Eritreeër Girmay sprint in Turijn naar zege in derde Touretappe
TURIJN (ANP) - Biniam Girmay heeft de derde etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De 24-jarige Eritreeër van de Belgische ploeg Intermarché-Wanty was na 231 kilometer tussen Piacenza en Turijn de beste in de massasprint. Girmay bleef in een lange sprint de Colombiaan Fernando Gaviria en de Belg Arnaud De Lie voor. Dylan Groenewegen was de beste Nederlander op de vijfde plaats.
Het is voor Girmay de eerste ritoverwinning in de Tour de France. De wielrenner uit Eritrea won eerder in 2022 een etappe Giro d'Italia en de klassieker Gent-Wevelgem.
Richard Carapaz heeft de gele trui overgenomen van Tadej Pogacar. De Ecuadoraan van EF Education - Easypost stond in tijd gelijk met Pogacar, maar eindigde voor de Sloveen en zijn concurrenten Remco Evenepoel en Jonas Vingegaard in de massasprint. Op basis van de klasseringen in de drie etappes krijgt hij het geel.
Geen demarrages
Na twee loodzware heuvelritten in Italië hadden weinig renners zin om in de derde etappe in de aanval te gaan. De rit van Piacenzo naar Turijn was ook nog eens de langste etappe met 231 kilometer en mondde volgens de verwachting uit in een massasprint.
Nadat Tourbaas Christian Prudhomme de vlag had gewuifd, volgden er dan ook geen demarrages. Groenetruidrager Jonas Abrahamsen probeerde het even met een ploeggenoot, maar werd door de ploegleiding gemaand zich in te houden. In een gezapig tempo reed het peloton richting de tussensprint in Alessandria, waar Mads Pedersen voor Jasper Philipsen de sprint won.
Lekke band Van der Poel
Met nog 66 kilometer te gaan, demarreerde Fabien Grellier. De renner van TotalEnergies bleef het peloton bijna veertig kilometer voor, maar zijn poging was kansloos. In de laatste twintig kilometer maakten de sprinttreinen zich op voor de eerste krachtmeting in een massasprint.
Philipsen raakte op zes kilometer voor de sprint helper Mathieu van der Poel kwijt door een lekke band. De wereldkampioen probeerde nog terug te keren, maar zag al snel dat dat niet meer lukte. Door een valpartij in de slotkilometer werden nog meer sprinters uitgeschakeld.
Slotfase
Pedersen ging de sprint op het laatste rechte stuk aan, maar Girmay kwam er op rechts langs. Groenewegen zat achter Girmay en zat ingesloten. Fabio Jakobsen eindigde als zevende. Marijn van den Berg leidde ploeggenoot Carapaz in de sprint naar de veertiende plaats en naar het geel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
1 dag geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden