Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eringa officieel benoemd als voorzitter van rvc van Ajax

Eringa officieel benoemd als voorzitter van rvc van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Pier Eringa is benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. Dat gebeurde tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA. Hij is voor drie jaar en acht maanden aangesteld, tot de algemene vergadering van aandeelhouders in november 2026.

Ajax meldde eind januari al dat Eringa als voorzitter van de raad van commissarissen aan de slag gaat. De voormalig president-directeur van ProRail genoot de steun van de ondernemingsraad van de landskampioen en de vereniging Ajax als grootaandeelhouder. Zijn benoeming werd dinsdag geformaliseerd.

"Ik kijk ernaar uit om de opgedane ervaring als bestuurder en als toezichthouder, waaronder acht jaar bij de KNVB, te gaan gebruiken in mijn nieuwe rol bij Ajax", zei Eringa. "Ik wil samen met de andere leden van de rvc een bijdrage leveren aan nieuwe sportieve successen, de verdere groei en verdere professionalisering van de organisatie en aan een gezonde werk- en sportcultuur. Wij zijn er als rvc om te helpen de randvoorwaarden te creëren en om de directie te steunen en uit te dagen, waarbij verbinding voor mij een belangrijke factor is. Het is nu nog zaak om spoedig een geschikte voetbalcommissaris te vinden, dan is ons team compleet."

Danny Blind

Ajax is op zoek naar een voetbalcommissaris die Danny Blind moet opvolgen. De oud-verdediger liet na het WK weten dat hij niet meer wil terugkeren in de rvc van Ajax. Hij was tot en met het toernooi in Qatar assistent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal.

Eringa is de opvolger van Leen Meijaard, die dinsdag formeel aftrad. Meijaard leidde de rvc sinds 16 november 2018 en maakte eind vorig jaar bekend dat hij niet meer beschikbaar was voor een derde termijn.

Meer uit Voetbal

Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

3 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

3 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

3 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

4 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

12 uur geleden
Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

1 dag geleden