Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eritreeër Girmay sprint in Turijn naar zege in derde Touretappe

Eritreeër Girmay sprint in Turijn naar zege in derde Touretappe

TURIJN (ANP) - Biniam Girmay heeft de derde etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De 24-jarige Eritreeër van de Belgische ploeg Intermarché-Wanty was na 231 kilometer tussen Piacenza en Turijn de beste in de massasprint. Girmay bleef in een lange sprint de Colombiaan Fernando Gaviria en de Belg Arnaud De Lie voor. Dylan Groenewegen was de beste Nederlander op de vijfde plaats.

Het is voor Girmay de eerste ritoverwinning in de Tour de France. De wielrenner uit Eritrea won eerder in 2022 een etappe Giro d'Italia en de klassieker Gent-Wevelgem.

Richard Carapaz heeft de gele trui overgenomen van Tadej Pogacar. De Ecuadoraan van EF Education - Easypost stond in tijd gelijk met Pogacar, maar eindigde voor de Sloveen en zijn concurrenten Remco Evenepoel en Jonas Vingegaard in de massasprint. Op basis van de klasseringen in de drie etappes krijgt hij het geel.

Geen demarrages

Na twee loodzware heuvelritten in Italië hadden weinig renners zin om in de derde etappe in de aanval te gaan. De rit van Piacenzo naar Turijn was ook nog eens de langste etappe met 231 kilometer en mondde volgens de verwachting uit in een massasprint.

Nadat Tourbaas Christian Prudhomme de vlag had gewuifd, volgden er dan ook geen demarrages. Groenetruidrager Jonas Abrahamsen probeerde het even met een ploeggenoot, maar werd door de ploegleiding gemaand zich in te houden. In een gezapig tempo reed het peloton richting de tussensprint in Alessandria, waar Mads Pedersen voor Jasper Philipsen de sprint won.

Lekke band Van der Poel

Met nog 66 kilometer te gaan, demarreerde Fabien Grellier. De renner van TotalEnergies bleef het peloton bijna veertig kilometer voor, maar zijn poging was kansloos. In de laatste twintig kilometer maakten de sprinttreinen zich op voor de eerste krachtmeting in een massasprint.

Philipsen raakte op zes kilometer voor de sprint helper Mathieu van der Poel kwijt door een lekke band. De wereldkampioen probeerde nog terug te keren, maar zag al snel dat dat niet meer lukte. Door een valpartij in de slotkilometer werden nog meer sprinters uitgeschakeld.

Slotfase

Pedersen ging de sprint op het laatste rechte stuk aan, maar Girmay kwam er op rechts langs. Groenewegen zat achter Girmay en zat ingesloten. Fabio Jakobsen eindigde als zevende. Marijn van den Berg leidde ploeggenoot Carapaz in de sprint naar de veertiende plaats en naar het geel.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

10 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

10 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

13 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

13 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

14 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

15 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

15 uur geleden