Eriksen werkt met twee assists toe naar officiële rentree
GLASGOW (ANP) - Met twee assists in een besloten oefenwedstrijd tegen Rangers FC (2-2) heeft Christian Eriksen laten zien dat hij klaar is voor zijn officiële debuut voor Brentford FC. De Deense middenvelder, die vorig jaar tijdens de eerste groepswedstrijd op het EK in elkaar zakte vanwege een hartstilstand, ondertekende onlangs een contract tot het einde van het seizoen bij de Engelse club.
Eriksen (30) maakte een week geleden in een oefenduel met Southend United al zijn officieuze debuut. De oud-Ajacied deed toen een uur mee en leverde een assist in het met 3-2 gewonnen duel.
Tegen Rangers, de Schotse club van trainer Giovanni van Bronckhorst, stond Eriksen bijna 80 minuten op het veld. De Deen was de aangever bij beide doelpunten van Brentford, met een hoekschop en een vrije trap.
Brentford ontvangt zaterdag Newcastle United in de Premier League. Mogelijk kan Eriksen dan zijn eerste officiële speelminuten gaan maken sinds hij op 12 juni vorig jaar tegen Finland in elkaar zakte.
Eriksen werd op het veld gereanimeerd en kreeg vervolgens in het ziekenhuis een defibrillator geïmplanteerd. Dat apparaat grijpt in bij hartritmestoornissen. Met zo'n defibrillator mag Eriksen echter niet voetballen in de Serie A en daarom liet hij zijn contract bij de Italiaanse kampioen Internazionale ontbinden.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
50 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geleden