY-LES-DEUX-ÉGLISES (ANP) - Biniam Girmay heeft in de achtste etappe van de Tour de France zijn tweede ritzege geboekt. Het was een heuvelachtige rit van Semur-en-Auxois naar Colombey-les-Deux-Églises over 183 kilometer. De groenetruidrager van Intermarché - Wanty uit Eritrea bleef in de oplopende sprint de Belgen Jasper Philipsen en Arnaud De Lie voor.
De 24-jarige Girmay won eerder in Turijn de derde etappe van deze Ronde van Frankrijk. Dat was voor de Eritreeër de eerste ritzege in de Tour. De gele trui blijft in handen van de Sloveen Tadej Pogacar.
Twee renners van EF Education - EasyPost hadden snode plannen in de etappe die begon zonder de Deen Mads Pedersen. De Zwitserse tijdritspecialist Stefan Bissegger en de Amerikaan Neilson Powless gingen er meteen na de officiële start vandoor en kregen gezelschap van de Noor Jonas Abrahamsen. De houder van de bergtrui was mee omdat er punten te vergaren waren voor het bergklassement. Abrahamsen kwam op de eerste drie hellingen als eerste boven. Bij de derde deed hij dat alleen nadat Bissegger en Powless hadden geconcludeerd dat het peloton geen lange vlucht tolereerde.
Jakobsen
Bij de vierde helling, op 86 kilometer voor de finish, had Abrahamsen nog altijd een voorsprong van zes minuten. Enkele sprintersploegen begonnen zich langzaam te roeren. Met nog 15 kilometer te gaan pakte het peloton de Noor terug. De ploegen met klassementsrenners hielden hun kopmannen in veiligheid.
Voor sprinter Fabio Jakobsen ging het in de slotfase te snel. Hij moest lossen. Andere sprinters maakten zich op voor een lastige slotkilometer met eerst een oplopend stuk, dan een beetje bergaf en dan nog eens een oplopende finish.
Coquard
De renners van de Franse ploeg Cofidis begonnen de sprint vroeg voor Bryan Coquard, maar die ging te vroeg aan. Philipsen en Girmay lanceerden hun sprint en alleen De Lie kwam nog in de buurt, maar hij had geen ruimte om tussen de twee sprinters door te komen. De Belgisch kampioen moest achter Girmay en Philipsen genoegen nemen met de derde plaats. Marijn van den Berg was op de vijfde plaats de beste Nederlander.
De negende etappe oogt op voorhand spectaculair. In de rit met start en finish in Troyes liggen gravelstroken met een totale lengte van 32 kilometer.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
4 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).
4 minuten geledenBURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
15 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
17 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
18 uur geleden