Eriksen keert terug in Deense voetbalploeg voor duel met Oranje
KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen keert later deze maand terug in de nationale voetbalploeg van Denemarken. De Denen zijn op zaterdag 26 maart in de Johan Cruijff ArenA, in een oefenwedstrijd, de tegenstander van Oranje.
Drie dagen na het duel met het Nederlands elftal neemt Denemarken het in Kopenhagen op tegen Servië. In Kopenhagen ging Eriksen afgelopen zomer tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland naar de grond nadat hij was getroffen door een hartstilstand.
Sinds het voorval kwam Eriksen niet meer uit voor de Deense ploeg. De 30-jarige middenvelder, die inmiddels met een defibrillator voetbalt, maakte vorige maand zijn rentree bij zijn nieuwe club Brentford. Hij was transfervrij nadat zijn contract bij Internazionale was ontbonden.
WK
Denemarken heeft zich net als Oranje geplaatst voor het WK in Qatar, later dit jaar. Begin dit jaar liet Eriksen al optekenen dat deelname aan het WK zijn doel is. "Het WK zit voortdurend in mijn gedachten. Of ik zal worden geselecteerd, is iets anders, maar het is mijn droom om terug te keren als international. Tot die tijd ga ik gewoon voetballen en wil ik bewijzen dat ik weer terug kan komen op mijn oude niveau. Ik heb er alle vertrouwen in dat het gaat lukken."
Bondscoach Kasper Hjulmand heeft in totaal 23 spelers opgeroepen voor de naderende oefenwedstrijden, waaronder ook oud-Ajacied Kasper Dolberg.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
4 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
14 uur geleden