Erik ten Hag: Blind is okay maar cardioloog moet ICD uitlezen
AMSTERDAM (ANP) - Daley Blind hoopt binnenkort in een ziekenhuis te weten te komen waarom zijn defibrillator (ICD) afging in de slotfase van het duel met Hertha BSC (1-0). "Maar hij voelt zich okay en is nu okay", zei trainer Erik ten Hag vlak na het duel. "Hij voelt zich goed en heeft geen klachten."
"Zijn ICD ging af, hij zal zich laten onderzoeken", zei Ten Hag. "We moeten even afwachten wat de resultaten zijn. Een cardioloog zal alles uitlezen. Of ik ben geschrokken? Toen hij zei dat alles goed met hem ging niet meer. Het gaat mij om het welzijn van de speler."
Een ICD geeft normaal gesproken een schok af om het hartritme weer te herstellen. Het apparaat bestaat uit twee delen: het kastje en de elektroden die voor de signalen van en naar het hart zorgen.
De 30-jarige Blind ging zo maar naar de grond tijdens het oefenduel met Hertha BSC, zonder dat er een tegenstander bij hem in de buurt was. Net zoals vorig jaar december tijdens een duel met Valencia in de Champions League. Onderzoek wees toen uit dat hij met een ontstoken hartspier kampte. Bij hem werd vervolgens een defibrillator aangebracht.
Blind mocht aanvankelijk geen grote fysieke inspanningen leveren totdat testen uitwezen dat hij weer helemaal in orde was. Hij keerde half februari tijdens een bekerduel met Vitesse terug in de hoofdmacht
Na zijn rentree in Arnhem vertelde Blind zich veilig te voelen met het apparaatje vlak onder zijn huid. "Ik loop minder risico dan mensen die geen defibrillator hebben", zei hij. "Als er iets misgaat, dan heb ik een back-up."
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
17 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
19 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
1 dag geleden