Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eriksen half jaar na hartstilstand aan de slag bij Brentford

Eriksen half jaar na hartstilstand aan de slag bij Brentford

LONDEN (ANP) - Christian Eriksen heeft ruim een half jaar nadat hij op het veld werd getroffen door een hartstilstand een nieuwe club gevonden. De Deense spelmaker keert bij Brentford terug in de Premier League. Eind vorig jaar ontbond Internazionale het contract van de 29-jarige Eriksen, omdat hij in Italië niet mag voetballen met een inwendige defibrillator.

De oud-speler van Ajax kreeg tijdens de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Finland in Kopenhagen een hartstilstand. Eriksen werd op het veld gereanimeerd en kreeg vervolgens in het ziekenhuis een defibrillator geïmplanteerd. Dat apparaat grijpt in bij hartritmestoornissen. Daley Blind, speler van Ajax en bevriend met Eriksen, heeft ook zo'n ICD.

De Deen trainde onlangs mee bij Jong Ajax om aan zijn conditie te werken. Eriksen werd al een paar weken in verband gebracht met Brentford, de Engelse club die in Thomas Frank een Deense trainer heeft en waarbij ook heel wat Denen voetballen. De huidige nummer 14 van de Premier League maakte maandag bekend dat het de spelmaker tot het einde van dit seizoen heeft vastgelegd. Eriksen speelde eerder in Londen voor Tottenham Hotspur. Vorig seizoen veroverde hij met Inter de Italiaanse titel.

WK Qatar

De 109-voudig international (36 doelpunten) zei onlangs dat hij eind dit jaar graag wil meedoen aan het WK in Qatar. Eriksen was daarom op zoek naar een nieuwe club om weer ritme op te doen. "Ik ben heel blij dat ik bij Brentford heb getekend, ik kan niet wachten om te beginnen", zegt de Deen, die afgelopen week in Nederland medisch werd gekeurd.

Volgens technisch directeur Phil Giles van Brentford duurde dat proces vanwege de medische achtergrond van Eriksen langer dan bij andere transfers. "Onze fans kunnen er zeker van zijn dat we heel zorgvuldig te werk zijn gegaan. Christian is helemaal klaar om weer te gaan voetballen", aldus Giles. Eriksen komt deze week naar Engeland, maar omdat hij zich recent heeft laten vaccineren tegen het coronavirus traint hij voorlopig nog niet mee.

Meer uit Voetbal

Braziliaanse scheidsrechter fluit WK-duel Nederland-Marokko

GUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.

25 minuten geleden
Iran dankt op WK voetbal ook Seattle in brief voor gastvrijheid

SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.

3 uur geleden
Aanvaller Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.

9 uur geleden
Spaanse bondscoach baalt van blessures Williams en Pino

GUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.

9 uur geleden
Iraanse spelers hekelen wijze waarop ze worden behandeld op WK

SEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."

10 uur geleden
Bondscoach Garcia hekelt na zege kritiek op Belgische sterspelers

VANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."

10 uur geleden
Courtois noemt eerste treffer Trossard bevrijdend

VANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.

11 uur geleden