Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Erev Rav vindt conclusie Amnesty over genocide 'onvermijdelijk'

Erev Rav vindt conclusie Amnesty over genocide 'onvermijdelijk'

DEN HAAG (ANP) - De conclusie van Amnesty International dat Israël zich schuldig maakt aan genocide in Gaza, is "na veertien maanden van aanhoudende aanvallen en bloedbaden in Gaza, met een ongekend verlies aan mensenlevens en verwoesting van maatschappelijke infrastructuur onvermijdelijk". Dat meldt de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav naar aanleiding van het rapport van de mensenrechtenorganisatie.

"Als Joods anti-zionistisch collectief was ons vanaf het begin al duidelijk dat de staat Israël hier een genocide pleegt", meldt Erev Rav. "De recente ontwikkelingen, waarbij inwoners van Noord-Gaza gedwongen worden verdreven zodat het gebied kan worden herbevolkt door Israëlische kolonisten, laten geen ruimte voor twijfel - het gaat om genocide, etnische zuivering en vele andere grove misdaden tegen de menselijkheid."

De antizionistische organisatie roept internationale organisaties, staten, lokale instanties en gemeenschappen op actie te ondernemen om Israël onder druk te zetten om zich terug te trekken uit de Gazastrook. Ook wil Erev Rav dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de misdaden worden vervolgd. "Nooit meer is nu. Nooit meer geldt voor iedereen", aldus de organisatie.

Meer uit Binnenland

Bruls: tempo coronamaatregelen lag in beginfase 'ongehoord hoog'

DEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

12 minuten geleden
In hoger beroep fors hogere straf in zedenzaak ex-Moamdirecteur

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft de 37-jarige Martijn N., voormalig directeur van cultureel platform Moam, veroordeeld tot 3,5 jaar gevangenisstraf voor een reeks zedenmisdrijven waarvan jonge mannen en 15-jarige jongens het slachtoffer werden. Het hof verklaarde meer aanklachten bewezen dan de rechtbank en kwam daardoor tot een fors hogere straf - de rechtbank legde eerder anderhalf jaar cel op, waarvan acht maanden voorwaardelijk.

29 minuten geleden
Bijna 4000 wandelaars zeggen af voor Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - In totaal zijn er 3915 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse die toch niet meedoen aan het wandelevenement, zegt de organisatie op haar website. Deelnemers konden tot afgelopen vrijdag 17.00 uur via de website van de organisatie hun Vierdaagse-ticket overdragen aan wandelaars op een wachtlijst.

30 minuten geleden
Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

4 uur geleden
College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

9 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

9 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

13 uur geleden