Erik de Zwart: John de Mol creëerde angstcultuur
HILVERSUM (ANP) - Wie het in het bedrijf van John de Mol op durft te nemen tegen de directeur, moet dat vaak met ontslag bekopen. Dat vertellen verschillende oud-medewerkers woensdag in het licht van het schandaal bij programma The Voice of Holland aan het AD.
Enkele oud-personeelsleden spraken uit angst voor de gevolgen van hun carrière anoniem met de krant. Maar ook Erik de Zwart, die zowel in de jaren 80 als van 2003 tot 2006 voor De Mol werkte, deelt zijn verhaal. "Iedereen is bang voor hem. Als John de Mol de werkvloer op loopt, klikt het personeel met de hakken. Bang voor de grote baas. Ga je er tegenin, dan is het exit voor je", aldus de oud-radiodirecteur van Talpa Radio International.
De Zwart spreekt van een angstcultuur bij Talpa en noemt de gang van zaken bij het bedrijf "een manipulatieve, intimiderende manier van leidinggeven en sfeer waarin gewerkt wordt". Andere oud-werknemers vertellen in de krant dat het binnen het bedrijf algemeen bekend is dat De Mol regelmatig mensen op de werkvloer afblaft, zelfs om zaken als de temperatuur van zijn koffie. "Iedereen is op zijn hoede voor De Mol, 100 procent", aldus een voormalig personeelslid.
Meer uit Binnenland
BABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland.
50 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse politici hebben geschokt gereageerd op de situatie bij de Spaanse exclave Ceuta. Minister van Defensie Dilan Yeşilgöz (VVD) noemt de beelden uit Spanje "onacceptabel".
8 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Een 22-jarige man uit de gemeente Voorne aan Zee is overleden nadat hij werd aangereden door een auto. Dat gebeurde in de nacht van donderdag op vrijdag op de Vlasakkerlaan in Hellevoetsluis, dat in de Zuid-Hollandse gemeente ligt. De man was aan het hardlopen. Hulpdiensten hebben hem nog gereanimeerd, maar dat heeft niet meer geholpen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
18 uur geleden