'Eriksen heeft nooit hartproblemen gehad'
LONDEN (ANP) - Bij de Deense middenvelder Christian Eriksen, die zaterdag in het ziekenhuis werd opgenomen nadat hij neerviel tijdens de EK-wedstrijd tegen Finland, zijn volgens zijn voormalige cardioloog nooit hartproblemen geconstateerd tijdens zijn tijd bij Premier Leagueclub Tottenham Hotspur.
De 29-jarige voetballer zakte in de 42e minuut van de wedstrijd in elkaar terwijl hij langs de linkerzijlijn rende na een inworp van Denemarken. Hij werd gereanimeerd en overgebracht naar het ziekenhuis. Zijn toestand is stabiel en hij zou aanspreekbaar zijn.
Dokter Sanjay Sharma van de St. George's University in Londen zei dat er bij Eriksen sinds 2013 nooit afwijkende testresultaten zijn vastgesteld. Al sloeg de twijfel kortstondig toe toen hij de beelden zag van hoe de spelmaker van Internazionale neerviel. "Ik dacht: 'Oh mijn god? Is er iets dat we niet hebben gezien?' Maar ik heb alle testresultaten bekeken en alles zag er perfect uit", vertelde Sharma zondag tegen The Mail on Sunday.
"Vanaf de dag dat we hem vastlegden, was het mijn taak hem te screenen en we hebben hem elk jaar getest. Zijn tests tot 2019 waren volkomen normaal, zonder duidelijke onderliggende hartafwijking. Ik kan daarvoor instaan omdat ik de tests heb gedaan."
Meer uit Voetbal
ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).
27 minuten geledenRENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.
28 minuten geledenTURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.
30 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na twaalf minuten onderbroken. Scheidsrechter Danny Makkelie stuurde beide ploegen naar de kleedkamer nadat fans van de club uit Rotterdam veel vuurwerk hadden afgestoken.
6 uur geleden