Erik ten Hag: Blind is okay maar cardioloog moet ICD uitlezen
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind hoopt binnenkort in een ziekenhuis te weten te komen waarom zijn defibrillator (ICD) afging in de slotfase van het duel met Hertha BSC (1-0). "Maar hij voelt zich okay en is nu okay", zei trainer Erik ten Hag vlak na het duel. "Hij voelt zich goed en heeft geen klachten."
"Zijn ICD ging af, hij zal zich laten onderzoeken", zei Ten Hag. "We moeten even afwachten wat de resultaten zijn. Een cardioloog zal alles uitlezen. Of ik ben geschrokken? Toen hij zei dat alles goed met hem ging niet meer. Het gaat mij om het welzijn van de speler."
Een ICD geeft normaal gesproken een schok af om het hartritme weer te herstellen. Het apparaat bestaat uit twee delen: het kastje en de elektroden die voor de signalen van en naar het hart zorgen.
De 30-jarige Blind ging zo maar naar de grond tijdens het oefenduel met Hertha BSC, zonder dat er een tegenstander bij hem in de buurt was. Net zoals vorig jaar december tijdens een duel met Valencia in de Champions League. Onderzoek wees toen uit dat hij met een ontstoken hartspier kampte. Bij hem werd vervolgens een defibrillator aangebracht.
Blind mocht aanvankelijk geen grote fysieke inspanningen leveren totdat testen uitwezen dat hij weer helemaal in orde was. Hij keerde half februari tijdens een bekerduel met Vitesse terug in de hoofdmacht
Na zijn rentree in Arnhem vertelde Blind zich veilig te voelen met het apparaatje vlak onder zijn huid. "Ik loop minder risico dan mensen die geen defibrillator hebben", zei hij. "Als er iets misgaat, dan heb ik een back-up."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
31 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
6 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
14 uur geleden