Eriksen ontmoet teamgenoten Inter op trainingscomplex
MILAAN (ANP) - Christian Eriksen heeft voor het eerst sinds zijn hartstilstand tijdens het EK zijn ploeggenoten van Internazionale, onder wie Stefan de Vrij, ontmoet en bijgepraat. De 29-jarige Deense international was woensdag te gast op het trainingscomplex van de Italiaanse voetbalkampioen buiten Milaan.
De club liet weten dat de middenvelder contact heeft gehad met de directie, de trainer, de selectiespelers en de stafleden die aanwezig waren. "Het gaat goed met Eriksen. Hij is fysiek en mentaal in uitstekende vorm. Hij gaat nu het herstelprogramma volgen dat is opgesteld door de Deense artsen in Kopenhagen, die ook het klinisch vervolg zullen coördineren. De medische staf van Inter wordt uiteraard voortdurend op de hoogte gehouden gedurende het proces."
Inter presenteerde een kort videofilmpje waarop een lachende Eriksen te zien is, die applaus krijgt, zijn teammaten omhelst en poseert voor een groepsfoto terwijl hij een shirt van de 'nerazzurri' omhoog houdt.
De toekomst van de oud-Ajacied bij Inter is voorlopig onzeker. Het is in Italië verboden is betaald voetbal te spelen met een onderhuids geplaatste defibrillator (ICD), in tegenstelling tot bijvoorbeeld Nederland, waar Daley Blind ermee rondloopt. De tests die Eriksen de komende tijd zal ondergaan moeten uitwijzen of hij ook zonder dat apparaatje kan. Het is niet te verwachten dat hij binnen een half jaar zijn rentree kan maken in de Serie A.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
29 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
16 uur geleden