Eriksen half jaar na hartstilstand aan de slag bij Brentford
LONDEN (ANP) - Christian Eriksen heeft ruim een half jaar nadat hij op het veld werd getroffen door een hartstilstand een nieuwe club gevonden. De Deense spelmaker keert bij Brentford terug in de Premier League. Eind vorig jaar ontbond Internazionale het contract van de 29-jarige Eriksen, omdat hij in Italië niet mag voetballen met een inwendige defibrillator.
De oud-speler van Ajax kreeg tijdens de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Finland in Kopenhagen een hartstilstand. Eriksen werd op het veld gereanimeerd en kreeg vervolgens in het ziekenhuis een defibrillator geïmplanteerd. Dat apparaat grijpt in bij hartritmestoornissen. Daley Blind, speler van Ajax en bevriend met Eriksen, heeft ook zo'n ICD.
De Deen trainde onlangs mee bij Jong Ajax om aan zijn conditie te werken. Eriksen werd al een paar weken in verband gebracht met Brentford, de Engelse club die in Thomas Frank een Deense trainer heeft en waarbij ook heel wat Denen voetballen. De huidige nummer 14 van de Premier League maakte maandag bekend dat het de spelmaker tot het einde van dit seizoen heeft vastgelegd. Eriksen speelde eerder in Londen voor Tottenham Hotspur. Vorig seizoen veroverde hij met Inter de Italiaanse titel.
WK Qatar
De 109-voudig international (36 doelpunten) zei onlangs dat hij eind dit jaar graag wil meedoen aan het WK in Qatar. Eriksen was daarom op zoek naar een nieuwe club om weer ritme op te doen. "Ik ben heel blij dat ik bij Brentford heb getekend, ik kan niet wachten om te beginnen", zegt de Deen, die afgelopen week in Nederland medisch werd gekeurd.
Volgens technisch directeur Phil Giles van Brentford duurde dat proces vanwege de medische achtergrond van Eriksen langer dan bij andere transfers. "Onze fans kunnen er zeker van zijn dat we heel zorgvuldig te werk zijn gegaan. Christian is helemaal klaar om weer te gaan voetballen", aldus Giles. Eriksen komt deze week naar Engeland, maar omdat hij zich recent heeft laten vaccineren tegen het coronavirus traint hij voorlopig nog niet mee.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden