Erehaag voor slachtoffer scooterongeval Alblasserdam
ALBLASSERDAM (ANP) - Inwoners van Alblasserdam hebben samen met burgemeester Jaap Paans vrijdagmiddag een grote erehaag gevormd bij de uitvaart van een van de twee slachtoffers van het scooterongeluk vorige week vrijdag. De uitvaart van het andere slachtoffer werd tegelijkertijd in besloten kring gehouden.
De twee vrouwen zaten samen op de scooter toen ze in botsing kwamen met een man uit Papendrecht. Een 19-jarige vrouw uit Alblasserdam overleed kort na het ongeluk en een 18-jarige plaatsgenote stierf later in het ziekenhuis.
Eerder vrijdag was in Alblasserdam al de uitvaart van de 34-jarige vrouw die vorige week werd doodgeschoten in een zorgboerderij in de Zuid-Hollandse plaats. Veel mensen stonden langs de route van de rouwstoet met koets om afscheid van haar te nemen. Sommigen waren zichtbaar geëmotioneerd. Ook hierbij was Paans aanwezig om zijn medeleven te betonen.
Indrukwekkend
"Het is heel indrukwekkend dat een heel dorp massaal de vlaggen halfstok hangt en dat de molens in de hele Alblasserwaard in rouwstand gaan, dat is echt uitzonderlijk", aldus de burgemeester vrijdag.
De uitvaart van het andere slachtoffer van het schietincident wordt later in een andere gemeente in besloten kring gehouden. Twee ernstig gewonden van het drama op de zorgboerderij liggen nog in het ziekenhuis. Hoe ze eraan toe zijn wil het Openbaar Ministerie om reden van privacy niet melden.
Halfstok
Op openbare gebouwen, kerken en heel veel woningen in de gemeente hangen vrijdag de vlaggen halfstok. Beide drama's in Alblasserdam gebeurden op dezelfde dag. Paans sprak van een "zwarte dag".
Komende zondagavond om 20.00 uur is er op het Scheldeplein een bijeenkomst voor jongeren om "te luisteren, om te zien en te delen met elkaar", meldt de gemeente Alblasserdam.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
17 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
18 uur geleden