Eritreeër Girmay sprint in Turijn naar zege in derde Touretappe
TURIJN (ANP) - Biniam Girmay heeft de derde etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De 24-jarige Eritreeër van de Belgische ploeg Intermarché-Wanty was na 231 kilometer tussen Piacenza en Turijn de beste in de massasprint. Girmay bleef in een lange sprint de Colombiaan Fernando Gaviria en de Belg Arnaud De Lie voor. Dylan Groenewegen was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
Het is voor Girmay de eerste ritoverwinning in de Tour de France. De wielrenner uit Eritrea won eerder in 2022 een etappe Giro d'Italia en de klassieker Gent-Wevelgem.
Richard Carapaz heeft de gele trui overgenomen van Tadej Pogacar. De Ecuadoraan van EF Education - Easypost stond in tijd gelijk met Pogacar, maar eindigde voor de Sloveen en zijn concurrenten Remco Evenepoel en Jonas Vingegaard in de massasprint. Op basis van de klasseringen in de drie etappes krijgt hij het geel.
Geen demarrages
Na twee loodzware heuvelritten in Italië hadden weinig renners zin om in de derde etappe in de aanval te gaan. De rit van Piacenzo naar Turijn was ook nog eens de langste etappe met 231 kilometer en mondde volgens de verwachting uit in een massasprint.
Nadat Tourbaas Christian Prudhomme de vlag had gewuifd, volgden er dan ook geen demarrages. Groenetruidrager Jonas Abrahamsen probeerde het even met een ploeggenoot, maar werd door de ploegleiding gemaand zich in te houden. In een gezapig tempo reed het peloton richting de tussensprint in Alessandria, waar Mads Pedersen voor Jasper Philipsen de sprint won.
Lekke band Van der Poel
Met nog 66 kilometer te gaan, demarreerde Fabien Grellier. De renner van TotalEnergies bleef het peloton bijna veertig kilometer voor, maar zijn poging was kansloos. In de laatste twintig kilometer maakten de sprinttreinen zich op voor de eerste krachtmeting in een massasprint.
Philipsen raakte op zes kilometer voor de sprint helper Mathieu van der Poel kwijt door een lekke band. De wereldkampioen probeerde nog terug te keren, maar zag al snel dat dat niet meer lukte. Door een valpartij in de slotkilometer werden nog meer sprinters uitgeschakeld.
Slotfase
Pedersen ging de sprint op het laatste rechte stuk aan, maar Girmay kwam er op rechts langs. Groenewegen zat achter Girmay en zat ingesloten. Fabio Jakobsen eindigde als zevende. Marijn van den Berg leidde ploeggenoot Carapaz in de sprint naar de veertiende plaats en naar het geel.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
13 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
14 uur geleden