Erev Rav vindt conclusie Amnesty over genocide 'onvermijdelijk'
DEN HAAG (ANP) - De conclusie van Amnesty International dat Israël zich schuldig maakt aan genocide in Gaza, is "na veertien maanden van aanhoudende aanvallen en bloedbaden in Gaza, met een ongekend verlies aan mensenlevens en verwoesting van maatschappelijke infrastructuur onvermijdelijk". Dat meldt de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav naar aanleiding van het rapport van de mensenrechtenorganisatie.
"Als Joods anti-zionistisch collectief was ons vanaf het begin al duidelijk dat de staat Israël hier een genocide pleegt", meldt Erev Rav. "De recente ontwikkelingen, waarbij inwoners van Noord-Gaza gedwongen worden verdreven zodat het gebied kan worden herbevolkt door Israëlische kolonisten, laten geen ruimte voor twijfel - het gaat om genocide, etnische zuivering en vele andere grove misdaden tegen de menselijkheid."
De antizionistische organisatie roept internationale organisaties, staten, lokale instanties en gemeenschappen op actie te ondernemen om Israël onder druk te zetten om zich terug te trekken uit de Gazastrook. Ook wil Erev Rav dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de misdaden worden vervolgd. "Nooit meer is nu. Nooit meer geldt voor iedereen", aldus de organisatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
9 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
12 uur geleden