Ergernis in Kamer om fouten UWV, partijen willen regie Van Hijum
DEN HAAG (ANP) - Grote ergernis in de Tweede Kamer, omdat het voor de zoveelste keer mis blijkt bij het UWV. Dinsdag bleek na onderzoek van het AD en EenVandaag dat de instantie al langer dan gedacht fouten maakt in het berekenen van arbeidsongeschiktheidsuitkeringen. Kamerleden vrezen dat de problemen bij het UWV zo groot zijn, dat ze het er over enkele weken weer over moeten hebben. Coalitiepartijen PVV en VVD willen meer actie van minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken, NSC).
Vorige week meldde het UWV zelf al problemen met het zogeheten maatmanloon. Inflatiecijfers werden verkeerd doorberekend, waardoor sommige mensen net geen uitkering kregen. Volgens het AD en EenVandaag zijn er al langer problemen met het maatmanloon, en zijn die breder dan alleen een verkeerde indexatie. Het is niet bekend hoeveel mensen zijn benadeeld.
Eerder maakte het UWV ook al fouten bij de berekening van bijvoorbeeld de WIA, WW en Wajong. Dit leidde alleen al bij de WIA tot tienduizenden gedupeerden.
Opheldering
GroenLinks-PvdA wil opheldering van Van Hijum. Kamerlid Mariëtte Patijn wil een feitenoverzicht waarin staat hoelang de problemen al bekend waren bij het ministerie van Sociale Zaken. De PVV wil dat Van Hijum "de bezem" haalt door de UWV-top. Ook de VVD wil dat Van Hijum "meer regie" pakt op het dossier.
De minister zelf erkende dat hij misschien een "scherpere rol" moet spelen. Hij benadrukte wel dat hij al om de paar weken met het UWV spreekt over wat er beter moet. "Er is een serieuze aanpak nodig om de kwaliteit te verbeteren."
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft in de HJ Schoo-lezing gezinspeeld op uitbreidingen van de erfbelasting. "Wij willen een samenleving waarin je kansen meer afhangen van wat je zelf doet, dan van wat je erft", betoogde hij in de Rode Hoed in Amsterdam. "Daarom moeten we ons afvragen of de balans in ons belastingstelsel nog de juiste is."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie doet "een aantal forse handreikingen" aan de oppositie, zei premier Rob Jetten nadat de begroting is goedgekeurd door het kabinet. Hij denkt zo steun van rechts tot links te kunnen vergaren in de Tweede Kamer.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zijn het na dagen onderhandelen eens geworden over de begroting, bevestigen ingewijden na berichtgeving van NU.nl en de NOS. Het akkoord moet nog worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt om 18.00 uur.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet begint maandagavond aan de begrotingsraad, het overleg over de financiële stukken die later op de dag naar de Raad van State moeten. De eerste bewindspersonen zijn voor het overleg aangekomen op het ministerie van Algemene Zaken, ziet een ANP-verslaggever. Op het ministerie van Financiën zijn de coalitieleiders vooralsnog niet gezien.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De maandag overleden CDA'er Elco Brinkman nam als partijleider, minister en volksvertegenwoordiger "verantwoordelijkheid wanneer daar een beroep op hem werd gedaan", aldus CDA-leider Henri Bontenbal over zijn voorganger op X. "Vol toewijding, loyaal en veerkrachtig zette hij zich in voor Nederland."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland wil samen met gelijkgestemde landen de strategische positie op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) versterken. Samen met hen zou ons land volgens staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) voorop kunnen lopen in betrouwbare en veilige AI en toegang tot de nieuwste AI-modellen. Dat zei ze maandag bij de opening van het academisch jaar van de Universiteit Leiden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Elco Brinkman was "een man van duidelijke standpunten die moeilijke en principiële keuzes niet uit de weg ging". Dat schrijft minister-president Rob Jetten in een reactie op het overlijden van de voormalig CDA-leider. "Nederland is hem dank verschuldigd."
1 dag geleden