Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eringa officieel benoemd als voorzitter van rvc van Ajax

Eringa officieel benoemd als voorzitter van rvc van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Pier Eringa is benoemd als voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. Dat gebeurde tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA. Hij is voor drie jaar en acht maanden aangesteld, tot de algemene vergadering van aandeelhouders in november 2026.

Ajax meldde eind januari al dat Eringa als voorzitter van de raad van commissarissen aan de slag gaat. De voormalig president-directeur van ProRail genoot de steun van de ondernemingsraad van de landskampioen en de vereniging Ajax als grootaandeelhouder. Zijn benoeming werd dinsdag geformaliseerd.

"Ik kijk ernaar uit om de opgedane ervaring als bestuurder en als toezichthouder, waaronder acht jaar bij de KNVB, te gaan gebruiken in mijn nieuwe rol bij Ajax", zei Eringa. "Ik wil samen met de andere leden van de rvc een bijdrage leveren aan nieuwe sportieve successen, de verdere groei en verdere professionalisering van de organisatie en aan een gezonde werk- en sportcultuur. Wij zijn er als rvc om te helpen de randvoorwaarden te creëren en om de directie te steunen en uit te dagen, waarbij verbinding voor mij een belangrijke factor is. Het is nu nog zaak om spoedig een geschikte voetbalcommissaris te vinden, dan is ons team compleet."

Danny Blind

Ajax is op zoek naar een voetbalcommissaris die Danny Blind moet opvolgen. De oud-verdediger liet na het WK weten dat hij niet meer wil terugkeren in de rvc van Ajax. Hij was tot en met het toernooi in Qatar assistent van bondscoach Louis van Gaal bij het Nederlands elftal.

Eringa is de opvolger van Leen Meijaard, die dinsdag formeel aftrad. Meijaard leidde de rvc sinds 16 november 2018 en maakte eind vorig jaar bekend dat hij niet meer beschikbaar was voor een derde termijn.

Meer uit Voetbal

Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

1 uur geleden
AC Milan weer koploper Serie A na winst op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.

1 uur geleden
Arsenal-coach Arteta wil met titel historische vloek verbreken

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.

8 uur geleden
Trainer Slot beschouwt Liverpool niet als titelkandidaat

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.

8 uur geleden
AC Milan huurt spits Füllkrug van West Ham United

MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.

11 uur geleden
PSV gaat met revaliderende Pléa en Olij op trainingskamp

EINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.

11 uur geleden
Verdediger Botman staat voor rentree bij Newcastle United

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."

14 uur geleden