Eriksen half jaar na hartstilstand aan de slag bij Brentford
LONDEN (ANP) - Christian Eriksen heeft ruim een half jaar nadat hij op het veld werd getroffen door een hartstilstand een nieuwe club gevonden. De Deense spelmaker keert bij Brentford terug in de Premier League. Eind vorig jaar ontbond Internazionale het contract van de 29-jarige Eriksen, omdat hij in Italië niet mag voetballen met een inwendige defibrillator.
De oud-speler van Ajax kreeg tijdens de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Finland in Kopenhagen een hartstilstand. Eriksen werd op het veld gereanimeerd en kreeg vervolgens in het ziekenhuis een defibrillator geïmplanteerd. Dat apparaat grijpt in bij hartritmestoornissen. Daley Blind, speler van Ajax en bevriend met Eriksen, heeft ook zo'n ICD.
De Deen trainde onlangs mee bij Jong Ajax om aan zijn conditie te werken. Eriksen werd al een paar weken in verband gebracht met Brentford, de Engelse club die in Thomas Frank een Deense trainer heeft en waarbij ook heel wat Denen voetballen. De huidige nummer 14 van de Premier League maakte maandag bekend dat het de spelmaker tot het einde van dit seizoen heeft vastgelegd. Eriksen speelde eerder in Londen voor Tottenham Hotspur. Vorig seizoen veroverde hij met Inter de Italiaanse titel.
WK Qatar
De 109-voudig international (36 doelpunten) zei onlangs dat hij eind dit jaar graag wil meedoen aan het WK in Qatar. Eriksen was daarom op zoek naar een nieuwe club om weer ritme op te doen. "Ik ben heel blij dat ik bij Brentford heb getekend, ik kan niet wachten om te beginnen", zegt de Deen, die afgelopen week in Nederland medisch werd gekeurd.
Volgens technisch directeur Phil Giles van Brentford duurde dat proces vanwege de medische achtergrond van Eriksen langer dan bij andere transfers. "Onze fans kunnen er zeker van zijn dat we heel zorgvuldig te werk zijn gegaan. Christian is helemaal klaar om weer te gaan voetballen", aldus Giles. Eriksen komt deze week naar Engeland, maar omdat hij zich recent heeft laten vaccineren tegen het coronavirus traint hij voorlopig nog niet mee.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
2 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
22 minuten geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
23 minuten geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
26 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
28 minuten geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
3 uur geleden