Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eriksen aanvoerder Denen bij terugkeer in stadion Parken

Eriksen aanvoerder Denen bij terugkeer in stadion Parken

KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen draagt dinsdag de aanvoerdersband in het oefenduel van Denemarken met Servië in Kopenhagen. Het wordt de eerste wedstrijd van Eriksen in het stadion Parken in de Deense hoofdstad, waar hij tijdens de wedstrijd tegen Finland op het EK van afgelopen juni een hartstilstand kreeg.

"Christian zal morgen de aanvoerder zijn", maakte bondscoach Kasper Hjulmand bekend. "Daar kan ik ook nog op zeggen dat voordat ik erover begon na te denken, het Kasper Schmeichel was die met het voorstel naar me toe kwam." Schmeichel droeg afgelopen zaterdag nog de aanvoerdersband in het duel met Nederland.

Eriksen kreeg in juni tijdens het EK-duel met Finland in hetzelfde stadion een hartstilstand. Inmiddels heeft hij met een defibrillator in Engeland bij Brentford zijn loopbaan hervat. In de wedstrijd tegen Nederland maakte de Deen afgelopen zaterdag zijn rentree in de nationale ploeg. Hij was nauwelijks in het veld, toen hij het tweede doelpunt van de Denen maakte. Oranje won de wedstrijd met 4-2.

Emotioneel

"Het wordt een emotionele avond", keek Eriksen maandag vooruit. "Het is een van die momenten waar je je niet op kan voorbereiden. De ontvangst in Nederland was al heel mooi en ik verwacht dat het hier nog mooier zal zijn."

De Deen zei na de oefenwedstrijd tegen Nederland waarin hij scoorde al tegen de Deense televisie dat het speciaal zou worden. "Dit was de warming-up voor de wedstrijd van dinsdag als ik weer zal rennen op het veld waar het gebeurde."

Denemarken moet het tegen Servië wel doen zonder Yussuf Poulsen en Thomas Delaney. Beide spelers raakten geblesseerd in het duel met Nederland.

Meer uit Voetbal

Van Dijk voor vijfde keer in wereldelftal spelersvakbond FIFPro

ZÜRICH (ANP) - Virgil van Dijk maakt voor de vijfde keer deel uit van het wereldelftal van het jaar van spelersvakbond FIFPro. De Liverpool-verdediger is de enige Nederlander in het elftal dat wordt samengesteld door de internationale spelersvakbond.

35 minuten geleden
PEC Zwolle hekelt gedrag supporters na vernielingen in Nijverdal

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich gedistantieerd van het gedrag van supporters die zondagochtend voorafgaand aan het uitduel met Heracles Almelo voor vernielingen zouden hebben gezorgd. "PEC Zwolle heeft met grote afschuw kennisgenomen van de ongeregeldheden zondagochtend in Nijverdal, waarbij fors geweld is gebruikt en vernielingen zijn aangebracht bij een café", meldt de Overijsselse club op de website.

5 uur geleden
Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen en investeert flink

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil De Kuip in eigen handen krijgen. De Rotterdamse club investeert daarvoor jaarlijks 3 tot 5 miljoen euro extra in het stadion. Dat meldt Feyenoord maandag.

6 uur geleden
AC Milan wint topper in Serie A tegen AS Roma

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.

18 uur geleden
Simonis mag voorlopig blijven als trainer van Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.

20 uur geleden
Barcelona herstelt zich met zege op Elche

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie een week na de nederlaag in de Clásico bij Real Madrid een overwinning geboekt op Elche. In het olympisch stadion van Barcelona won de ploeg van coach Hansi Flick met 3-1.

21 uur geleden
ManCity klimt naar tweede plaats na winst tegen Bournemouth

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is naar de tweede plaats in de Premier League geklommen na winst in de topper tegen Bournemouth. De formatie van trainer Pep Guardiola won mede dankzij twee doelpunten van topscorer Erling Haaland met 3-1.

22 uur geleden