Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eriksen aanvoerder Denen bij terugkeer in stadion Parken

Eriksen aanvoerder Denen bij terugkeer in stadion Parken

KOPENHAGEN (ANP) - Christian Eriksen draagt dinsdag de aanvoerdersband in het oefenduel van Denemarken met Servië in Kopenhagen. Het wordt de eerste wedstrijd van Eriksen in het stadion Parken in de Deense hoofdstad, waar hij tijdens de wedstrijd tegen Finland op het EK van afgelopen juni een hartstilstand kreeg.

"Christian zal morgen de aanvoerder zijn", maakte bondscoach Kasper Hjulmand bekend. "Daar kan ik ook nog op zeggen dat voordat ik erover begon na te denken, het Kasper Schmeichel was die met het voorstel naar me toe kwam." Schmeichel droeg afgelopen zaterdag nog de aanvoerdersband in het duel met Nederland.

Eriksen kreeg in juni tijdens het EK-duel met Finland in hetzelfde stadion een hartstilstand. Inmiddels heeft hij met een defibrillator in Engeland bij Brentford zijn loopbaan hervat. In de wedstrijd tegen Nederland maakte de Deen afgelopen zaterdag zijn rentree in de nationale ploeg. Hij was nauwelijks in het veld, toen hij het tweede doelpunt van de Denen maakte. Oranje won de wedstrijd met 4-2.

Emotioneel

"Het wordt een emotionele avond", keek Eriksen maandag vooruit. "Het is een van die momenten waar je je niet op kan voorbereiden. De ontvangst in Nederland was al heel mooi en ik verwacht dat het hier nog mooier zal zijn."

De Deen zei na de oefenwedstrijd tegen Nederland waarin hij scoorde al tegen de Deense televisie dat het speciaal zou worden. "Dit was de warming-up voor de wedstrijd van dinsdag als ik weer zal rennen op het veld waar het gebeurde."

Denemarken moet het tegen Servië wel doen zonder Yussuf Poulsen en Thomas Delaney. Beide spelers raakten geblesseerd in het duel met Nederland.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

28 minuten geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

31 minuten geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

1 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

1 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

6 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

7 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

7 uur geleden