Eriksen keert terug in Deense voetbalploeg voor duel met Oranje
KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen keert later deze maand terug in de nationale voetbalploeg van Denemarken. De Denen zijn op zaterdag 26 maart in de Johan Cruijff ArenA, in een oefenwedstrijd, de tegenstander van Oranje.
Drie dagen na het duel met het Nederlands elftal neemt Denemarken het in Kopenhagen op tegen Servië. In Kopenhagen ging Eriksen afgelopen zomer tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland naar de grond nadat hij was getroffen door een hartstilstand.
Sinds het voorval kwam Eriksen niet meer uit voor de Deense ploeg. De 30-jarige middenvelder, die inmiddels met een defibrillator voetbalt, maakte vorige maand zijn rentree bij zijn nieuwe club Brentford. Hij was transfervrij nadat zijn contract bij Internazionale was ontbonden.
WK
Denemarken heeft zich net als Oranje geplaatst voor het WK in Qatar, later dit jaar. Begin dit jaar liet Eriksen al optekenen dat deelname aan het WK zijn doel is. "Het WK zit voortdurend in mijn gedachten. Of ik zal worden geselecteerd, is iets anders, maar het is mijn droom om terug te keren als international. Tot die tijd ga ik gewoon voetballen en wil ik bewijzen dat ik weer terug kan komen op mijn oude niveau. Ik heb er alle vertrouwen in dat het gaat lukken."
Bondscoach Kasper Hjulmand heeft in totaal 23 spelers opgeroepen voor de naderende oefenwedstrijden, waaronder ook oud-Ajacied Kasper Dolberg.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
8 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
11 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
13 uur geleden