Eriksen dacht niet aan drama op vorig EK, maar alleen aan voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Christian Eriksen heeft in de EK-wedstrijd van Denemarken tegen Slovenië geen moment gedacht aan het drama dat hem drie jaar geleden overkwam tijdens de eerste wedstrijd van het vorige EK tegen Finland. Eriksen kreeg in dat duel een hartstilstand en moest gereanimeerd worden. Publiek en spelers waren destijds in shock.
"Ik heb eerlijk gezegd aan niets anders gedacht dan aan voetbal", zei de 32-jarige Eriksen, die tegenwoordig speelt met een inwendige defibrillator. "Mijn verhaal is nu heel anders. Ik heb gelukkig veel wedstrijden gespeeld sinds dat incident en ik heb vertrouwen in mijn lichaam. Ik was gewoon blij om te spelen en had in mijn hoofd dat ik nog nooit had gescoord op een EK", aldus de middenvelder van Manchester United, die in de eerste helft Denemarken met een goal op voorsprong zette.
De betere Denen verzuimden de score te vergroten en zagen in de tweede helft Slovenië gelijkmaken (1-1). "Ik was gelukkiger geweest met 3 punten. Laat dit een wake-upcall zijn voor ons", aldus Eriksen.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Egypte heeft met veel moeite de kwartfinale van de Afrika Cup bereikt. De recordwinnaar van het toernooi versloeg Benin na verlenging (3-1) in een slecht gevuld stadion in Agadir.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aniek Nouwen heeft opnieuw een kruisband gescheurd. De 26-jarige verdedigster liep haar blessure op tijdens een training met PSV.
15 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft na acht duels afscheid genomen van trainer Wilfried Nancy. De Franse coach leed zaterdag tegen Rangers FC zijn zesde nederlaag (1-3) met zijn club uit Glasgow.
15 uur geledenMARBELLA (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft doelman Timon Wellenreuther benoemd tot nieuwe aanvoerder. De 30-jarige Duitser neemt de aanvoerdersband over van Sem Steijn. Dat bevestigde een woordvoerder van de club.
17 uur geledenTUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
23 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
1 dag geleden