Eriksen werkt met twee assists toe naar officiële rentree
GLASGOW (ANP) - Met twee assists in een besloten oefenwedstrijd tegen Rangers FC (2-2) heeft Christian Eriksen laten zien dat hij klaar is voor zijn officiële debuut voor Brentford FC. De Deense middenvelder, die vorig jaar tijdens de eerste groepswedstrijd op het EK in elkaar zakte vanwege een hartstilstand, ondertekende onlangs een contract tot het einde van het seizoen bij de Engelse club.
Eriksen (30) maakte een week geleden in een oefenduel met Southend United al zijn officieuze debuut. De oud-Ajacied deed toen een uur mee en leverde een assist in het met 3-2 gewonnen duel.
Tegen Rangers, de Schotse club van trainer Giovanni van Bronckhorst, stond Eriksen bijna 80 minuten op het veld. De Deen was de aangever bij beide doelpunten van Brentford, met een hoekschop en een vrije trap.
Brentford ontvangt zaterdag Newcastle United in de Premier League. Mogelijk kan Eriksen dan zijn eerste officiële speelminuten gaan maken sinds hij op 12 juni vorig jaar tegen Finland in elkaar zakte.
Eriksen werd op het veld gereanimeerd en kreeg vervolgens in het ziekenhuis een defibrillator geïmplanteerd. Dat apparaat grijpt in bij hartritmestoornissen. Met zo'n defibrillator mag Eriksen echter niet voetballen in de Serie A en daarom liet hij zijn contract bij de Italiaanse kampioen Internazionale ontbinden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
3 uur geleden