Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eriksen half jaar na hartstilstand aan de slag bij Brentford

Eriksen half jaar na hartstilstand aan de slag bij Brentford

LONDEN (ANP) - Christian Eriksen heeft ruim een half jaar nadat hij op het veld werd getroffen door een hartstilstand een nieuwe club gevonden. De Deense spelmaker keert bij Brentford terug in de Premier League. Eind vorig jaar ontbond Internazionale het contract van de 29-jarige Eriksen, omdat hij in Italië niet mag voetballen met een inwendige defibrillator.

De oud-speler van Ajax kreeg tijdens de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Finland in Kopenhagen een hartstilstand. Eriksen werd op het veld gereanimeerd en kreeg vervolgens in het ziekenhuis een defibrillator geïmplanteerd. Dat apparaat grijpt in bij hartritmestoornissen. Daley Blind, speler van Ajax en bevriend met Eriksen, heeft ook zo'n ICD.

De Deen trainde onlangs mee bij Jong Ajax om aan zijn conditie te werken. Eriksen werd al een paar weken in verband gebracht met Brentford, de Engelse club die in Thomas Frank een Deense trainer heeft en waarbij ook heel wat Denen voetballen. De huidige nummer 14 van de Premier League maakte maandag bekend dat het de spelmaker tot het einde van dit seizoen heeft vastgelegd. Eriksen speelde eerder in Londen voor Tottenham Hotspur. Vorig seizoen veroverde hij met Inter de Italiaanse titel.

WK Qatar

De 109-voudig international (36 doelpunten) zei onlangs dat hij eind dit jaar graag wil meedoen aan het WK in Qatar. Eriksen was daarom op zoek naar een nieuwe club om weer ritme op te doen. "Ik ben heel blij dat ik bij Brentford heb getekend, ik kan niet wachten om te beginnen", zegt de Deen, die afgelopen week in Nederland medisch werd gekeurd.

Volgens technisch directeur Phil Giles van Brentford duurde dat proces vanwege de medische achtergrond van Eriksen langer dan bij andere transfers. "Onze fans kunnen er zeker van zijn dat we heel zorgvuldig te werk zijn gegaan. Christian is helemaal klaar om weer te gaan voetballen", aldus Giles. Eriksen komt deze week naar Engeland, maar omdat hij zich recent heeft laten vaccineren tegen het coronavirus traint hij voorlopig nog niet mee.

Meer uit Voetbal

Heracles - FC Twente na halfuur stilgelegd door bekers op veld

ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.

21 minuten geleden
FC Groningen wint derby van het noorden van sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

5 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

6 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

16 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

17 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

17 uur geleden