Erg druk en warm op de Europese wegen
DEN HAAG (ANP) - Op de voorspelde zwartste zaterdag van het seizoen is het zeer druk en ook erg warm op de Europese wegen. Terugkerende vakantiegangers, wegwerkzaamheden en onder meer Fransen die naar het zuiden trekken zorgen voor lange files, vooral bij tunnels en grensovergangen. Het wordt dit weekend volgens de ANWB een van de drukste weekenden van het jaar op de Europese wegen.
Zo is het zaterdag in Duitsland rond 11.00 uur al erg druk op de grens bij München naar Oostenrijk. De vertraging is daar meer dan vier uur. In Frankrijk staan hele lange files op de Route du Soleil vanaf Lyon naar het zuiden en voor de grens met Spanje. Ook is er veel oponthoud voor de Mont Blanctunnel en is er veel vertraging op de A71 Clermont Ferrand-Narbonne. Een paar uur vertraging is er ook op de A10 richting de Spaanse grens.
Ook in Italië kunnen de snelwegen overvol raken door vakantiegangers naar de Middellandse Zee- en Adriatische kust.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rechts-extremisten proberen hun denkbeelden acceptabel te maken voor een grotere groep mensen door een "zachtere versie" hiervan te presenteren. Daarvoor waarschuwen de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). "Sommigen proberen politieke partijen van binnenuit te beïnvloeden", schrijven de veiligheidsdiensten in een gezamenlijke analyse.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel geëist tegen Jim B. (48). De oud-ambtenaar van de gemeente Amsterdam zou gegevens uit de gemeentelijke systemen hebben verkocht die gebruikt zouden zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. Daarnaast eist het OM een beroepsverbod voor vijftien jaar.
1 uur geledenLOENEN (ANP) - Nationaal Ereveld Loenen krijgt vanaf donderdag ruimte voor ongeveer vijfhonderd nieuwe oorlogsgraven. De uitbreiding is nodig omdat de huidige grafvakken vrijwel vol zijn en er ieder jaar nog oorlogsslachtoffers worden herbegraven. Het is voor het eerst sinds halverwege de vorige eeuw dat een Nederlands ereveld op deze manier wordt uitgebreid.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer neemt meer tijd voor een definitief besluit over de toekomst van zijn zeven buitencentra. De overheidsorganisatie kondigde in juli aan de bezoekerscentra per 1 januari 2027 te willen sluiten, maar heeft nu toch besloten ze langer open te houden. Die tijd wordt gebruikt om "mogelijkheden te verkennen en per locatie gesprekken te voeren met partners en andere stakeholders".
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft Mark I. (54) dinsdag conform de eis van het Openbaar Ministerie twintig jaar cel opgelegd voor het wurgen van zijn partner Nelleke (64) half december vorig jaar in het Gelderse Beuningen.
3 uur geleden