Erik ten Hag: Blind is okay maar cardioloog moet ICD uitlezen
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind hoopt binnenkort in een ziekenhuis te weten te komen waarom zijn defibrillator (ICD) afging in de slotfase van het duel met Hertha BSC (1-0). "Maar hij voelt zich okay en is nu okay", zei trainer Erik ten Hag vlak na het duel. "Hij voelt zich goed en heeft geen klachten."
"Zijn ICD ging af, hij zal zich laten onderzoeken", zei Ten Hag. "We moeten even afwachten wat de resultaten zijn. Een cardioloog zal alles uitlezen. Of ik ben geschrokken? Toen hij zei dat alles goed met hem ging niet meer. Het gaat mij om het welzijn van de speler."
Een ICD geeft normaal gesproken een schok af om het hartritme weer te herstellen. Het apparaat bestaat uit twee delen: het kastje en de elektroden die voor de signalen van en naar het hart zorgen.
De 30-jarige Blind ging zo maar naar de grond tijdens het oefenduel met Hertha BSC, zonder dat er een tegenstander bij hem in de buurt was. Net zoals vorig jaar december tijdens een duel met Valencia in de Champions League. Onderzoek wees toen uit dat hij met een ontstoken hartspier kampte. Bij hem werd vervolgens een defibrillator aangebracht.
Blind mocht aanvankelijk geen grote fysieke inspanningen leveren totdat testen uitwezen dat hij weer helemaal in orde was. Hij keerde half februari tijdens een bekerduel met Vitesse terug in de hoofdmacht
Na zijn rentree in Arnhem vertelde Blind zich veilig te voelen met het apparaatje vlak onder zijn huid. "Ik loop minder risico dan mensen die geen defibrillator hebben", zei hij. "Als er iets misgaat, dan heb ik een back-up."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
30 minuten geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
15 uur geleden