Eriksen keert terug in Deense voetbalploeg voor duel met Oranje
KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen keert later deze maand terug in de nationale voetbalploeg van Denemarken. De Denen zijn op zaterdag 26 maart in de Johan Cruijff ArenA, in een oefenwedstrijd, de tegenstander van Oranje.
Drie dagen na het duel met het Nederlands elftal neemt Denemarken het in Kopenhagen op tegen Servië. In Kopenhagen ging Eriksen afgelopen zomer tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland naar de grond nadat hij was getroffen door een hartstilstand.
Sinds het voorval kwam Eriksen niet meer uit voor de Deense ploeg. De 30-jarige middenvelder, die inmiddels met een defibrillator voetbalt, maakte vorige maand zijn rentree bij zijn nieuwe club Brentford. Hij was transfervrij nadat zijn contract bij Internazionale was ontbonden.
WK
Denemarken heeft zich net als Oranje geplaatst voor het WK in Qatar, later dit jaar. Begin dit jaar liet Eriksen al optekenen dat deelname aan het WK zijn doel is. "Het WK zit voortdurend in mijn gedachten. Of ik zal worden geselecteerd, is iets anders, maar het is mijn droom om terug te keren als international. Tot die tijd ga ik gewoon voetballen en wil ik bewijzen dat ik weer terug kan komen op mijn oude niveau. Ik heb er alle vertrouwen in dat het gaat lukken."
Bondscoach Kasper Hjulmand heeft in totaal 23 spelers opgeroepen voor de naderende oefenwedstrijden, waaronder ook oud-Ajacied Kasper Dolberg.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
9 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
12 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
16 uur geleden