Erev Rav vindt conclusie Amnesty over genocide 'onvermijdelijk'
DEN HAAG (ANP) - De conclusie van Amnesty International dat Israël zich schuldig maakt aan genocide in Gaza, is "na veertien maanden van aanhoudende aanvallen en bloedbaden in Gaza, met een ongekend verlies aan mensenlevens en verwoesting van maatschappelijke infrastructuur onvermijdelijk". Dat meldt de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav naar aanleiding van het rapport van de mensenrechtenorganisatie.
"Als Joods anti-zionistisch collectief was ons vanaf het begin al duidelijk dat de staat Israël hier een genocide pleegt", meldt Erev Rav. "De recente ontwikkelingen, waarbij inwoners van Noord-Gaza gedwongen worden verdreven zodat het gebied kan worden herbevolkt door Israëlische kolonisten, laten geen ruimte voor twijfel - het gaat om genocide, etnische zuivering en vele andere grove misdaden tegen de menselijkheid."
De antizionistische organisatie roept internationale organisaties, staten, lokale instanties en gemeenschappen op actie te ondernemen om Israël onder druk te zetten om zich terug te trekken uit de Gazastrook. Ook wil Erev Rav dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de misdaden worden vervolgd. "Nooit meer is nu. Nooit meer geldt voor iedereen", aldus de organisatie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
41 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
5 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
12 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
20 uur geleden