Erehaag voor slachtoffer scooterongeval Alblasserdam
ALBLASSERDAM (ANP) - Inwoners van Alblasserdam hebben samen met burgemeester Jaap Paans vrijdagmiddag een grote erehaag gevormd bij de uitvaart van een van de twee slachtoffers van het scooterongeluk vorige week vrijdag. De uitvaart van het andere slachtoffer werd tegelijkertijd in besloten kring gehouden.
De twee vrouwen zaten samen op de scooter toen ze in botsing kwamen met een man uit Papendrecht. Een 19-jarige vrouw uit Alblasserdam overleed kort na het ongeluk en een 18-jarige plaatsgenote stierf later in het ziekenhuis.
Eerder vrijdag was in Alblasserdam al de uitvaart van de 34-jarige vrouw die vorige week werd doodgeschoten in een zorgboerderij in de Zuid-Hollandse plaats. Veel mensen stonden langs de route van de rouwstoet met koets om afscheid van haar te nemen. Sommigen waren zichtbaar geëmotioneerd. Ook hierbij was Paans aanwezig om zijn medeleven te betonen.
Indrukwekkend
"Het is heel indrukwekkend dat een heel dorp massaal de vlaggen halfstok hangt en dat de molens in de hele Alblasserwaard in rouwstand gaan, dat is echt uitzonderlijk", aldus de burgemeester vrijdag.
De uitvaart van het andere slachtoffer van het schietincident wordt later in een andere gemeente in besloten kring gehouden. Twee ernstig gewonden van het drama op de zorgboerderij liggen nog in het ziekenhuis. Hoe ze eraan toe zijn wil het Openbaar Ministerie om reden van privacy niet melden.
Halfstok
Op openbare gebouwen, kerken en heel veel woningen in de gemeente hangen vrijdag de vlaggen halfstok. Beide drama's in Alblasserdam gebeurden op dezelfde dag. Paans sprak van een "zwarte dag".
Komende zondagavond om 20.00 uur is er op het Scheldeplein een bijeenkomst voor jongeren om "te luisteren, om te zien en te delen met elkaar", meldt de gemeente Alblasserdam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
21 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
15 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
17 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
21 uur geleden