Eriksen op weg naar Manchester United van Ten Hag
MANCHESTER (ANP) - Christian Eriksen gaat vermoedelijk onder trainer Erik ten Hag voetballen bij Manchester United. Volgens De Telegraaf en diverse Engelse media staat de clubloze Deense middenvelder op het punt om een contract voor drie jaar te ondertekenen op Old Trafford. Eriksen speelde het afgelopen half jaar voor de Engelse club Brentford.
De 30-jarige Deen ondertekende eind januari een contract voor een half jaar bij Brentford. Eriksen speelde elf wedstrijden in de Premier League, waarin hij één doelpunt maakte en vier assists gaf. Hij maakte dermate veel indruk, dat Ten Hag hem naar Manchester wil halen. Ook Feyenoord-linksback Tyrell Malacia staat op het punt om een contract op Old Trafford te ondertekenen.
Eriksen werd vorig jaar tijdens het EK op het veld getroffen door een hartstilstand. De Deen moest tijdens het duel met Finland gereanimeerd worden en kreeg later in het ziekenhuis een ICD, een apparaatje dat ingrijpt bij een levensbedreigende hartritmestoornis. Als gevolg daarvan werd het contract van de aanvallende middenvelder bij de Italiaanse club Internazionale ontbonden, omdat in Italië niet met zo'n inwendige defibrillator gevoetbald mag worden. Nadat de nummer 10 een tijdje had meegetraind bij Jong Ajax, maakte Eriksen bij Brentford zijn officiële rentree als profvoetballer.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Zomeraankoop Wout Weghorst staat donderdag in de basis bij FC Twente voor het thuisduel in de tweede voorronde van de Europa League met Ferencváros. Dat zei trainer John van den Brom een dag voor de wedstrijd in Enschede. Ook de van Feyenoord overgekomen Ramiz Zerrouki staat aan de aftrap.
38 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft middenvelder Phil Foden langer aan zich gebonden. De 26-jarige Engelse international tekende een nieuw contract tot 2030 bij de nummer 2 van vorig seizoen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
21 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
1 dag geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
1 dag geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geleden